Eesti uudised

Hirmul ridakülarahvas: põlema pandud majast süttis ka naabertare, aga meil läks veel hästi! (1)

Arvo Uustalu, 16. aprill 2014, 07:00
PANDI PÕLEMA? Sveta ja Vladimir usuvad, et tema külakaaslase maja pandi põlema. Foto: ALDO LUUD
"Kuumad ja teravad eterniiditükid lendasid nagu granaadikillud mitmekümne meetri kaugusele. Isegi meie koer põgenes tare alla peitu," räägib Vladimir, kes usub, et tema külakaaslase maja pandi põlema.

Peipsiääre Raja küla elanikud usuvad, et nende Soomes töötava naabrimehe maja ei saanud ise süttida, kuna omanikku pole nähtud juba kuid.

Kuigi Kalda teel asuv maja põles sisuliselt maani maha ja tuld võttis ka naabri maja, oli külarahval parasjagu õnne, kuna tegu on ridakülaga.

Alustati naabermajast

Ööl vastu pühapäeva kella poole viie ajal põles Jõgevamaal Kasepää vallas Raja külas elumaja ja sellega kokku ehitatud kõrvalhoone.

Päästjate saabudes põles kõrvalhoone suure leegiga ja katus oli juba sisse kukkunud. Põles ka elumaja, peale selle olid tuld võtnud naabermaja värav, sein ja aken. Lõplikult kustutati tulekahju kella 7.45ks.

"Elan suurema osa aastast Narvas. Raja külas elav sugulane helistas kõigepealt minu õele ja siis õde mulle. Panin autole hääled sisse, aga kohale jõudsin ikkagi siis, kui kõik oli juba kustutatud," räägib majaomanik Vitali.

"Naabrinaine ütles, et kui tuletõrje kohale jõudis, hakati veega kustutama kõigepealt minu maja, et tuli edasi ei kanduks. See oht oli täitsa olemas.

Meil on ju ridaküla ja maja majas kinni. Mitu minu maja akent lõi hõõguvate eterniiditükkidega katki ja üks pakett-aken juba põles."

Vitali arvates saab tegu olla vaid süütamisega, kuna naabreid pole kodumail juba pikemat aega nähtud. Vitali arvates läks tõenäoliselt naabri maja põlema kohal, kus algab selle kõrvalhoone.

"Keegi võis hoovi poolt sinna midagi põlevat sisse visata kas või kassidele tehtud ukseavast."

Majas oli gaasiballoon

Vitali majast veidi eemal elav Vladimir ja ta naine Sveta ärkasid keset ööd üles eterniiditükkide praksumise ja põlemismüha peale. Ka Vladimiri arvates saab tegu olla süütamisega.

"Ei tea küll, et keegi oleks siinkandis varem maja meelega põlema pannud. Aga meil on ikka nii, et kui keegi pikemaks ajaks ära sõidab, siis lülitab voolu välja. Keegi seda maja ka ei kütnud," teab ta.

Sveta tänab kiiresti kohale jõudnud ja täpselt tegutsenud päästjaid.

"Muidugi oli ka endal suur hirm. Tuul polnud küll tugev, aga üsna meie maja suunas," räägib ta.

Vladimiri teada tegid päästjad põleva maja ühe akna katki kustutamisel, kuid kõrvalhoone tänavapoolse akna võis tema arvates katki lüüa süütaja.

Vladimir ja Sveta ütlevad, et külas on küll joodikuid, kuid kõigil neil on oma kodu ja võõrasse majja sisse ronida kohalikel põhjust pole.

"Aga mingist kättemaksust siin küll rääkida ei saa. Inimene ei ela ju praegu siingi. Tore mees, tegi äsja ühtlasi väikest remonti," räägib Vladimir.

Põlenud hoone rusude vahelt paistavad mõned vaadid ja ka gaasiballoon.

"Olime siin naabritega kõik kohal. Tõsine hirm tekkis, kui keegi märkas gaasiballooni. Väikesed plahvatused põlengu ajal olid, aga õnneks balloon ei lõhkenud," ütleb Vladimir.

Juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust asja rikkumise ja hävitamise paragrahvi alusel.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina ütleb Õhtulehele, et kuna uurijate jaoks on tegemist värske sündmusega, ei ole neil praegu teada, kas tegemist on süütamisega või mitte.

"Omanik sai tulekahjust teada politsei käest."

 

Võhmas võidi auto põlema panna

Laupäeval kella 2.30 ajal põles Viljandimaal Võhmas viiekoruselise kortermaja ees

vrakiks Opel, kuumakahjustusi said maja mitu akent.

Auto läheduses nähti noortekampa, kes politsei saabudes plehku pani. Politsei uurib juhtunut.

2. aprilli õhtul kutsuti päästjad Tartumaal Rõngu alevikku Aia tänavale, kus kortermaja välisseinas oli põlema pandud keldriakna soojustus.

Elanikud jõudsid enne päästjate kohalejõudmist ise põlengu kustutada.

Samal teemal

12. aprill 2014, 14:15
Kohilas hukkus tulekahjus mees
12. aprill 2014, 08:00
Gaasiplahvatuse ohver: "Käis suur pauk. Mis juhtus, ei saanud kohe arugi!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee