UUESTI ALUSTADA: «Tuleb eluga edasi minna. Kõik tuleb uuesti alustada,» ütleb pereema Liina kurvalt. Foto: Aldo Luud
Maarius Suviste 22. aprill 2014 07:00
Kunda gaasiplahvatuse ohvrid peavad endale uue kodu rajama.

"Lapsed ei ole üle saanud. Ka naine elab seda väga pikalt üle. Kui selle peale mõtleb, hakkab jälle nutma," ütleb pereisa Marek, kes jäi Kundas koos kahe väikese lapse ja abikaasaga naabrimehe põhjustatud gaasiplahvatuse tõttu koduta.

Üle-eelmisel reedel üheksa minutit pärast südaööd tuli häirekeskusesse paaniline kõne: Kundas Aia tänava kolmekorruselises kortermajas kärgatas plahvatus ja seejärel puhkes tulekahju. Tegu oli gaasiplahvatusega. Majast evakueeriti 11 inimest. Liina ja Marek ning nende kaks last, viiene Martin ja seitsmene Marta olid samuti kärgatuse hetkel kodus.

Lapsed olid elutoas diivanile magama jäänud. Kui plahvatus nende kõrvalkorteris prahvatas, oli pereema üleval. "Haarasin lapsed kaasa ja jooksin kohe välja," meenutab Liina.

Pereisa, kes plahvatuse hetkel magas, sai hiljem välja. "Ei saanud kohe aru, mis toimub. Mõtlesin, et mis jama see on: kuidas kapp mulle peale sai," kirjeldab Marek, kuidas kapp oli tema peal ja osa seinast omakorda kapi peal.

"Kuidagi kaevasin ennast rusude alt välja. Läksin suurde tuppa. Kottpime oli. Vaatasin, et midagi imelikku on toas: lõke. Naist ja lapsi ei ole. Mõtlesin, et kustutan tekkidega tule ära. Siis kuulsin, kuidas hüüti: üks balloon on veel. Ruttu välja! Gaasihais lõi ninna. Uks oli pärani lahti, tormasin välja."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

n 23. aprill 2014 17:58
Kõik asjad, mis juhtuvad, juhtuvad mingil kindlal põhjusel. Ei tasu kedagi süüdistada, vaid õppida kogemusest ja eluga edasi minna. Hätta ei jäeta kedagi see on juba Universumi seadus!
23. aprill 2014 13:05
Kas see vana lugu juba pole? Peaks juba üle saama ja nagu kuulda ja FB lugeda abi ikka küllaga juba jagatud ja palju isiklikke asju ja tehnikatki korteritest kätte saadud. Uskuge v ei aga on palju hullemas olukorras inimesi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS