Eesti uudised

"Õnn, et kõik terveks jäime, aga kodu meil enam ei ole!" (12)

Maarius Suviste, 22. aprill 2014, 07:00
UUESTI ALUSTADA: «Tuleb eluga edasi minna. Kõik tuleb uuesti alustada,» ütleb pereema Liina kurvalt. Foto: Aldo Luud

"Lapsed ei ole üle saanud. Ka naine elab seda väga pikalt üle. Kui selle peale mõtleb, hakkab jälle nutma," ütleb pereisa Marek, kes jäi Kundas koos kahe väikese lapse ja abikaasaga naabrimehe põhjustatud gaasiplahvatuse tõttu koduta.

Üle-eelmisel reedel üheksa minutit pärast südaööd tuli häirekeskusesse paaniline kõne: Kundas Aia tänava kolmekorruselises kortermajas kärgatas plahvatus ja seejärel puhkes tulekahju. Tegu oli gaasiplahvatusega. Majast evakueeriti 11 inimest. Liina ja Marek ning nende kaks last, viiene Martin ja seitsmene Marta olid samuti kärgatuse hetkel kodus.

Lapsed olid elutoas diivanile magama jäänud. Kui plahvatus nende kõrvalkorteris prahvatas, oli pereema üleval. "Haarasin lapsed kaasa ja jooksin kohe välja," meenutab Liina.

Pereisa, kes plahvatuse hetkel magas, sai hiljem välja. "Ei saanud kohe aru, mis toimub. Mõtlesin, et mis jama see on: kuidas kapp mulle peale sai," kirjeldab Marek, kuidas kapp oli tema peal ja osa seinast omakorda kapi peal.

"Kuidagi kaevasin ennast rusude alt välja. Läksin suurde tuppa. Kottpime oli. Vaatasin, et midagi imelikku on toas: lõke. Naist ja lapsi ei ole. Mõtlesin, et kustutan tekkidega tule ära. Siis kuulsin, kuidas hüüti: üks balloon on veel. Ruttu välja! Gaasihais lõi ninna. Uks oli pärani lahti, tormasin välja."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. november 2014, 17:05
FOTOD: Kunda plahvatusmaja läheb lammutamisele
7. juuni 2014, 08:00
Kunda plahvatusmaja lammutatakse, elanikud ootavad kindlustusest raha
28. aprill 2014, 07:00
Kunda kortermaja elanik: "Naabrimees karjus, et niikuinii lasen teid kõiki õhku!"
15. aprill 2014, 09:32
Kundas plahvatanud majja jäi uhiuus korter

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee