To: Valdur > (kuni 11 kW) liitumise majanduslikult ja nõukaaegsete tehniliste nõudmistega võimatuks. Ei tea, paar telefoni kõnet (selle aasta märtsi kuus), 450 EUR liitumis tasu ja 2 nädalaga liitumis punktis kõik tehtud. Kui see nüüd raske või keeruline on ..... Jah ainuke miinus see 11kw limiit, oleks tahtnud panna 16kw, siis oleks 100% omatarbe saanud tagada.
Kuule Marek! Mida nende päikesepaneelidega peale hakata, kui elektrit nendega võrku ikkagi ei tohi/saa toota. Selle eest seisavad hea Eesti Energia ja Elektrilevi , kes on teinud mikrotootjate (kuni 11 kW) liitumise majanduslikult ja nõukaaegsete tehniliste nõudmistega võimatuks. Elektrilevis on osakonna jagu inimesi tööle palgatud, et taastuvenergia kasutuselevõtt eramajapidamistes võimatuks teha. Kui ümbrikus midagi viia, siis võib ka õnnestuda.
ei ole kasulikum kohe tuhkagi! eriti peale seda kui EL-i valitsused leppisid kokku odavate hiina päikesepaneelide maksustamises (et "kaitsta" saksa tootjaid!). päikesepaneelid meie laiusel ja meie kliimas kõlbavad vaid mobiili akude laadimiseks
Katsejäneseks sobib eestlane küll. Mõtle ise, kus huilgavad kallite soojahindade üle. Tegelikult on soe Eestis odavam kui põhjamaades. Põhjamaade kulud aga kordades väiksemad eestlaste omast. Jaksu!
auto tootmiseks kulutatud energia ja utiliseerimiseks vajatav energia. Sulling, koos oma noorhärraga, paistab, pole kunagi füüsika tunnis käinudki. Nüüd Lambin teiste teadmatuse ohver. Nagu oleks ise rohkem füüsikat õppinud. Kas sellest on tõesti nii raske aru saada, et paljalt akuga pisut vurra vurra sõita, pole veel kogu maksumus. Lisaks veel laadijate kari, milledele on elektrit vaja toota. Otse kuuest põlevkivi korstnast, mis omakorda loodust hävitavad. Kas seda on tõesti nii raske kokku arvutada?
Tegelikult ei sõlminud seda lepingut pr. Anne üksinda. Mäletan üht telesaadet, kus oli veel keegi noorhärra kellega kahepeale see tehing tehtud sai. Kahtlustan kas nooruke naisolevus ikka jagas matsu. Tundub, et see rohkem tolle noorhärra initsiatiiv. Kahjuks ei mäleta selle noorhärra nime ega ametit.
Kõige kurvem on see, et Anne Sulling on siiani arvamusel, et sõlmis ülihea lepingu! LEPING muidugi HEA, saaks teada kes raha loevad nüüd oma tasku, fakt et riigikogust keegi !
Olen Marek Strandberg `iga nõus. Kasutan ise päikesepaneele tarbevee soojendamiseks ja selle süsteemi ehitus läks maksma u. 2000. EUR-i. Samas on süsteem peaaegu hooldusvaba ning järelkulud olematud. Vaja ainult päikest. Samas ju ka räägiti, et jaapanlased pr. Sulling` ule muid variante peale el.autode ei pakkunud.
Oleks pidanud omal ajal füüsika tunnis hästi kuulama kui juttu oli "Energia jäävuse seadusest". Need, kes sel ajal kuulasid õpetajat, ei osta elektriautosid. See kolakas olgu talle nüüd koolirahaks.
Kõige kurvem on see, et Anne Sulling on siiani arvamusel, et sõlmis ülihea lepingu! Peab ennast kõvaks läbirääkijaks, kuigi ma kujutan ette, kuidas jaapanlased seljataga pihku itsitasid, et said ühel naiivitaril naha üle kõrvade tõmmata. 3 aasta pärast, kui nendel autodel akud läbi, pole selle vanaraua hunnikuga enam palju peale hakata.
oleksid praeguseni tööl - elektriautod - ilmselt oli nende propageerimine sissetoojale kasulikum kui paneelid. See oli nagu haigus, mis lollidel pähe lõi. milline õnn - elektriautod! Kas keegi vastutab selle vanaraua sisseveo eest.Õiged mehed leidsid kohe, et meie kliimasse need ei kõlba.