Krimi

Toll avastas Luhamaa piiripunktis autost üle 102 kilo hašišit (8)

BNS, 15. aprill 2014 10:51
Foto: Maksu- ja Tolliamet
Maksu- ja tolliameti töötajad pidasid märtsi keskpaigas Luhamaa piiripunktis kontrollimiseks kinni Venemaale suunduva sõiduauto BMW X5, mille läbivaatuse käigus avastati kokku üle 102,8 kilogrammi hašišit.

Riigiprokurör Taavi Perni sõnul olid sõidukisse ehitatud salakaubaveoks spetsiaalsed peidikud, kust leiti kokku 102 850 grammi hašišit. „Kahtlustuse kohaselt organiseeris Igor (46) narkootilise aine omandamist ja vedu Hispaaniast läbi Eesti Venemaale, värvates selleks Vassili-Vitali (39). Mõlemad mehed on riigiprokuratuuri taotlusel kohtu poolt vahistatud," selgitas riigiprokurör Pern.

Samal teemal

Maksu- ja tolliameti narkotalituse juhataja Urmet Tambre sõnul on võitlus organiseeritud kuritegelike gruppidega olnud alati ameti prioriteediks olenemata sellest, kas narkootilisi aineid tahetakse turustada Eestis või toimetatakse neid läbi Eesti edasi teistesse riikidesse.

„Järjekordse suure koguse konfiskeerimine ning kahtlustatavate kohene kinnipidamine on löök kuritegelikele gruppidele, kes loodavad, et Eestit saab kasutada transiidikoridorina toimetamaks narkootilisi aineid Venemaale või Põhjamaadesse ning teenida sellega kriminaalset tulu," rääkis Tambre.

Igorit kahtlustatakse suure varalise kasu saamise eesmärgil narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus omandamises, valdamises ja veo organiseerimises ning finantseerimises grupi poolt ning narkootilise aine toimetamise organiseerimises üle Eesti Vabariigi riigipiiri Eestisse ja üle Euroopa Liidu piiri Venemaale toimetamise katses.

Vassili-Vitalit kahtlustatakse narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus omandamises, valdamises ja veos grupi poolt ning narkootilise aine toimetamises üle Eesti Vabariigi riigipiiri Eestisse ja üle Euroopa Liidu piiri Venemaale toimetamise katses.

Kriminaalmenetluse kohtueelset uurimist viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib riigiprokuratuur.

Ligikaudu sama suure koguse hašišit avastasid maksu- ja tolliameti narkotalituse ametnikud Lääne-Euroopast saabunud sõidukist mullu suvel, kui BMW-st leiti ühtekokku 111 kilo hašišit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee