(Peeter Langovits / Postimees)

Kalamaja piirkonna kinnisvaraturg meenutab järjest enam eelmist kinnisvarabuumi, kus korterite hinnalipikut eriti enam ei vaadatud.

Kui märtsis ületas kinnisvarahind Tallinnas esmakordselt peale 2008. aastat 1400 euro piiri, siis Kalamaja piirkonnas pole mingi vaev leida juba praegu kortereid, kus ruutmeetri hind on 2000 euro piiris. Samas hinnaklassis müüakse Tallinnas ka uusi kortereid.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter tõdes samuti, et Kalamaja puhul võib ilmselgelt rääkida juba kinnisvarabuumist.

"Kalamajas on hinnatõus olnud väga suur ning praegu on sealsetes kortermajades, kus vahelaed kostavad läbi, ruutmeetrihinnad kõrgemad, kuid vastvalminud korterites," rääkis ta.

Vahter lisas samas, et Kalamaja ruutmeetri hinna teeb kõrgemaks ka asjaolu, et seal on üldjuhul väikesed korterid.

"Pajudele meeldibki kommuni elu. Ja Kalamaja puhul saab paralleele tõmmata Notting Hilliga, kus peale filmi linastumist hüppasid kinnisvara hinnad üles," tõdes Vahter.

Tallinna kinnisvaraturul tervikuna kasvas märtsis kinnisvaratehingute arv 28 protsenti ning korteri keskmine ruutmeetri hind ületas esmakordselt peale 2008. aastat 1400 euro piiri.

"Hüppeliselt tõusis nii korterite, maa kui majade müük ja paar korda tekkis ka ülepakkumine. Kuigi toimuks nagu hullud päevad, siis pangad õnneks ohjeldavad ülekuumenemist ja pigem jätavad laenu kahtluse korral andmata. Inimesed ostavad, sest kardavad, et hind tõuseb veelgi, aga ma ei näe selleks reaalselt põhjust ja võimalust,” ütles Vahter mõned päevad tagasi.

Jaga artiklit

17 kommentaari

K
Kalju  /   23:17, 21. apr 2014
Üks tüüp jõudis "hingava" maja ära märkida. Vot on tarkade kants! See, kui maja tuult vilinal läbi laseb ei ole mingi hingamine! Kõdu on seal palju!
N
Njaa  /   21:08, 21. apr 2014
Kopli liinid on siiski palju parem kant kinnisvara soetamiseks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis