Krimi

FOTO: Mupo leidis Pirita ürgorgu heidetud prügist ka rohkesti tõendusmaterjali (24)

Toimetas Kristin Aasma, 14. aprill 2014 15:49
14. aprilli keskpäeval avanes Tallinnas Pirita ürgorus Priisle tee ääres selline vaatepilt. Prügi seas leidus ka hulgaliselt tõendusmaterjali, et alustada süüdlase leidmiseks menetlust.Foto: Tallinna Munitsipaalpolitsei amet
Täna keskpäeval avastasid Munitsipaalpolitsei Ameti (mupo) patrulliosakonna inspektorid Priisle tee äärsest metsast ulatusliku risustuse. Metsa serva oli loobitud vanu mööbliesemeid, ehitusprahti, rattarehve ja olmeprügi.

Patrulliosakonna vaneminspektor Aleksandr Kuke sõnul oli olukord kole. "See on ebanormaalne ja uskumatu, kui vastutustundetult inimesed käituvad," kommenteeris Kukk. "Jäätmete äraandmine ei ole ju kulukas, kuna igas linnaosas on oma jäätmejaam, kuhu mõistliku hinna eest või suisa tasuta jäätmeid üle anda saab. Kui inimene on sõitnud metsatukka, siis on tal ilmselgelt võimekus sõita ka jäätmejaamani. Täiesti vastutustundetu käitumine. Seda enam, et Pirita jõe ürgoru ja kaitseala vahetus läheduses asuv metsaala on linnaelanike üks meelis puhkealasid, kus käiakse suvekuudel puhkamas, jalutamas ja sportimas."

Õnneks oli prügi hulgas piisavalt tõendusmaterjali menetluse alustamiseks. "Leidsime pangadokumente, fotosid, elektriarveid ja isegi röntgenipilte," ütles vaneminspektor.

Kui menetlust alustatakse Tallinna linna heakorra eeskirja vastu eksimisel, siis ootab risustajat rahatrahv kuni 400€. Kui kohaldatakse eksimist Jäätmeseaduse sätete vastu, siis võib seaduserikkujale määrata rahatrahvi kuni 800€ ulatuses.

Samal teemal

05.05.2014
Mupo tõrjub poe eest lapsevankritega parkijad
30.03.2014
Mupo: olukord vanalinna sissesõidul on käest ära
28.03.2014
Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks
25.03.2014
Mähe murdjakoerte omanik sai trahvi 100 eurot