Eesti uudised

Naistekonverentsil paluti emal laliseva lapsega saalist lahkuda

Toimetas Geidi Raud, 15. aprill 2014 13:24

76 KOMMENTAARI

p
p.s./ 16. aprill 2014 14:42
Asjal on ka teine pool: see imikuga mööda linna jooksmine ilma tungiva vajaduseta on lapse piinamine! Egoistist emal on uhke tunne oma saavutust näidata, aga lapse peale ta ei mõtle: kas sel lapsel on ka hea istuda, näiteks: umbses saalis, kus teda ümbritsevad võõrad inimesed? VÕIB-OLLA ON TAL IGAV, VÕIB-OLLA TA KARDAB...jne. Sama lugu, muide, väikeste koduloomadega, keda linna peale kaasa tassitakse! Mul on neist vaestest rotikestest alati südamest kahju! Rotu ei talu üldse keskonnavahetust! Nad on võõras kohas ALATI stressis! Ma tean seda täpselt, mul on endal rotid! Loom ja lapos ei ole elusad mänguasjad! Selline suhtumine, millest siin jutt algas, on puhas EGOISM!
v
Vastuseks: "Neile, kes siin seda ema kaitsevad" 20.48/ 16. aprill 2014 14:21
Millegi jaoks on välja mõeldud selline asi, nagu reglement, mis sätestab, et sul pole õigust teisi inimesi oma titeeas lapsega häirida! Olgu konverentsil, kontserdil või kus taheas!! See on inimese koduse kasvatuse probleem, et ta ei saa aru, et tema laps on VASTIK, TÜÜTU JA SEGAV! Ema marssis RESTORANI ja hakkas restorani saalis oma tite sitast perset puhastama ja kui inimesed pöördusid kaebusega juhtkonnapoole, oli väga hämmastunud: oi, kas teile tõesti ei meeldi minu titye sitta vahtda?! See on tõestisüündinud juhtum! Lapsed on ajast aega olnud: nende koht oli kuni inimesekssaamiseni lastetoas ja nendega tegelesid selleks palgatud inimesed!
o
oojee/ 16. aprill 2014 13:37
ja miskipärast teevad kõik selle emme õigustajad järelduse, et kes konverentsil lalisevat last kuulata ei taha, on lastevihkajad. primitiivne, ma ütleks. mulle, näiteks, väikelapsed meeldivad (muidugi kui nad ei röögi, ja sellisel juhul on see ka ikka rohkem emme viga), aga nt konverentsil hajutab tähelepanu ka see, kui niisugune nunnukene seletab - tahaks teist äkki kudistada või nii... iseasi, kui konverents oleks keskendunud lastekasvatusele või ka vanemate kasvatamisele (mida näib vahel rohkemgi vaja olevat!)
k
ka emme/ 16. aprill 2014 11:01
Kas see konverentsisaal oli laste mängutuba? See ei ole ainus koht, kus palgalõhe probleemitsejad lõhe tekitavad. Ehk teisiti: ajavad segi liiderlikkuse ja poliitika.
l
Liia./ 16. aprill 2014 09:42
Ükski konverents pole nii oluline sündmus, et oma last väntsutada.
"
16. aprill 2014 09:26
"Paistab, et enamike naiste seisukoht on: naised, olge lastega kodus, ärge kippuge tööle"
Minu seisukoht on- laps hoidjale ja ise üritusele. Ega asjata välismaal igal pool otsitakse lastehoidjaid ja meie neiud usinasti pakkuvad vastava teenust. Miks mitte ka siin ... ja tegelikult pakkuvad: http://www.minateen.ee/et/ads/39?gclid=CIbryOuv5L0CFQvHtAodagoAqg
a
anna/ 16. aprill 2014 08:50
istuge oma tittedega kodus.
m
mis/ 16. aprill 2014 08:44
siin imelikku on? Olen ise ka ema, aga tited jäägu ikka koju, täitsa selle poolt.

b
bbr/ 16. aprill 2014 08:35
Võrumaal on üks pereõde Piret, kes samuti oma lapsega kõikvõimalikke ühiskonnaüritusi ringi traavib, laps kaenlas, tõsiselt, olen minagi mõelnud, et kas saaks rahulikult, ilma lapse lalinata, sahmimiseta eeskõnelejst kuulata.
b
bbr/ 16. aprill 2014 08:34
Võrumaal on üks pereõde Piret, kes samuti oma lapsega kõikvõimalikke ühiskonnaüritusi ringi traavib, laps kaenlas, tõsiselt, olen minagi mõelnud, et kas saaks rahulikult, ilma lapse lalinata, sahmimiseta eeskõnelejst kuulata.
m
mari/ 16. aprill 2014 07:57
Kahtlemata ei võeta lapsi sellisesse kohta. On isegi kummaline, et osad sellest aru ei saa.
e
ema ja vanaema/ 16. aprill 2014 07:10
Kui oli ikka koht, kus räägiti, siis ilmselt eeldati, et ka kuulatakse. Mõni saab kuulata läbi teiste jutu või häälitsuste. Aga kas ikka saab või teeskleme vaid "lastesõbralikkust"? Ma ei arva, et kõnelaja suhtes see üldse aupaklik on, kui saalis millegi muuga kui kuulamisega tegeletakse, näiteks lapseimetlemisega. Küll tulevad katsikulised ja ainult sellega tegelevadki!
2
2 lapse ema/ 16. aprill 2014 00:04
Arvan , et kuigi lugu toimus naistekonverentsil , ei ole see veel piisav põhjendus miks üldse võiks väikelast sellisesse kohta kaasa vedada.
Naiste seisukohast - kui tahame võrdset kohtlemist , siis ei nõustu mina sellega kui minuga koos töötav naine , kes poole tööajast oma lapsega sebib , tahab minuga võrdset palka. No ei ole meie tööpanus sel juhul ju võrdne.
Ja lapse seisukohast - kui laps oskaks võiks ta vabalt ema kohtusse kaevata - viirusnakkuste kuldajal vedada väikelaps täiskasvanute massiyritusele kus pole lelusid ja tuleb vaid vakka olla ja paigal püsida.....lapse suhtes on see ebaõiglane ja lapse tervise suhtes kahtlane eksperiment.
m
Ma oleks ka palunud lahkuda/ 15. aprill 2014 22:46
Täitsa õigesti tegi vanem daam! Tubli!!!! Mingi aeg tagasi oli meedias selline teema et Kati Toots ja Luisa Värk võtavad oma titasid igale poole kaasa, kontserdile, ööklubisse kuhu iganes... Ja uhkustavad sellega! Matslik käitumine!
h
hm / 15. aprill 2014 22:41
konverentsil oli korraldatud laste hoid, aga laps oli liiga väike. kui laps kedagi segas ja tehti selle kohane märkus - siis VIISAKAS ema oleks lahkunud. teiseks - oli see lapsega ema ju ise esineja -mida ta siis kuulis või kuidas ta kujutas oma esinemist ette, kui laps teda ennast ka segas, kuidas saab nõuda seda et austatakse esinejat - kui sa ise segad teistel kuulamist.
lisan - 2 last on, 4 ja 12 - lapsi võtan sinna, kui ma tean, et lastel on endal huvitav olla, mitte minul. Kui tahan ise midagi kuulta/vaadata siis lapsi kaasa ei võta, sest nad ju segavad .
õ
Õige!/ 15. aprill 2014 22:09
Ma olen ise ka palunud naisel saalist lahkuda, kuna ühe tite pärast ei saa ligi sada inimest kuulda, mis laval toimub. See, et ta on esineja, ei tee temast mingit erandit kahjuks. Kui tahad kuulama tulla, jäta laps õigesse kohta.

t
to njaa/ 15. aprill 2014 22:04
Lugege korralikult! Saalist lahkus vanem proua, kes julges teha märkuse. Segaja jäi edasi segama.
p
15. aprill 2014 21:54
Paistab, et enamike naiste seisukoht on: naised, olge lastega kodus, ärge kippuge tööle. Läheb ikka veel palju-palju aastaid, kui tekib arusaam, et laps pole mitte üksnes naise oma.
p
Peab ise mõtlema/ 15. aprill 2014 21:00
Oluline on see, kuidas paluda inimesel lahkuda. Tõsi see on, et pea igal kooli avaaktusel, kooli lõpupidudel, konverentsidel jne jne on saalitäis rahvast ja nende seas ka lapsed, kes pidevalt häält teevad. Vanem peaks ise aru saama ja lahkuma kui lapse hääle tegemine ikka juba segavaks faktoriks muutub. Vaevalt keegi siin nüüd just halva pärast kommenteerib , aga see on paljusid riivanud. Lähen kuhugi midagi vaatama ja kuulama, aga mida ma vaid kuulen, on laste nutt ja lalin... see võib rikkuda nii mõnegi toreda või ülla ettevõtmise...
n
neile, kes siin seda ema kaitsevad/ 15. aprill 2014 20:48
aga kujutage ette, et veel 9 ema oleks oma beebid kaasa võtnud? Mis sellest konverentsist siis välja oleks tulnud? Konverents ei ole mingi perepidu. Asi ei ole üldse sallimatuses, te nagu ei tahaks tõde näha! Asi on sobimatuses ja kogu lugu! Mina olen oma last kasvatanud selles vaimus, et teisi segada ei tohi (lennukis näiteks jm.). Aga ise olen kahjuks pidanud küll taluma, kui laps selja taga jalaga vastu tooli taob, ja ema ei märka või siis teeb et ei näe, lapsele kõik lubatud, jube!
t
To 14.11!/ 15. aprill 2014 20:43
Olen sinuga absoluutselt päri!Ja mis veelgi hullem,mul on üks tuttav,kes peab väikest koerapässi ning on pühal veendumusel,et kõigile tema tobe ja äärmiselt sõnakuulmatu koer hirmsasti meeldib.Suvel veab ta seda närakat järveäärde ja ujutab samas,kus ka teised inimesed vees käivad ja ei saa vist kunagi aru,et midagi valesti teeb.Läks küll pisut teemast mööda,kuid mõte jääb siiski samaks-arvesta ka teiste inimestega!
š
šeikspiir/ 15. aprill 2014 20:10
No tõesti, palju kära ei millestki... Üldiselt tundub, et näägutajad ja tõrvajad ütlused näitavad pigem nende endi piiratust ja taktitundetust kui vaese lapseema oma
s
Saamatu/ 15. aprill 2014 19:52
Kuidas oskab olla noor ema tänapäeval nii saamatu, et ei suusda leida selleks ajaks oma lapsele hoidjat!
m
Mina/ 15. aprill 2014 19:51
Tõepoolest peaksid beebide emad aru saama, et beebide koht ei ole konverentsil, kontserdil, koosolekul jm. sellistel üritustel. Sest tavaliselt on inimesed sinna tulnud mingisuguse sissemakse eest sellest osa võtma ja tahavad ka sellest täielikult osa saada. See on ebaviisakas teiste kohalviibijate suhtes kui teised peavad pidevalt olema häiritud väikelapse lalinast jm. Lapse koht on sel ajal hoidja juures kui ema peab ja tahab üritusest osa võtta ja sealjuures ei tohiks küll solvuda kui märkusi tehakse. Igal asjal on piir. See ei ole noorele emale mingi "pluss" kui ta oma titega kohale tuleb et tahab elust väljaspool kodu osa võtta. Sellised kohad ei ole väikelastele ja üldse lastele. Lastele on muud kohad.

"
15. aprill 2014 19:47
"a siis veel imestatakse miks Eestis iive ei tõuse?!"- kas sa tõesti arvad, et titede topimine igal pool tõstab iivet!? Täna titt on külastanud konferentsisaali, homme kirurgisaali või häirekeskust- lase käia!
h
Hävitage vastikuid emasid/ 15. aprill 2014 19:44
p
Proff/ 15. aprill 2014 19:43
Kuna tegu oli just Naistekonverentsiga, siis oli just asjakohane, et praktilise näitena oleksid naistel lapsed ja-või isad kaasas olnud. Naiste palgalõhe küsimus puudutab meid kõiki ja meil tuleb oma naisi igati toetada. Selleks peame nende probleemide ja arutlusteemadega kursis olema.. Hoidjatädiga kõrvaltuba organiseerida pole teab mis võimatu ettevõtmine..
t
to 15:07/ 15. aprill 2014 19:43
Mille poolest sina, noor mutt, oled imiku vastu kenam - nimetad teda tatikaks,irw
e
ema/ 15. aprill 2014 19:42
Teate lugupeetud lapsevanemad, kes te kõikjale üritustele oma beebisid kaasa veate ja ei leia kaheks tunniks hoidjat või ei saa abikaasa hoida, te olete tõesti rumalad ja tüütud. See, et tegemist on pisikese armsa lapsega, ei tähenda, et mingit lapse kisa või lalisemist peaksid taluma inimesed, kes on tulnud nautima mingit üritust või kuulama midagi. Minu arust on sellised lapsevanemad lollid. Olen ka ise lapsevanem ja alati austanud teisi ja leidnud lapse hoidmiseks perest kellegi, kui mul on vaja minna kusagile üritusele
t
tited olgu hoidja juures või kodus/ 15. aprill 2014 19:41
Olin üritusel ,kus selline väike titt rikus ära laste esinemist pidulikul üritusel. Nõme, nõme ja veekord nõme.
t
to mittesallijad üldistatud tähenduses/ 15. aprill 2014 19:35
Sina ise ei salli inimesi. Nad ei ole tulnud kokku kuulama sinu lapse lalimist, sa tahad nende tuju rikkuda ja häirida nende tööd.
l
Leida/ 15. aprill 2014 19:22
Titemamma t6mbas kogu yrituse m6ttele kolinal vee peale. Palgal6he ongi enamasti tingitud sellest, et v2idetavalt ei suuda naised 100% t66le pyhenduda just laste t6ttu. Keegi ei v2ida, et naised ei suuda meestega v6rdsetes tingimustes v6rdselt rabeleda. Eeldatakse, et lapsed, majapidamine ning k6ik sellega kaasnev logistika v6tab ka t66ajast oma osa.

e
EMA/ 15. aprill 2014 19:19
Nüüd ma saan aru, miks on meil nii palju tõrjutud lapsi, sest nende kommentaaride põhjal on lapsed nende meelest tulikad putukad. Häbi naised teile, kes ei kannata lapse rahulolevat lalinat.
õ
Õigused ja kohustused/ 15. aprill 2014 18:22
Sellega on nii, et sinul on kohustus olla tasa, sest teistel on õigus kuulata.
e
eit/ 15. aprill 2014 18:21
kombed pole enam moes ja mõistust on ka jagatud erinevalt . konverentsiruum pole lastesõim . noored , arvestage sellega , et teie tulevik on veel troostitum , kui minul, seitsmekümnesel. ajate palgalõhesid taga ja eesti mehed abielluvad naistega mistahes rahvusest , kellel on armastav süda .
n
njaaa/ 15. aprill 2014 18:18
Kui raske on siin olukorra irooniast siis aru saada, kommenteerijad? Ausalt öelda kajastabki kogu see intsident (+kommentaarid) Eesti suhtumist teemasse, polegi muud nupukest tarvis.
See oli palgalõhe konverents, esineja võttis tõenäoliselt lapse kaasa teadlikult, tõestamaks oma pointi. Ja tuli ära- tal paluti lahkuda... Ehk suhtumine ongi selline- lastega emad, palume kinniste uste taha suunduda! Võimalikult kauaks. Ja parem ärge naaske. Elagu palgalõhe!
k
Konverents voi lasteaed?/ 15. aprill 2014 17:37
Miks peaks titega konverentsile minema? Ajuvaba.
l
Lugupidamisest / 15. aprill 2014 17:18
teiste inimeste vastu ei ole viisakas last kaasa võtta konverentsile, teatrisse, kontserdile, koosolekule jne. Kui lapsevanem seda ise ei taipa, peabki seda talle ütlema. Kui ei suuda lapsele võimaldada hoidmist ( vanavanemad, hoidja jm ), siis oleks viisakas mitte minna üritusele. Olen ise sama probleemiga kokku puutunud ja see on väga häiriv.
k
kuid keegi ei mõtle lapse peale/ 15. aprill 2014 16:56
kellele ehk sugugi ei meeldi sellise möla sees olla. Sellist vanemat peab trahvima lapse ärakasutamise eest.
e
eestlane/ 15. aprill 2014 16:55
Täiesti õige! Sellisesse kohta, nagu konverentsile last kaasa võtta, on niigi nii lapse kui ka kaaskuulajate piinamine. Sellise minu meelest vastutustundetu ema käitumine oli absoluutselt lubamatu. Egoistist inimene, kes arvab, et maailm kuulub talle ning ta võib rahumeeli kaaskuulajaid ja last piinata, peaks ikka tõsiselt endaga tööd tegema ja kahju, et selline inimene on nii suure rahvaalgatuse üks liidritest.

m
mis teha,/ 15. aprill 2014 16:46
lapse emal endal aru peas ei ole. Ema oleks pidanud ise taipama, et nii väikse lapsega konverentsile ei minda, lapsed ikka lalisevad ja see võib ju teisi häirida, keda konverentsil räägitu huvitab.
j
15. aprill 2014 16:43
Ja siis veel imestatakse miks Eestis iive ei tõuse?! Terve Eestimaa paistab olevat lapsevihkajaid täis, miks sellisesse riiki veel lapsi sünnitada, selleks, et keegi saaks avalikult naist ning tema last halvustada? Loodan väga, et siinsed kommenteerijad ei esinda üldist avalikku arvamust.
t
to Vennola/ 15. aprill 2014 16:35
Ma loodan, et sa ise kuskil bussi alla jäid. Kuidas saab üks inimene ikka nii haige olla, et soovib et kurt laps auto alla jääks ? Kui kõrgelt sa väiksena kukkusid ?
j
juuli/ 15. aprill 2014 16:18
Titemamma kutsuti esinema. Tema võttis kaasa oma 1 aastase lapse. Kuidas see esinemine küll tema arvates välja pidi nägema? Avalik imetamine? Laps mikrofoni tagumas ja kisamas emmekese esinemise ajal? Kuidas saab ühel ajal esineda ja oma lapse järele valvata. Kuidas saab konverentsi süveneda, kui laps süles rabeleb ja lällab? Miks keegi peaks midagi sellist tegema? Miks titemammid arvavad, et nende lapsi vihatakse, kui inimesed tahavad lihtsalt rahus ettekandeid kuulata? Iga asja jaoks on oma koht ja aeg.
t
to 15.03/ 15. aprill 2014 16:18
peaks natuke ikka arvutist ka jagama- automaatselt ei liigu midagi, kuid järelikult sinu klikiga koos tegi arvuti refreshi ja koos singuga klikkijad ilmusidki korraga ja kus vähem ilmub- järelikult vähem klikkijaid...
ö
öäk/ 15. aprill 2014 16:02
jälle need laste-ja koeravihkajate sõnavõtud. Vastikud tigedad eestlased! Häbi.
t
to 15.07/ 15. aprill 2014 15:48
Omastarust oled äge pirnimutt.
Putini arust oleks parem, kui eestlasi üldse maailmas ei oleks.
t
to lugeja/ 15. aprill 2014 15:43
Jäta nüüd. Bussiga sõitmine ja konverentsil osalemine on kaks erinevat asja.
Antud naine oleks saanud ju ometi loobuda konverentsil kõnest, ei usu, et sellepärast oleks üritus ära jäänud.
Või oli ta su meelest tõesti nii ASENDAMATU, et ilma temata kogu üritus oleks kokku kukkunud ?

m
Mari/ 15. aprill 2014 15:33
Olen ka väikese lapse ema ja ei võta teda sellistesse kohtadesse kaasa, leian, et see on ebaõiglane nii teiste inimeste kui ka vaese lapse suhtes, kes ebasobivasse keskkonda surutakse.
l
Lendur./ 15. aprill 2014 15:22
Kõige hullem kui ühte lennukisse satub 5-6 imikut!Üks alustab-teine lõpetab! Start ja maandumine on eriti väikestele valulik.
s
see vanamutt on tõsine eestlane ,hea et ta lalisevale tatikale ei virutanud./ 15. aprill 2014 15:07
Eestis ei ole tited ette nähtud,need on Putini ja Savisaare poolt kiusuks mõeldud.
h
hm/ 15. aprill 2014 15:06
Aastaseid lapsi vedada demonstratiivelt kaasa sellistele üritustele on nõme! Armasta lapsi palju tahad, aga on kohad, kus neil ei ole asja, sest kipuvad tõesti tööd segama. Loll ema.
t
Tahaks teada / 15. aprill 2014 15:03
mille järgi otsustatakse, mitu punkti üks klik annab. Täitsa eksperimendi korras vajutasin kõik võimalused läbi ja oh imet. Ükskord muutus number isegi 9 arvu võrra, sealsamas jälle ainult ühe arvu võrra ja negatiivsed klikid muutusid vähem kui positiivsed. Pole ju võimalik, et minuga samal ajal klikkis veel 9 inimest!!??
g
G/ 15. aprill 2014 15:02
Paljudel on jah komme kisav laps kõikjale tuua ja siis veel õigustada ennast.
m
Musternäide/ 15. aprill 2014 14:58
Musternäide meie sotside sõnade ja tegude ühtsusest...
s
see polnudki laste koht/ 15. aprill 2014 14:44
Ikka aru tuleb endale anda, kuhu lapsi kaasa veetakse. Ei ole nii, et oled ema ja lapsed on igale poole kaasavõtmiseks. Asi ei ole sallimises vaid hoopis sobivuses. Mul on kolm last, seega ei ole lastevihkaja, kuid lastega igale poole pole kippunud.

t
To uus/ 15. aprill 2014 14:36
Palun ärge tooge seda loomade teemat siia.
Aga olgu need siis koeraominikud vōi lapsevanemad. Mōlemate seas on haigeid
r
rohkem sallivust palun/ 15. aprill 2014 14:33
Lapse ema ju esines ise seal konverentsil ja teie kallid kommentaatorid ei tea tagamaid, miks ta pidi lapse kaasa võtma. Võib-olla ütles lapsehoidja viimasel hetkel ära ja emal ei olnudki muud valikut. Kuhu ta oleks lapsega sealt siis kohe ühe pahura daami pöördumise peale minema? Jätma ära oma juba ammu kokku lepitud esinemine? Ma näiteks usun, et ta ei plaaninud alguses last kaasa võtta. Aga võibolla oli laps osa ettekandest? Stereotüüpne seisukoht ju on, et naised saavad lapsi, seega nad on osa aega kodused ja nad peavadki vähem palka saama jne. Rohkem sallivust palun väikeste lastega emadele.
t
Taevas appi!/ 15. aprill 2014 14:28
Miks peab lapsi väntsutama? Ise tahame, et lapsed kasvaksid tervete närvidega.
u
uus/ 15. aprill 2014 14:17
trend on koerad igal pool kaasas. Käisin pühapäeval Kadriorus kohvikus ja no tule taevas appi- iga laua all matsutas koer süüa-juua.Mina arvan, et peaks ikka vastupidi olema, mitte mina ei pea valima kohta, kus käia vaid ikka see, kes oma lapse või koera kaasa võtab
a
arvamus/ 15. aprill 2014 14:15
Ei saa võrrelda bussisõitu konverentsi või kontserdiga. Miks meil ikka kujuneb arvamine, et minule on lubatud kõik. Kui on konverents siis see korraldatakse mingil kindlal eesmärgil ja püütakse leida lahendusi. Lapse häälisus, mis on tõesti lapsele omane sega aga teiste inimeste tööd. Õppime austama teiste tööd. Kui lähen kontserdile, siis lähen sinna nende esinejate pärast ja et neid kuulata.
Lapssega aga minge lasteüritusele, neid on tänapäeval väga palju. Laps kasvab kiirest ja küll teil on võimalus siis käia. Arenege koos lapsega. See kindlasti vihastab väikelaste emasid, kuid maailmas on ka teisi inimesi.
m
Ma/ 15. aprill 2014 14:11
ei taha mingit võõra lapse lalinat kuulata igal pool. Segab tõesti. Püüa taibata, su laps ei ole maailma naba ja ei pea kõigile meeldima.
k
kolla/ 15. aprill 2014 14:08
näe vist läks krt topelti.kunagi peetud ameerikamaal kah naiste kongressi.paar päeva olivad kaagutanud ja siis võeti lõpuks vastu 2 väga tähtsat otsust.1.kõik mehed on sead.2.selga pole panna mitte midagi.
h
Harri KIngo/ 15. aprill 2014 14:07
Väga õige otsus naine koos lapsega ära saata. Konverents pole lastesõim. Inimesed on kaugelt konverentsile kohale sõitnud, mingeid materjale ette valmistanud, nad teevad konverentsil tööd - teevad tööd just väikelaste heaks. Lapsed on ju iga pere, iga ema silmaterad ja pesamunad, kelle pärast tööl käiakse ja vaeva nähakse. On ülimalt tobe, kui see paljude inimeste töö ja vaev ja aeg ühe vastutustundetu ja taipamatu ema läbi ära nullitakse.
Teiseks võiks mõelda ka oma lapse heaolu peale - osalemine täiskasvanute konverentsil pole just kõige arukam väikelapse hoidmise viis, eriti kui kõrval on olemas eraldi ruumis lastehoid.
Kui naised hakkavad oma töökohtadesse lapsi kaasa tooma ja leiavad, et see on igati normaalne, siis pole parata, et nende tööpanus ja selle kvaliteet vastavalt langeb ja nad ei saa samasugust palka nagu saavad mehed ja need naised, kes täispingega töötavad. Niisiis, laste toomine tööle suurendab paratamatult palgalõhet, mitte ei vähenda seda. On lausa absurdne, et naine, kes võitleb palgalõhe vähendamise eest võitleb samaaegselt palgalõhe suurendamise eest.

m
Mind/ 15. aprill 2014 14:06
Häirvad ka làlisevad ja lōugavad lapsed kontserdil. Oma lapse kooliesinemistel ja üritustel olen loobunud kâimast, sest see on jube mis toimub. Kooli juhtkond on koeduvalt juhtinud tâhelepanu, et austagem esinejaid kuid ei miskit. Jah loomulikult on iga ema silmarōōm parim ja tore kui laliseb või jookseb mööda saali ringi. Kuid armsad emad teised ei pea teie laste lalinat kuulama..........
õ
õoge/ 15. aprill 2014 14:03
saagu need titemammad ikka aru, kuhu oma lastega ronivad.
mis seal siis nii erilist? ronivad igale poole. konverentsile ka juba.
k
kolla/ 15. aprill 2014 14:02
järelikult oli kogu see konverents üks suur pläägutamine kui kõige suurem uudis sealt on lapse lalin.tulgu ikka meeste kampa,me palju sallivamad.näe eesti pangas üks laliseb juba pikemat aega ja midagi ei juhtu.
k
kolla/ 15. aprill 2014 14:02
järelikult oli kogu see konverents üks suur pläägutamine kui kõige suurem uudis sealt on lapse lalin.tulgu ikka meeste kampa,me palju sallivamad.näe eesti pangas üks laliseb juba pikemat aega ja midagi ei juhtu.
t
Tylck/ 15. aprill 2014 13:49
Anekdoot. Laps ilmselt laiises targemini kui sotsid ise, seda ei saanud lubada.
l
lugeja/ 15. aprill 2014 13:49
Mina leian, et õigus on pisut mõlemil, kuid öeldakse ju , et kellel paha, see lahkub.Kui inimene oli end esinema lubanud ja tal polnud last kusagile jätta ja ka mitte kedagi kaasa võtta last hoidma, kas see oleks parem olnud, et ta oleks üldse tulemata jätnud?Konverentsi korraldajad olid arvestanud tema sõnavõtuga.Olen sõitnud bussis, kus väikelaps karjub praktiliselt mitu tundi järgimööda,aga mitte üks reisija ei teinud ettepanekut emal lapsega bussis maha minna.Lapse lalin on terve ja nor,maalse arenguga lapse tunnus.Järelikult ei olnud konverents vanaprouale ka mitte eriti tähtis.
s
Silva/ 15. aprill 2014 13:41
Vanemal daamil oli minu meelest õigus. Aastaseid lapsi ei tassita konverentsidele, kus inimesed soovivad kuulata esinejaid ja süveneda kuuldusse. Laste koht on kodus või lasteaias. Samas oleks võinud tita ema kaasa abilise, kes siis lapsega tegeleb väljaspool aulat, kui laps kedagi häirib, hakkab nutma, kakahaisu levitama jne. Ma saan aru, et kõik tahavad osaleda kusagil ettevõtmistes (restoran, konverents, spordisaal, kontsert), kuid ei saa olla nii ülbe, et oma kohalviibimisega muudetakse võimatuks teiste inimeste kohalviibimine, kes on võib-olla kaugelt kohale tulnud, maksnud osalustasu vms. See on minu nägemus.
m
mittesallijad/ 15. aprill 2014 13:41
See vanamutt võiski lahkuda, mis tal üldse naistekonverentsile asja oli, kui ta lapsi ei kannata, sellised hoidku naistest ja lastest kaugele eemale, kes kedagi ei salli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee