Eesti uudised

Leo Kunnas: Eesti vajab tankipataljoni (51)

LISA KOMMENTAAR

TJ 24. aprill 2014 07:53
Kui sõjalisest kaitsevõimest üldse rääkida, siis loomulikult peaks ka tankistidest rääkima. Aga pole hullu, küll Läti Kodukaitse tuleb appi, neil tankistid olemas. Tähtis, et nüüd Eesti södur jälle Tartust saapad jalga saavad. põhjamaa ikkagi. Ärikas Laar müüs ju omaajal isiklikult sõdurisaapa turu "viiburi, Vorkuta" saabpatootjale. Praegu ikkagi küsimus, kuhu lähevad 2%?
Tegelikkuses praegu ei maksa süjaühutusega tegeleda. Vaja on tegeleda poliitikaga, et sõjaohtu vähendada. Katkestada EV territooriumi osa "liitmine Vene F-ga." Tähendab aidata venel ärapööranud Putini diktatuur lõpetada. selleks katkestada koheselt Ansipi piirileppe ratifitseerimine. teatada sellest õleilmsetele rahukaitse jõududele ja vene demokraatlikele jõududele. Hoida ja tihendada sidet Venemaa parteidega, eriti võimuparteidega. "Ansipi vabariigi" (ENSV territooriumil) loomise katse ju viis ärapööranud Putini veel suurema eksituse sisse.
totu 23. aprill 2014 19:55
Eesti vajab palju,vägagi palju,kuid iga tank,iga soomuk,isegi iga padrun maksab ning mitte vähe.Tekibki olukord,milles kõike on vaja ja ka saada,üksnes rahakest vähe.Paratamatult on olukord,kus tänu abilistele,nii NATO st,nii Euroliidust,nii sõbralikelt riikidelt saame õnneks abi ja üht-teist,kuid samas ei kattu ju kunagi soovide ja saadu kahepidine olukord.Hea,vägagi hea,et NATO üksused hakkavad siia jõudma jne,ka see on täna suur abi.
fašist 23. aprill 2014 10:25
Tanke oleks meile tarvis vaid märklaudadeks ja jalaväe treeninguteks. Tanki pidamine pole vaesele riigile ka odav lõbu ja mõistlikum oleks kõigepealt tekitada korralik tankitõrje ja õhutõrje võimekus. Isegi, kui me saaksime Leopard 2A5 tanke 2,5 miljoniga tükist, siis läheks tankipataljoni peale selline summa, mille eest saaks korraliku tankitõrje võimekuse, mis oleks iseenesest juba arvestatav heidutus. Alustuseks võiks teha mobilisatsiooniõppusi sest kiire mobilisatsioon on üldse kõige alus riigikaitses.
Pisikene Göring see Kunnas,oma mõtlemiselt 23. aprill 2014 09:32
ja tainas takkapihta - selle ülimalt kalli rauarisu asemel lase maanteede
äärde tugevad raudtarad püstitada,et inimesed ja metsloomad surma ei saaks.
Tanki iga väljal on healjuhul 5 minutit ja kui üldse midagi osta,siis täpseid ja
tabavaid raketikesi ja mida rohkem,seda parem - see on kõige tõsisem kaitse
meie pisikesele kartulivabariigile.
ZZ 23. aprill 2014 07:46
..SIIS PEAKS KA VASTU VÕTMA SEADUSE PUU- JA KLAASRISTIDEGA AUTASUSTAMISE KOHTA..
ZZ 23. aprill 2014 07:42
..AUSALT..IDIOOT..UKRAINAL ON NEID TANKE NAGU MUDA AGA..
oleks ikka vaja 23. aprill 2014 07:01
korralike tanke nagu naiteks Leopard oleks Eestile vaja kull ja nii 60 kohe
23. aprill 2014 04:39
juhin ikka sarnasusele eelmise vabariigi lõpus, kui venelaene pätsi oli ära peedistanud, vapsid, sõjaväelased tapetud, ja alla andmine, ning kõik läks ... sama nüüd, tapeti näit. estoonia hukku uurinud süjaväelane, laimati veel, luurajad või mis need teised siin mitte sittagi pole meie estoonia laeva põhja lasknud venelasi avalikustanud, kuigi - KÕIK TEAVAD, ise end e "valinud" reeturite klikk annab okupandile maid ära, hävitab siin rahvast - ja keegi hakkab kaitsma neid ? isegi, kui hakatakse, midagi ei tule jälle välja... kala pidi peast mädanema hakkama ja mäda pea ei ole võitja, olgu või igal eesti elanikul tank, lasevad omavahel, kes keda mida teind jne.
minu poja sandistasite oma ajuvaba sõjaväega, ei seal teistelgi etem ole, koolidest võtate ära, loll santlaager, mitte t

23. aprill 2014 04:39
juhin ikka sarnasusele eelmise vabariigi lõpus, kui venelaene pätsi oli ära peedistanud, vapsid, sõjaväelased tapetud, ja alla andmine, ning kõik läks ... sama nüüd, tapeti näit. estoonia hukku uurinud süjaväelane, laimati veel, luurajad või mis need teised siin mitte sittagi pole meie estoonia laeva põhja lasknud venelasi avalikustanud, kuigi - KÕIK TEAVAD, ise end e "valinud" reeturite klikk annab okupandile maid ära, hävitab siin rahvast - ja keegi hakkab kaitsma neid ? isegi, kui hakatakse, midagi ei tule jälle välja... kala pidi peast mädanema hakkama ja mäda pea ei ole võitja, olgu või igal eesti elanikul tank, lasevad omavahel, kes keda mida teind jne.
minu poja sandistasite oma ajuvaba sõjaväega, ei seal teistelgi etem ole, koolidest võtate ära, loll santlaager, mitte t
22. aprill 2014 23:52
mis kommentaaridega on juhtunud vahepeal? näitab 57, aga on 42? kusjuures mitmed just asjalikud kommentaarid on kadunud. wtf?!
race driver 22. aprill 2014 23:36
eesti vajab vähemalt 440-850 tanki!!!!seda minimaalselt!eesti vabariik vajab lisaks 280+ tankile lisaks umbes 90-110 hävitajat lennuväele!!oleme selle poolt et usa väed tulevad kiiremaskorras eestisse
Tõeleid 22. aprill 2014 20:43
Kui oma ala asjatundja seda ütleb siis olen ka päri,et Eesti omale need kaitserelvad muretseb.Sõjad ei kao maailmast mitte kunagi ja mingi enesekaitse peab igal riigil olema kui ta tahab iseseisev olla.Meenutame Tartu Rahuga rajatud Eesti Wabariiki,kellel oli siiski tõsiselt võetav kaitsevõime olemas,mida kahjuks ei saa öelda nüüdse piirilepingu alusel oleva euroliidu provintsi kohta.
peo 22. aprill 2014 20:31
Leo tõmba omale World of Tanks kui mängida tahad
alf 22. aprill 2014 18:24
Mitte tankipataljoni ,vaid tankide tõrjepataljoni.
nii et jääbki järgi vaid imele loota. 22. aprill 2014 18:24
Kui sõjaliselt meid rünnatakse siis vajame imet, mingi arv tanke, selles operatsioonis ei oma tähtsust 5da punkti järgi peaks neid olema kuhjas kasutada.Tüübid tuleb välja, et see 5 punkt ikkagi pole kasutamis kõlblik, siis on vaja relva mis haiget teeb ja tunduvalt valusamalt kui tank , aga seda meile lihtsalt ei anta jutt käib raketidest sell juhul.
USA tuleb... 22. aprill 2014 16:05
USA tuleb juba meile alaliselt Eestisse Leopardi tankipataljoniga. See on neile tühine asi - ainult korraks nuusata!

partisan metsas 22. aprill 2014 15:41
Auväärt Kunnas elab teisel planeedil.Kui anda tõesti 200 000 mehele kätte relvad sõja korral, minnakse esmajärjekorras karistama reeturlikke poliitikuid ja rikkaid paksmagusid, kes näljutavad tööliste peresid. ja siis kes kuidas -kes agressoriga koos röövima, kes tõstab käed ja annab relva ära. Läti teeb pragmaatiliselt õigesti -profid piirile paugutama, siis küsivad abi .Auväärt Kunnas tahab piirdele hunnikus hakklihamägesid. Kogenud sõjamees Einseln ju ütles ka aastaid tagasi -ei ole mõtet väikerahvana lasta füüsiliselt hävitada täies elujõus mehi . Kaasajal sõdib tehnika ja kaudne surve. Ei ole veel krimmgi jäädavalt vene oma, tagajärjed on veel tulemata. Auväärt Kunnas on sõja ajal sügaval punkris,sel ajal surevad mehed ülal, ja ta ei tea kuidas virelevad paljud inimesed praegu, ehk on tal hea palk
Jaa jaa jaa ma tahan ka tankiga sõita 22. aprill 2014 15:11
Venemaa toob meile kohe mitu pataljoni .Ja täitsa tasuta . Võtke ainult vastu
Tankist 22. aprill 2014 14:24
Analüüside Kuveidi ja Iraagi sõja lahinguid võib järeldada, et viiest Abramsist peaks piisama, et heidutada kogu Loode -Venemaad.
vaatleja 22. aprill 2014 14:09
Arvan,et Eesti päästekomandod vajavad mootorpaate ja muud päästetehnikat,lisa päästekomandosid ja neile palgalisa,mitte sõjatehnikat ega tanke.Lapsed upuvad meres,puudub päästepaat nende päästmiseks,meie unistame tankidest ja sõjaeelarve suurendamisest.
tärnideta 22. aprill 2014 13:43
Kuidagi kõhe vaadata seda tärnidega eruullikest oma tankilahingu skeemiga. Gruusia värk vist meelest läinud kui see sell üldse millestki oma kopsaka eripensioni juures õppust võtab . See tankilalin hakkab juba ära tüütama.
volodja 22. aprill 2014 13:23
Kõigepealt peab KAPO likvideerima putini rakukesed:lea,tiiu,signe jne.Ja nad riigist välja saatma,et nad saaksid omal maal näljaseid lapsi toita.Seejärel varuma kaitserelvastust imperialistliku agressorriigi vastu.
Ants Rannula 22. aprill 2014 12:54
9 kuud Dobeles ja minust sai tanki juht. Kõrval linnas õpetati juba siis reaktiivmürskudega tanke
"peatama". Pudel"molotovi kokteili" ja tõrvik missugune. Headel teedel sai korralikult liigelda ,aga
vedelamas olluses olime "mädas".
Tankihullus- meie tingimustes!
Klaabu 22. aprill 2014 12:52
Hoopis propelleritega pükse ja mähkmeid
on vaja, et kiiresti metsa punuda.!
Mida kurat ja kus kurat nende tankidega tehakse???? Tatikad jooksevad nüüd juba õppustel jooksu ja loobivad püsse põõsastesse. Kes neid tanke väljalt korjama hakkab veel???
Kunnas! Kas Su ajudega on kõik kunnas???

Tule jumal appi! 22. aprill 2014 12:52
Alles demonstreeriti õppusel kui lihtne on tanki kauge maa pealt hävitada, milleks siis raha raisata?
To Tule taevas appi1 / 11:22, 22. apr 2014 22. aprill 2014 12:19
No see on puhtalt vanemate viga..
kartul, porgand, makaronid jms pole sugugi nii kallis, et sellest ei saaks igapäevaselt midagi süüa aretada.. Ise ei suple ka rikkuses, aga oh imet, kõht täis nii endal, ja ka lastel...
"Ära on unustatud, et 50 000 last ei saa iga päev korralikult süüagi. kool lõpeb ja sellega ka päevane koolitoidukord. "
See 22. aprill 2014 12:10
viljandlane 22. aprill 2014 12:05
Kas see idioot(Lea,Tiiu,Signe)on jälle kommentaariumi risustamas?Kunnasel jutt jumala õige,kuid mina võtaks kusagil 2pataljoni jagu tanke,sest kaitstav territoorium on suhteliselt suur ja pole teada,kust see naaber meile tungida otsustab.Tõenäoliselt mitmest suunast ja sellisel juhul tanke näiteks põhja eestist lõunasse viia on üksjagu ohtlik-võivad juba enne lahingusse jõudmist pihta saada.Ja söötke siis oma lastel kõht täis kui nad süüa tahavad!Teenige raha ja kasutage seda oskuslikult!Kui minu teha oleks, siis oleks meie sõjavägi prioriteetne igasuguste teiste valdkondade ees,eriti sotsiaali!
Mikk 22. aprill 2014 11:57
madrus 22. aprill 2014 11:38
.... mis tankid ...???? eesti olevat mereriik ..... parimad mehed lähevad kohe rootsi .... iga ilmaga ...
asd 22. aprill 2014 11:31
Kunnas jälle tarbib miskit.
Tule taevas appi1 22. aprill 2014 11:22
Mitte pataljoni, vaid ikka tankidiviisi ja mitte ühte vaid vähemalt kolme. Oma rahvas käigu aga palja
pe. sega ringi, kui sõjardid sõda õhutavad. Ära on unustatud, et 50 000 last ei saa iga päev korralikult süüagi. kool lõpeb ja sellega ka päevane koolitoidukord.

Arvet 22. aprill 2014 11:07
Kes kontrollib õhuruumi, see ka domineerib lahinguväljal. Kõik relvaliigid on tulesüsteemi ja strateegia osad ja vaid sellest ühe elemendi hankimine ei taga süsteemi toimimist. Samuti saab asi alguse kaitsetahtest. Kui pole tahet, siis pole vajadust ka relvade ja tehnika järele. Hästi motiveeritud, aga halvasti varustatud sõdur on alati vastasele ohtlikum, kui hästi varustatud, aga motiveerimata võitleja. Olukorral lahendamist tuleb alustada õigest otsast.
Kunnas vajaks! / 07:26, 22. apr 2014 22. aprill 2014 11:05
Võib-olla tõesti ehk vaid 15 sekundit, kui tanki meeskond on loll ning taktika läbi kaalutlemata. Aga palmioksa viibutav kapitulant ning sõjavastane saab oma tinaportsu veelgi kiiremini kätte, vaid paari sekundiga.
MATS 22. aprill 2014 10:58
Tank on hädavajalik, kuid üsna kallis lõbu. Meenub, et 90-ndatel pakkusid ise lääne tankidele üle minevad poolakad meile oma vene tanke jumalamuidu, kingituseks. Aga meie tolleaegsed tarkpead tegid tagasilükkava žesti - meie selliseid ei vaja! Vaat nüüd olemegi ilma! Või tuleb maksta miljoneid eurosid üheainsa tanki ostmise eest. Mida maksaks siis mitukümmend?
Vanad vene tankid T-55, mida tookord meile jumalamuidu pakuti oleks sobinud meeste väljaõppeks ning taktika harjutamiseks veel suurepäraselt. Neil oleks olnud isegi mõningane lahinguline väärtus. Kõige halvemal juhul kas või maasse kaevatud soomustatud suurtükipesana. Nüüd pole meil aga mitte midagi!
hüljes 22. aprill 2014 10:49
tahad rahu, valmistu sõjaks
eriti hullu naabruses ....
22. aprill 2014 10:43
ukrainas oli näha palju vene tanke, seega, kuigi vana aja igandid, aga venelaste vastu ehk siiski ok ?
see ei tähenda, et muid tõhusamaid relvi vaja poleks, nagu lennukid, need aga on niiii kallid, et estonian airgi ei tule toime... kõige lihtsam oleks valitsusest reeturid maha võtta !
sellist putini pikendust keegi oma eluga ei kaitse küll, mõni loll ehk tahab sõda mängida, aga see klikk koristage kõige pealt - 1. asi nii sõjas kui mis tahes edu siin.
ab 22. aprill 2014 10:25
kui osta, siis ikka osta, ntx ukraina oma armeele oplotte osta ei jõua, müüa aga küll, sama vene tagilidega.
Olgem 22. aprill 2014 10:03
Loomingulised! Eesti ei vaja tanke, soetada tuleb hoopis iga adra kõrvale korralik kahur. Mobiilseks kahuri liigutamiseks sobiksid talunike traktorid ideaalselt!
Ekssõjaväelane 22. aprill 2014 09:55
on oma kivistunud seisukohtadel. Tänapäeva sõda ei käi enam tankidega vaid arvutitega. Võtke eeskuju Ukrainast, kus lima sõjata võeti tükk ära.
Tänapäeva arvutustehnika poolt juhitud laengule on tank hea sihtmärk, mille saab kahjutuks teha väga kiiresti, kui selleks vaenlasel soov on. Soovikorral tänapäeva luure määrab iga tanki asukoha ja liikumise reaalajas.

Kuule Volkar 22. aprill 2014 09:37
Kui sa Vene kroonus oled käinud siis tead ju, et relva käsitlemist õppisid seal vähesed enamasti tegeles võitmatu armee tasuta tööjõuna kellegi suvilate remontijatena, kolhoosipõllul või kurgi- ja seakasvatajatena või siis katlakütjatena. Või kes sellega ei tegelenud see lihtsalt vedeles ja hängis. Tehnika oli 30% mittetöökorras nii, et kui häire anti veeti 30% tehnikast nööriotsas teisel masinal järel. Üles puhvitud müüt võitmatust NSVL või Vene armeest. Mida siiani tambitakse järjekindlalt mida siis venemeelsed või naiivsed edasi karjuvad. Seda vana ja katkist tehnikat on neil tohutult ja rahvast ka aga see on ka kõik. Korralikult väljaõppinud armee laseb selliseid nagu lasketiirus. Vaja on vaid mitte TANKE aga mobiilseid, võimsaid ja juhitavaid tankitõrjerelvi. Ühe tanki asemel saab selliseid mitu ning selliste aparaatidega maasturi peal teeb platsi kiirelt tühjaks. Paneb paugu ära ja muudab positsiooni. Kui selliseid aparaate oleks 100- 200 tk siis palju tanke jõuaks Narvast Tallinna välja kui iga paari kilomeetri tagant kusagil mõni jälle paar tanki puru laseb? Iraagi armeel olid võitmatud Vene tankid aga need lasid ameeriklased suht ruttu puru. Tsetseenidel ei olnud isegi mitte raskeid tankitõrje relvi aga nad hävitasid väeosade kaupa ,,võitmatuid,,. Maikopi brigaad hävitati 100%-liselt! Ja neid ei võidetud! Venemaa maksab Kadõrovile katust selle eest, et tsetseenid rahulikult oleksid, reaalselt seal mingit Venefederatsijat ei ole. Eestlased ei tohi kaasa minna Savisaarlaste nutulauluga, et oleme vaesed ja õnnetud ning Ansipi eest pole mõtet sõdida. Mõelge inimesed ja võrrelge meid õlejäänud NSVL liiduvabariikidega ja siis mõelge kas me ikka elame halvasti? Kehvemini kui Soome aga Soomes pole olnud Vene impeeriumi juba ligi 100 aastat meie startisime 20 aastat tagasi ja juba nüüd oleme päris kaugele jõudnud. Ja ei võidelda mitte Ansipi eest vaid pardaki, korruptsiooni ja selle jama vastu mida Rossijast oodata on. Vaja on vaid mobiilseid tanki- ja õhutõrjerelvi, väljaõpet ning lahingu vaimu. Tsetseenidel oli põhimõtteliselt 70% lahinguvaimu 15% relvi ja 15% väljaõpet. Ja mis ära tehti?
lugeja 22. aprill 2014 09:25
Nõustun Kunnasega täielikult
Kris 22. aprill 2014 09:18
Pigem tankitõrjesse ja õhutõrjesse ning kaug ja lühimaa rakette ja omal võiks natukenegi olla õhuväge, tankid meiemetsades ja rabades ei saada suurt midagi korda, paar tükki ehk lihtsalt õppe materjaliks.
Arvan 22. aprill 2014 09:14
...siiski,et Eesti vajab palju enam tankitõrje relvi ning väljaõppeks tankikompaniid- me pole lihtsalt nii rikkad. Muid poleks ju ka paar lennukikandjat paha....
Kunnas vajaks!-ile 22. aprill 2014 08:31
Peaksime tegema kõik selleks, et vaenlase tanki eluiga oleks lahinguväljal 15 sekundit! Selleks on muu hulgas vaja tanke. Või kui tanki eluiga on lahinguväljal 15 sekundit, siis me ei peaks vaenlase tankide pärast muretsema? 15 sekundi pärast neid enam ei ole. Mul on tunne millegipärast, et see kes meditsiinilist sekkumist vajab, ei ole mitte Kunnas...
Mida neilt tahta? 22. aprill 2014 08:26
Kaitseministeerium tegeleb ju Klaasristiga!
666 22. aprill 2014 08:11
tanke oleks vaja ikkagi väljaõppeks et sõdurid tanki nähes metsa ei jookseks ja näeksid millega reaalselt võidelda tuleb!
Tanki on võimalik hävitada sajal erineval moel, karta pole vaja....
Teadagi 22. aprill 2014 08:03
Kes ei taha oma sõdureid välja õpetada või (häda)vajalikuga varustada, toidab peagi võõrast väge! Kunnas ju kirjutab, et tanke on vaja VÄLJAÕPPEKS!

Tank vajab ka remonti 22. aprill 2014 07:44
Lisaks on vaja tagavaraosi, remonditöökodi, palju personali - kaasaegse sõjaolukorras piisab tanki võitlusvõimetuks muutmiseks vähesest. Ka pole tankiga linnas tituškade vastu midagi peale hakata.
Mõelge veel.
kes olid 22. aprill 2014 07:41
need riigi- ja rahva vaenlased,kes keeldusid tasuta tankidest,tahaks nimeliselt teada
tank 22. aprill 2014 07:19
kõik rahad sõjak valmistumisele.Rahvas metsa seeni ja marju korjama, lisaks tööle ,müüge marjad ja seened.maksud riigile ,et saaks kulutada tankidele.Valmistume,valmistume,kunagi ehk tuleb aeg,saamae vanaraua mahamüüa ja jälle hakkame valmistuma.