3
fotot
KAIRE JA RAIMOND: «Raimond on öelnud, et ta joonistab olendeid teistest dimensioonidest,» lausub Kaire Raave, kelle 14aastase poja kõik joonistused on inspireeritud kosmosest. (Laura Lants)

Rotermanni keskuses avati 14aastase Raimondi kunstinäitus erivajadusega laste toetuseks.

"Raimond joonistab vaid seda, mida ta oma vaimusilmas näeb. Kummalised olendid, kujud ja kujundid – see kõik tuleb tema seest," räägib Kaire Raave oma poja Raimondi joonistustest.

Neljapäeval avati Rotermanni avatud kunstistuudios 14aastase erivajadusega Raimondi kunstinäitus. Poisi ema Kaire sõnul tekkis näituse idee vaid mõni kuu tagasi. "Mõtlesime, et selle võiks siduda suurema ja laiema missiooniga – see on erivajadustega laste toetusprojekt," ütleb ta.

Kogutud annetustega toetatakse Läänemaale Riguldisse kodu loomist, kus esialgu saavad erivajadustega lapsed käia õppelaagrites. "Näitus on inspiratsiooniks ja toetuseks kõikidele, leidmaks üles iseenda andekust ja erilist teekonda, mida käia."

Raimond õpib Tallinna Tondi põhikoolis ja on viimase poolteise aastaga omandanud maalimisega seonduvaid põhitõdesid kunstnik Rein Meresaare käe all. Kaire tunnistab, et kolm aastat tagasi istus poiss lihtsalt laua taha ja hakkas joonistama. "Ta joonistas tundide viisi ja niikaua, kuni kõik kodus olevad puhtad valged paberilehed olid piltidega täitunud. Loomulikult oli Raimond joonistanud ka varem, kuid seekord olid joonistused ja tema olek kuidagi teistmoodi – ta teadis, mida ta teeb ning ta tegi seda ülimalt keskendunult," jutustab naine.

Raimondi joonistustes on eriline veel see, et need on tehtud ühe katkematu joonega: kui ta alustab mingi asja joonistamist, siis ta ei tõsta pliiatsit paberilt enne, kui soovitud olend või kujund valmis on. Ema sõnul võib selleks aega kuluda vaid viis minutit, kuid õigete värvitoonide leidmise ja värvimise peale läheb ikka rohkem aega.

Poisile on ka öeldud, et tema töödes on kodeeritud sõnumid kosmosest ja neis on tugevat energeetikat. Osal tema töödel on raviv energia – need aitavad inimese muret või vaeva kergendada, tõdeb Kaire.

Jaga artiklit

4 kommentaari

J
Julie  /   07:09, 21. apr 2014
Meie tulevane Picasso----------tubli ja andekas poiss.
Т
ТÕBINE  /   04:55, 21. apr 2014
Kaire,vii poiss tohtri juurde

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis