Eesti uudised

Veteranipäevast saab lipupäev (4)

Toimetas Kristin Aasma, 15. aprill 2014 18:44
Veteranipäeva esmane tähistamine Tallinna Vabaduse väljakul kontserdiga 23. aprillil 2013.Foto: PEETER LANGOVITS/Postimees
Eesti lipu seaduse muudatus, mis näeb ette veteranipäeva muutmist lipupäevaks, läbis täna Riigikogu saalis esimese lugemise. 

2012. aasta detsembris Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud "Poliitika Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide osas" näeb ette veteranipäeva tähistamise 23. aprillil.

Veteranipäevaga tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi, kes on Kaitseväe koosseisus osalenud Eesti riigi sõjalisel kaitsmisel, on muuhulgas osalenud kas rahvusvahelisel või kollektiivse enesekaitse operatsioonil, aga ka Kaitseväes teenistusülesannete täitmisel või Kaitseliidu tegevliikmena sõjaväelisel väljaõppel kaotanud püsivalt töövõime.

Initsiatiiv kaaluda veteranipäeva, 23. aprill, lisamist Eesti lipu seadusesse pärineb Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidmalt. Täna toetavad seda kõik poliitilised jõud.

Sel aastal ei jõuta seadusemuudatust veel rakendada.

Arutelus Riigikogu saalis jäi täna aga kõlama, et Riigikogu liikmed peaksid nii kohtumistel kui ka meedia vahendusel julgustama inimesi juba järgmisel veteranipäeval, st 23 aprillil, heiskama meie riigilippe nii kodudes kui asutuste ja ettevõtete hoonetel.

Samal teemal

22.04.2014
Kaitsevägi: veteranipäeval heisakem lipud!
10.04.2014
Reinsalu: Riik toetab täiendavalt vigastatud sõdureid ja langenute omakseid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee