Midri ökojumestuse blogi

Ökojumestusega modellid ja kuidas ökotooteid peale kanda 

Õhtuleht.ee, 14. aprill 2014, 10:25
 
Nagu eelmises postituses lubasin saate näha pildimaterjali moeetendusest, mille puhul modellid on jumestatud vaid ökotoodetega.

Tegemist on disainer Jaana Varkki mini-moedemonstratsiooniga, mis toimus 3ndal aprillil Baltika Kvartalis pop-up poes Zero.
Modellide jumestus on tehtud Dr. Hauschka dekoratiivkosmeetika toodetega. Väga mõnusas õhkkonnas Zero´s saime kolleeg Margit Järva´ga modellid muuta kevadiselt värskeks.
Minu meelest äärmiselt lahe, et leidub moedisainereid, kes jätkusuutliku mõtteviisiga on oma loomingut ilmestama valinud brändid ja tegijad, kes esindavad ökoloogilist mõtteviisi. Leian, et selline suhtumine annab ka rõivabrändile lisaväärtuse.

Tulemus, mis ökotoodetega tulnud, on vägagi hea. Disaineri ootus oli kevadiselt värske, mitte liialt kontrastne jumestus.
Lauvärvid jäid kenasti läbikumavad ja kogu meik loomulik. Üks nipp rahvusvaheliselt tunnustatud jumestuskunstnikult Karim Sattar´ilt on lisada pintsli peale natuke toonikut niisutuseks ja seejärel kanda peale lauvärv, tulemus jääb intensiivsem. Sõltuvalt tootest võib kasutada ka muid tooteid pintsli niisutamiseks näiteks värskenduseks kasutatavad näoveed vms.
Ökoloogiliselt puhtamad jumestuskreemid on üldjuhul vähem katvad, kui tavakosmeetika hulka kuuluvad jumestuskreemid. Ökojumetuskreemide puhul on oluline õige pealekandmine või õigemini rohkem vaeva nägemine. Kuna need ei sisalda üldjuhul silikoonõli, mis muudab naha pinna siledaks ja peale kandmise ülilihtsaks, siis väga hea viis on jumestuskreemi peale kanda sõrmedega.
Moeetendustel on see muidugi liiga ajakulukas ja igaühele ei sobi ka selline viis.
Mulle on muljet avaldanud Samantha Chapman´i pintslid, eriti hea on DuoFiber jumestuskreemi pintsel, millega on isegi silikoonivaba jumestuskreemi pealekandmine lihtne ning tulemus väga ilus ühtlane. Parima tulemuse saavutamiseks peaks kasutama kiireid ringjaid liigutusi.

Kui üritustel on vaja jumestada rohkem kui üks modell, siis peab kindlasti kasutama iga modelli puhul eraldi jumestuspintslit. Niiskeid tooteid kasutades hakkavad bakterid pintslites vohama ning oleks ebahügieeniline järgmisele inimesele sama pintsliga meigipõhi teha. Jumestuskreemipintslid ja samuti huulepintslid tuleb alati pärast kasutamist ära pesta, võib kasutada šampooni, vedelseepi vms pesuvahendit.
Pintslite puhul, millega kantakse peale kuivi tooteid, piisab desinfitseeriva ainega puhastamisest ning hiljem olenevalt kasutustihedusest samuti vee ja pesuainega pesemisest.

Eelmainitud üritusel esines kokku neli modelli. Lisasin siia pildid minu enda jumestatud modellidest, kui on soovi näha rohkem pilte melust, siis võite külastada minu Facebook´i fännilehte:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.735231676508702.1073741848.614812425217295&type=1

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee