Maailm

Mariupoli sõjaväebaasi kaitsmisel tulistati surnuks kolm separatisti (18)

Toimetas Kristin Aasma, 17. aprill 2014 09:36
Haavatud venemeelne separatist Ukrainas Mariupolis 16. aprillil 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Ukrainas Aasovi mere ääres Mariupolis lasksid Ukraina sõjaväelased maha kaks venemeelset separatisti, kinnitas Ukraina siseminister Arsen Avakov.

Öösel ründas ligikaudu 300 separatisti Mariupoli sõjaväebaasi, pildudes bensiinipomme, mille peale Ukraina sõjaväelased avasid püssitule, tappes kolm inimest, teatas Avakov täna Facebooki postituses. Avakovi sõnul sai 13 ründajat haavata ning 63 on võetud vahi alla. Ukraina valitsusväe poolel hukkunuid ei ole, kirjutab BBC.

Taanduvad separatistid haavasid kaht möödujat, kui süütasid mikrobussi ning sõjagarnisoni kõrval asuva hoone.

Separatistide-vastasesse võitlusse Mariupolis on kaasatud ka Omega eriväelased ning kopterid, juurde on saadetud soomukeid.

Donetski piirkonnas on separatistid hõivanud juba kümneid ametihooneid. Lääne seisukoht on, et Venemaa abistab venemeelseid aktiviste hoonete hõivamisel.

USA president Barack Obama hoiatas Venemaad relvastatud venemeelsete edasise toetamise eest. Valge Maja toetab Ukraina sõjaväge mitte-surmava abiga sh. rõiva- ja meditsiinilise varustusega.

Venemaa, USA, Euroopa Liit ja Ukraina on valmis Genfis kohtuma, et vähendada Ukraina idaosas kasvavaid pingeid. Tegemist on halvima vastasseisuga USA ja Venemaa vahel pärast külma sõda.

Samal teemal

18.04.2014
Donetski separatistid pole nõus hõivatud hoonetest lahkuma
14.04.2014
Ukraina võitleb separatistidega