Midri ökojumestuse blogi

Kerge kevadine jumestus mineraaltoodetega (1)

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2014, 10:23
 Ma tänan eelmise postituse kommenteerijaid konstruktiivse kriitika eest. Selline tagasiside annab aimu, kui sügavuti on mõtet asja uurida, et see veel lugeja jaoks huvitav oleks. Toote koostise teemaga jätkan mõnes tulevases postituses. Praegu aga suundun tagasi jumestuse juurde.

Ilmad on läinud kevadega soojemaks ja isegi mõte tugevast jumestusest tundub kohatu.
Koostöös Ground Pictures´i fotograafi Georg-Sander Männik´uga korraldasime pildistamise, mille puhul modelli jumestamiseks kasutasin mõningaid mineraaltooteid eelmises postituses mainitud Bare Faces Beauty toodetega.
Tegemist on kerge kevadise meigiga, millega võib igaüks hakkama saada.
Kasutasin toone, mis lisavad värskust ja sobivad eelkõige jumekamale nahale.

Alustuseks kandsin peale puudrit(toon Gentle), põsed said õhetuse kerge ja värske roosaka põsepunaga. Fotosessioonide puhul peaks jumestus olema veidike tugevam, sest fotovalgustus „sööb“ ca poole meigist.

Üle terve silmalau kandsin kullasärast tooni Sunstone, mis annab väga hea metalse läike. Eriti hästi mõjub päevitunud nahal.
Lõpetuseks andsin silmale kontuuri silmapliiatsiga võimalikult ripsmejuure ligi minnes ning kinnitasin lauvärviga(toon Graphite). Silmapliiatsi ka hajutasin, et tulemus jääks pehmem ja loomulikum. Kui on soovi saavutada selge kontuuriga silm, aga siiski loomulikkuse piiresse jääda, siis võib kasvõi igapäevaselt silmapliiatsiga enne ripsmetušši peale kandmist ripsmejuurte vahele tumedamat tooni lisada. Konkreetse fotosessiooni puhul hajutasin tegelikult pliiatsit päris kõrgele, aga alati saab ka tagasihoidlikumalt.
Kulmu alla ja natuke ka sarnaluu peale kandsin high-light tooni, mille tulemus minu meelest oleks võinud olla efektsem(toon White Marble).
Huuled said niisutatud ja toonitatud huulepulgaga, mis samuti on suveks väga hea valik(toon Nude Peach)
.
Sama lauvärviga, millega kinnitasin silmapliiatsi, lisasin tooni ka kulmudele(Smokey Toupe). Kulmude puhul soovitan alati kasutada matti lauvärvi. Toonid võiks olla pruunikad või hallikad, kindlasti ei soovitaks kasutada musta värvi. Must jääb tavaliselt liiga kontrastne.


Üldiselt peaks mineraalpuudrid päris hästi naha ebaühtlusi katma. Olen tähele pannud, et eelpool kirjaldatud toodete puhul heledam puuder katab väga hästi. Heledat tooni olen ise kasutanud ning oma naha probleemidele sealt ajutist abi saanud. Omast kogemusest ütlen, et aknet vms nahaprobleeme mineraalpuuder ei ravi, aga katvus on samaväärne tavakosmeetika hea katvusega jumestuskreemidega.
Tumedamad toonid väga hea katvusega polnud. Neid oleks kõige parem kasutada korraliku põhja peal modelleerimiseks.
Mineraalsed lauvärvid on mulle üsna hea mulje jätnud
. Kuigi tugeva ja püsiva tulemuse nimel on kindlasti tumedatele värvidele silmapliiatsit alla vaja kanda.
Milliseid mineraaltooteid valida igapäeva kasutuseks, sellest ja põhjustest kirjutan juba järgmisel korral.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee