Eesti uudised

Ülipopulaarne tasuta rongisõit kulutas kolme kuuga ära aastaks planeeritud dotatsioonisumma (5)

Toimetas Sander Silm, 21. aprill 2014 13:40
Foto: ARNO SAAR
Rongireisijate arv kasvas plahvatuslikult 15-kordseks pärast seda, kui Tallinn kinkis oma elanikele ka rongis tasuta sõidu õiguse ning kolme kuuga on ära kulunud terveks aastaks planeeritud rongidele mõeldud dotasioonist.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul kasvatas uute elektrirongide tulek möödunud aastal küll huvi rongisõitude vastu, kuid sõitjate plahvatuslikku kasvu see siiski ei toonud, kirjutas ajaleht Pealinn.

"Nüüd on tasuta sõitude tõttu olukord muutunud," mainis Aas. "Keegi ei osanud ennustada, et kolme kuuga sõidab linna piires pea sama palju rahvast kui kogu möödunud aasta jooksul."

Möödunud aasta esimese kuue kuuga kahanes Elroni sõitjate arv Pealinna väitel viiendiku võrra ja piletitulu aina langes.Nõmme perroonid olid inimtühjad, sest inimesed sõitsid rongiga peamiselt Keilasse, Paldiskisse ja mujale linnast kaugemale.

"Nüüdseks on rong jälle muutunud ka Nõmme inimestele tähtsaks liikumisvahendiks," nentis Aas.

Aasa sõnul ulatas linn riigifirma Elronile tasuta sõitude toetusega abikäe. "Nüüd on rongisõit muutunud nii populaarseks, et juba esimese kvartaliga on linnal ära kulunud suur osa kogu aastaks rongidele mõeldud dotatsioonist," mainis ta. "Kogu linna tasuta transpordi kulusid silmas pidades pole need summad küll suured."

Elroni müügijuht Norbert Kaarestele asjade suur sõitjate hulk meeldib. "Juba praegu, aasta esimese kolme kuuga on Tallinna piires sõitvate rongireisijate arv kasvanud üle viie korra," selgitas Kaareste. «Aasta tagasi oli esimese kolme kuuga sõitjaid 34 000, tänavu aga 175 000."

Elron ja linn sõlmisid linna piires tasuta sõitu võimaldava kokkuleppe mullu oktoobri lõpul. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee