Maailm

FOTOD JA VIDEO: Venemaa sõjalised kulutused on kümnendiga kahekordistunud

Toimetas Sander Silm, 14. aprill 2014 15:54

12 KOMMENTAARI

v
vaadake-le/ 15. aprill 2014 10:22
Sa vaata ise mis tehnikaga tegelikult Venemaa liigub Krimmis jm. Näitustel jm on ju hea tippsaavutusi näidata, kuid reaalsus on see, et Venemaa on suur ja lai ning keskmine tehnika tase pole midagi nii tipptasemel. Osa masinatele pealekruvitud tipptehnoloogiat on saadud ka koostööst läänega, mille jätkumine täna küsimärgi all on. Pealegi tänapäevase tehnoloogiaga tõrjeraketid võtavad maha ka uued vilede ja kelladega vene masinad, ei pea mingi video pärast kohe pabistama, püksi tegema ja alla andma hakkama. Ning taas - hävitada ja kaitsta on lihtsam kui vallutada ja hoida - ühel tankil on tunduvalt raskem saada pihta raketiga võitlejale kui vastupidi. Lõpetuseks, kui sõjanduses loeks vaid tipptehnoloogia, siis miks siiamaani USA sõdib algeliste relvadega Talibani vastu? Sa võid küll mingid punkid vallutada, kuid kui kaitse on hästi välja õpetatud ning hästi varustatud, siis positsioonide hoidmine on väga valus. Ning ainult valu on see, mis agressorit kohutab ning tagasi hoiab.
Kui tugev on Putini reziim - mitutuhat vene sõdurit peaks laibakotis koju tulema, enne kui rahvas tänavale tuleks? Putin ei saa endale lubada (kümneid) tuhandeid langenuid ning usun et ta teab seda hästi.
a
analüütik/ 14. aprill 2014 22:16
Eks see ole Venemaale ja Hiinale suuresti sundvalik. Tegemist on ainsate suurjõududega, mis pole lasknud amerikanistidel-siionijuudastel kogu maailma alla kugistada.
v
vaadake/ 14. aprill 2014 19:30
videos on näha tänapäeva relvastus mida omab venemaa.Mis te arvate kaua eesti oma relvastusega vastu peaks,kas 4 ; 8 ; 24 tundi.Ise pakun 48 tundi ja eestimaa on vallutatud.Kahjuks.Meil ei ole muud võimalust,kui pähe saada.Suurem on alati tugevam,seda eriti tänapäeval.Tänane sõda ei ole eelmisega absoluutselt võrreldav.Nüüd käib kõik ruttu ja täpselt.
t
totu/ 14. aprill 2014 18:30
Venemaa on niisiis kolmandal kohal sõjaliste kulutuste poolest planeedil.Samas paljugi tarkpäid kirjutas,kui Putini agressioon Ukraina vastu algas.et Venemaa on vaene,relvad vanad jne.Väheke nõmedavõitu on olukord,milles igasugu lausvalet , kas siis teadmatusest või niisama juhu peale sinisilmselt avaldatakse.Venemaa,Putinlik ja KGB-lik Venemaa panustab alati ning esmajärjekorras relvastusele,alati ja iganes.Militaristlik süsteem,kes ajutiselt ei panustanud esmajärjekorras relvastusele,teeb nüüd oma kunagised möödalaskmised topelt tagasi.
t
tõesti Eesti peax tõstma oma/ 14. aprill 2014 18:28
kaitsekulutusi 4% SKP-st ja võiks selle kärpida Haridusvaldkonnast!Mina oleks rahul!vähemalt oleks riik ja rahvas kaitstud!Enne sureks vene vastu võideldes kui teda orjades!
j
Jürgen/ 14. aprill 2014 17:55
Arvestades Eestigeopoliitilist olukorda, peaks Eesti kulutama kaitsele kaks korda enam ehk kokku 4% nii nagu seda teeb Venemaa ja USA. Kui jama on majas, siis saab Eesti kindlalt loota vaid endale ning Mikseri kaagutused asümeetriast jms on lihtsalt soe õhk. Mäletame kui "palju sai UK aidata Poolat kui natsid ja kommunistid Poolale 39.a. kallale tungisid... Deklareeriti küll sõda kui reaalselt oli raske midagi käegakatsutavat Poola heaks kiirelt ära teha.
Just eile Soome juhid arvasid AKs samuti, et NATO-st pole kasu, kuna geopoliitiliselt raske appi tulla, Soome julgeolek saab tugineda peamiselt ikka vaid Soome kiivri all olevatele võitlejatele. Eesti olukorda muudab raskemaks veel ka nõrk Läti, sest eeldada võib, et alustatakse pigem Balti nõrgeimast lülist ning sellega isoleeritakse automaatselt ka Eesti. Enamus Eesti kaitseplaane tõenäoliselt tehtud pigem ida, mitte lõunasuunas. Ei tea kas keegi merekaitsevõimekusele ka on mõelnud kuid kuulda pole olnud miskit - ilmselt taas jälle lootused vaid Natol..
Kuid kõike saaks parandada veel pühendumise ja rahaga - Eesti õnneks on tunduvalt lihtsam hävitada kui midagi luua ja vallutada - 1 tanki hävitamiseks piisab ühest raketist, samas tanki ehitamine ja ülalpidamine on tunduvalt kallim. Sama ka laevade ja lennumasinatega. Eesti kaitsestrateegia peaks rajanema tõhusalt hävitustööl - palju rakkette jm seonduvat tehnikat ning laskemoona millega vaenlase suured ja väiksed masinad kiirelt vanarauaks saab muuta.
PS. See et Eesti liitus maamiinide keelustamise leppega, ühepoolselt enne Venemaad, on poolthääletajate poolt otsene kuritegu Eesti rahva ning riigi kaitsevõime vastu. Maamiin on odavaim võimalus väiksel riigil ennas kaitsta ja vaenlase liikumiskiirust vähendada. Eesti peaks vähemalt peatama leppes osalemise kuniks Venemaa pole samuti leppega liitunud. Siin võib tuua otsese paralleeli Ukrainale, kes ka teiste survel loovutas tuumarelvad ning nüüd peab vaatama, kuidas olematu kaitsevõimega riiki tükeldatakse.
i
ivar/ 14. aprill 2014 17:42
euroopa on venemaad relvastanud-ja nüüd suure imestusega oigab mõnust
G
(Y)/ 14. aprill 2014 17:42

v
Värisege/ 14. aprill 2014 17:03
Värisege Õl ka vedel püksis
j
jhgc/ 14. aprill 2014 16:54
Vahepeal motlen, et voikski soda tulla ja koik inimesed voiksid surra piinarikkalt. Vihale ajab selline idiootsuste peale kulutamine aamal ajal kui on reaalsed probleemid mille peale seda rahhi kulutada voiks. Sinna kulub see raha mida meie pankadele maksame
s
Sa/ 6. september 2015 23:05
sure ise piinarikkalt, loll!
l
lmf/ 14. aprill 2014 16:27
Nõrgad on. Meil on vähemalt kümnendiga kümnekordistunud