Eesti uudised

Kersti Toots: pealinn ajab rohelist kiusu lausa äride väljasuretamise hinnaga! (36)

Karoliina Vasli, 22. aprill 2014, 07:00
RASKED AJAD: Ärinaine Kersti Toots oma poe vaateakna juures. Teisel pool vaatab vastu aed ning üleskaevatud trammitee. Toots muretseb, kuidas butiigil minema hakkab. Foto: Stanislav Moškov

Trammitee remont on halvanud kaubanduse Tallinnas Vabaduse väljaku lähedal Pärnu maanteel. Pesupoe omanik Kersti Toots muretseb, sest sealsed parkimiskohad suleti lõplikult. "Suretada siin butiigid ja muud ärid välja. Miks?" imestab ta.

Pärnu maantee Vabaduse väljakust Kosmose kinoni oli varem üks südalinna tuiksooni. Varasem vilgas äritegevus on asendunud ehitustandriga: tee on trammirööbaste remondi tõttu üles kaevatud. Tööde algusest on möödas kaks nädalat.

Eile seal jalutades näeb kõnniteel üksikuid möödujaid. Õhk on tolmust paks. Nii mõnegi uhke poe aknaklaasid on määrdunud. Üksik aknapesija toimetab parasjagu 24/7 avatud toidupoe Westmani äri akende kallal.

Liiklustihedus ei vähene

Kaupluse juhataja nendib, et juba kahe nädalaga on muutus olnud märgatav. "Meie eripära ongi, et oleme avatud ka öösel. Tihtipeale tullakse öösel, pargitakse auto otse poe ette ning ostetakse mitu ostukorvitäit. Tähendab tuldi ? praegu on klientide arv vähemalt kolmandiku võrra vähenenud," ütleb ta.

Poepidaja lisab, et lahtiolekuaegu nad muuta ei kavatse, kuid tuleviku kohta täpsemaid veksleid ei jagata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. juuni 2014, 07:00
Kersti Toots on leidnud silmarõõmu?
2. mai 2014, 11:03
VIDEO: trammitee ehitustandril kakerdas roheline mehike
30. aprill 2014, 12:59
Linnatranspordi juht: seisak on läbi! Pärnu maantee teetööd valmivad õigeaegselt
29. aprill 2014, 13:55
SEISAK LÄBI! Pärnu maanteel murrab tööd teha ÜKS mees!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee