Eesti uudised

GALERII: Evelin Ilves andis lastehaiglale üle uudsed raamatukarussellid (27)

Toimetas Kristin Aasma, 15. aprill 2014 18:06
Evelin Ilves andis 15. aprillil koos heategevusfondiga Aitan Lapsi ja teiste lahkete toetajatega Tallinna Lastehaiglale üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid.Foto: TIINA KÕRTSINI
Evelin Ilves andis täna koos heategevusfondiga Aitan Lapsi ja teiste lahkete toetajatega Tallinna Lastehaiglale üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid, mis toovad suure valiku teoseid ja lauamänge ravil viibivate lasteni.

Raamatukarusselid jõudsid lastehaiglasse mitmete asutuste koostöös – oma jõud ühendasid Eesti Lastekirjanduse Keskus, SA Aitan Lapsi ja OÜ Plaat Detail koos metallifirmaga ASSI.

Samal teemal

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja heategevuskampaania Aitan Lapsi patrooni Evelin Ilvese sõnul on tänane sündmus suurepärane näide erinevate organisatsioonide koostööst.

"Ma tõesti usun raamatutesse ning vabadusse ja fantaasiamaailma, mida need lastele kingivad. Usun raamatute tervendavasse jõusse. Raamatukarusselli idee tekkis mitmel inimesel üsna ühel ajal, see on tore algatus, mis oli nö õhus ning lihtsalt pidi teoks saama. Tänan südamest kõiki, kes sellele kaasa aitasid ning loodan, et lapsed rõõmustavad," ütles presidendi abikaasa.

Mõte rõõmustada haiglaravil viibivaid lapsi liikuva raamatukoguga ehk raamatukarusselliga, sai alguse aastaid tagasi Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Tänu headele inimestele, kes on annetanud heategevusfondile Aitan Lapsi oma taararaha, leiti vajalikud ressursid ja partnerid, et väärt idee lõpuks teoks teha.

Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul on tegemist kõiki Eesti haiglaid puudutava projektiga. "Täna andsime esimesed kümme raamatukarusselli Tallinna Lastehaiglale. Järgmised liikuvad raamatukogud jõuavad juba lähiajal kõikidesse haiglatesse, kus on lasteosakond. Seda tänu kõikidele lahketele Eesti inimestele, kes on heategevusfondile annetanud."

Selle eest, et kõikides raamatukarussellides oleks alati suur valik rõõmsameelseid Eesti lasteraamatuid ja põnevaid mänge, hoolitseb Eesti Lastekirjanduse Keskus.

SA Aitan Lapsi toetas projekti pandipakendite annetustest kogutud 16 500 euroga, mille eest hangiti raamatud ja mängud liikuvatesse raamatukogudesse. Raamatukarussellid valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI panustasid omavahenditest 25 000 eurot.

Tulevikus hoolitseb Eesti Lastekirjanduse Keskus Kultuuriministeeriumi toel selle eest, et karussellides oleks alati piisavalt raamatuid ja põnevaid mänge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee