Vladimir Putin (Reuters / Scanpix)

Vene president Vladimir Putin allkirjastas seadluse, millega tõusab nii riigipea kui valitsusjuhi palk 165 protsendi võrra. Seadlus avaldati esmaspäeval presidendi veebilehel.

Möödunud reedel avalikustati presidendi ja peaministri 2013. aasta tuludeklaratsioonid. Neist selgub, et Putin teenis mullu 3,6 miljonit rubla ehk pisut vähem kui 2012. aastal. Peaminister Dmitri Medvedev teenis 4,26 miljonit rubla - 1,5 miljonit vähem kui aasta varem.

Putini deklareeritud 3,6 miljoni rubla ehk umbes 75 000 eurot on vähem, kui kõigil teistel tema administratsioonis.

Kremli võrguküljele riputatud tulu- ja varadeklaratsiooni kohaselt kuulub Putinile kolm Venemaal valmistatud autot, 77-ruutmeetrine korter, garaaž ja krunt.

Ülemöödunud aastal teenis president märgatavalt rohkem ehk 115 000 eurot. Tema pressiesindaja Dmitir Peskov selgitas seda asjaoluga, et erinevalt 2012. aastast ei saanud Putin eelmisel aastal kompensatsiooni kasutamata puhkuse eest.

Putini deklareeritud tulud jäid märgatavalt alla paljude Vene ministrite omale. Suurimat sissetulekut neist näitas taas asepeaminister Igor Šuvalov, kes ühes naisega deklareeris tulu 478 miljonit rubla ehk 9,7 miljonit eurot.

Korruptsioonivastaste aktivistide sõnul ei ole valitsuse avaldatud andmed siiski usaldusväärsed ning näiteks Putinile kuulub mitmeid luksusmaju ja lennukeid.

Jaga artiklit

18 kommentaari

  /   08:49, 16. apr 2014
Järjekordne tõestus tema psüühikahäiretest!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis