Eesti uudised

Riigikogulane: Eestis pole lihtsustatud korras Vene kodakondsuse saamise huvilisi (10)

Siim Randla, 14. aprill 2014, 07:00
Viktor VassiljevFoto: Stanislav Moškov
Siia tänaseks jäänud venekeelsed elanikud on teadlikult valinud Eesti oma elukohaks, nad ei pruugi Eestit armastada, aga elada siin neile meeldib – milleks nad peaksid endale tekitama probleeme, usub riigikogu keskerakondlasest liige Viktor Vassiljev, et meil pole huvilisi, kes võiksid Vene riigiduuma heaks kiidetud seaduse järgi lihtsustatud korras kodakondsust taotlema hakata.

"Selgelt vaenulikud tegelased on ammu läinud, kusjuures Vene passiga. Siia jäänud eelistavad Eesti passi, millega saab maailmas reisida, teise eelistusena halli, millega pääseb nii Euroopasse kui Venemaale," räägib Viktor Vassiljev.

Samal teemal

Aprilli algul Venemaa riigiduumas heaks kiidetud eelnõu võimaldab kodakondsuse lihtsustatud korras andmist venekeelsele elanikkonnale, kelle sugulased elasid endise Nõukogude Liidu või kunagise Vene impeeriumi aladel. Vene keele oskust peab inimene tõendama erikomisjoni ees, mis seejärel otsustab inimesele tähtajalise elamisloa andmise üle, märgib ERR. Kodakondsuse andmise otsustamise aega vähendati kuuelt kuult kolmele.

"Tegu on tüüpilise infosõjameetodiga, kus ähvardava seaduseelnõu propageerimine mõjub inforuumis, nagu uue relvaliigi avalik katsetus," on varasemalt Õhtulehele öelnud Andres Anvelt, praegune justiitsminister.

"Oma siseriiklike kodakondsuspõhimõtete laiendamine nendele riikidele, kes keerulise ajaloo tõttu on eri põhjustel, enamikus vallutuslikel, pidanud kuuluma impeeriumi koosseisu, kannab endas pigem propagandistlikku iseloomu, kinnitab Anvelt. Huvitav, kas seadus hakkab kehtima ka Alaska elanike ehk USA territooriumi kohta, mis on kunagi olnud Venemaa osa või on ta suunatud pigem Euroopa naabritele hoiatusena, küsib ta.

"Soomes ja Alaskas võib isegi leiduda käputäis tegelasi, kes tahaksid end identifitseerida kunagise keisririigi alamate järeltulijatena. Eestis aga ei toimu reaalselt midagi," usub Viktor Vassiljev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee