Eesti uudised

FOTOD: Tammsaare pargis toimus palgalõhe vastane pikett (15)

Toimetas Geidi Raud, 14. aprill 2014 19:00
Sotsiaaldemokraadid protestisid Tammsaare pargis naiste palgalõhe vastu.Foto: ARNO SAAR
Tallinnas Tammsaare pargis toimus täna pikett, kus protestiti palgalõhe vastu. Sõnavõtuga esinesid riigikogu liikmed Marianne Mikko ja Rainer Vakra, sotsiaalminister Helmen Kütt, Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson ja Naisliidu juhatuse liige Ell Kiilmaa.

Sotsiaalminister Helmen Küti sõnul on palgalõhe Eesti jaoks suur probleem. „Eesti naised teenivad 30% vähem kui mehed. Meie palgalõhe on Euroopa suurim. Peame tõsiselt tegelema sellega, et palgad oleksid võrdsed,“ ütles minister.

"Palgalõhe osas ei ole Eestis midagi paremaks muutunud, vaid vastupidi, halvemaks. Euroopa Liidu sügavaim ja jätkuvalt kasvav palgalõhe on millegipärast just Eestis. Suured lootused on just värskelt moodustatud valitsuse osas, esimest korda on palgalõhega tegelemine kirjutatud ka koalitsioonileppesse. See lubab nõuda, et Eesti sellelt häbiväärselt punase laterna positsioonilt vähemalt Euroopa keskmise tasemeni jõuaks," nentis riigikogu liige Marianne Mikko.

Viimase Euroopa Liidu statistika kohaselt pidi Eesti naine tegema keskmiselt 121 päeva rohkem tööd kui mees, et kätte saada sama suur aastapalk.

Märgukiri soovitustega, kuidas palgalõhet vähendada, antakse üle peaministrile 21. aprillil, Eesti võrdse palga päeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee