Eesti uudised

Naine leidis Euroopa Liidu tatra sees ringi sibamast pisikesed pruunid putukad (51)

Geidi Raud, 22. aprill 2014 19:31
Eneli üllatus oli suur, kui ta leidis oma õhtusöögist elusad putukad.Foto: Erakogu
Eneli keetis laupäeval õhtusöögiks Euroopa Liidu toidupangalt saadud tatart, kui avastas, et keeduvees hakkasid pinnale kerkima elusad putukad.

"Lasin vee kergelt keema ja asetasin tatra keeduvette. Mõni sekund hiljem avastan, et vee peale hakkavad kerkima pisikesed putukad," rääkis Eneli, et pidas neid algul tatra koorikuteks. "Kui puulusikaga neid liigutama hakkasin, andis nii mõnigi neist märku, et elu veel sees."

Eneli kinnitas, et tatrapakil oli realiseerumistähtajaks alles 1. august 2014. "Võtsin tatra tulelt ära ning jätsin ta sinna seisma. Hakkasin uurima siis pakendit, valasin osa sellest majapidamispaberile ja ehmatus oli suur pakis siblasid ringi tumepruunid pisikesed
putukad."

"Olen alati lugu pidanud kvaliteetsest toidust, pole kordagi kellegi poole veel kaebusega pöördunud aga täna, 19. aprillil, sattusin esmakordselt toidu suhtes pettumust valmistava üllatuse ohvriks," oli Eneli pahane.

Naise sõnul sai ta toiduabipakid eelmisel sügisel Viljandist Viiratsi vallast. "Peretuttav, kellel on mitmelapseline leibkond, leidis manna pakist putukaid mõni aeg tagasi. Toiduabi saime enamvähem samal ajal," selgitas Eneli.

2013. aastal saabunud ELi toiduabi vahendaja oli Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA), mille andmetel on toiduabi praeguseks heategevusorganisatsioonide poolt valdavalt laiali jagatud.

"Kui abisaaja on kuivained saanud juba mõnda aega tagasi ja nüüd avastab selles parasiite, siis ei ole enam võimalik kindlaks teha, kus ja miks need sinna tekkisid," selgitas PRIA pressiesindaja Maria Sarv-Kaasik.

Kaasiku sõnul kontrollib PRIA pisteliselt toiduabi programmi kõiki etappe, milleks on tarned, kogused, aruandlus, dokumentatsioon jaotamise kohta, kuludokumendid jne, kuid toidu hoiukohtade ja käitlejate kontrollimine on Veterinaar-ja Toiduameti pädevuses.