Carl Danhammer aastal 2011. (Tairo Lutter)

1990. aastatel Eestis kuulsaks saanud ärimeest Carl Danhammerit vaevas veel mõne aasta eest surmatõbi - kaks ja pool aastat tagasi sõnas maksa siirdamist oodanud mees Õhtulehele: "Hästi, kui kümme kuud välja vean." Praegu jätkub Danhammeril jaksu kohtus piike murda. Prokurör nõuab talle rahapettuse pärast reaalset vangistust.

Pirkanmaa ringkonnakohtus tõi süüdistaja täna esile rahaülekanded, mis üks Rovaniemi kodanik oli aastatel 2004-2010 teinud kas Carl Danhammeri või tema naise arvele, kirjutab Iltalehti.

Danhammer kostis, et nendel aastatel oli ta pikka aega naise ülalpeetav, mis seletab prokuröri poolt esile toodud seletamatud rahasüstid. "Naine on mind elatanud ja raha andnud," kinnitas kohtualune, kelle sõnul Rovaniemi mees pole andnud talle kopikatki.

Lisaks väitis kohtualune, et on tagasi maksnud kogu raha, mis ta on kõnealuselt mehelt laenanud.

Prokurör nõuab Danhammerilt 277 000 eurot, mille ta väidetavalt Rovaniemi pensionieas mehelt aastatel 2004-2010 välja pettis. Süüdistuste järgi saatis Danhammer Rovaniemi pensionärile oma paarsada kirja, milles esinesid fiktiivsed isikud. Kirjades oli öeldud, et kaks isikut (need olid välja mõeldud) ajasid Rovaniemi mehe asju valitsuses, parlamendis ja ministeeriumides, ning Danhammer tegutses nende jooksupoisina. Prokuröri sõnul tuli raha anda Danhammeri kätte või kanda mõnele pangakontole, et hankida näiteks Euroopa Liidu toetust või läks see reisikuludeks.

Danhammer on kõiki süüdistusi eitanud.

Lisaks Rovaniemi pensionärile süüdistab kohus Danhammerit ka kaupmees Vesa Keskinenilt raha välja petmises. Kurikuulus ärimees oli kaupmehelt saanud 2010. aastal laenu Ghanast toodud kulla tollimaksuks, kuid raha kasutatud tegelikult muuks otstarbeks, kirjutab mtv.fi.

Eestis sai Carl Danhammer tuntuks 1990. aastate algul, kui mees Maarjamaal eduka ärimehena asjatas. 1988. aastal oli ta abiellunud Eesti kaunitari Anu Saagimiga, kes tänu sellele abielule Soomes turvalisemale elujärjele sai.

Jaga artiklit

14 kommentaari

H
Ha--haa!  /   11:20, 18. apr 2014
Danhammer on enne ja pärast Anu veel vähemalt kahe naisega abielus olnud...Mis sest, et lühikese aruga või täitsa loll, aga raha tõttu käib naistele küll!
R
Raul  /   13:38, 17. apr 2014
Carl ... tule Eestisse tagasi. Reformierakonnas on sulle soe koht olemas. Meil on siin seltskond, kes on saanud raha sarnaselt sinuga. Carl peaministriks !!!!!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis