VÄLJAKUTSELE: Tallinna–Tartu maantee 151. kilomeetril on kiiruskaamera pildistanud 157km/h sõitnud politseipatrulli, mis oli teel Puurmanni, kust teatati, et vallamaja ees vehib joobes mees relvaga. Politseinikud pidasid õhkrelvaga vehkinud kolmepromillises joobes mehe kinni. Foto: Kiiruskaamera
Küllike Rooväli 14. aprill 2014 07:00
Kolmandiku tulust teenivad kiirusmõõtjad reedel ja laupäeval.

Kolmandiku tulust teenivad kiirusmõõtjad reedel ja laupäeval.

Maanteedel liiklust rahustavad kiiruskaamerad teenivad riigile raha peamiselt mõne euro kaupa ja enamasti neilt juhtidelt, kes end kaamera ees hetkeks unustavad.

Juba viiendat aastat valendavad Eesti maanteepervedel hoiatustahvlid, millel kaamera kujutis ja mille selja taga jälgivad liikust tummad ja tuimad fotosilmaga kastid. Kuni möödunud aasta lõpuni on need liikluse rahustamise vahendid aidanud politseil välja saata juba 199 507 trahviteadet.

Politsei pressiesindaja Tuuli Härson kinnitab, et algusaastate lood sellest, kuidas katsetamise ajal kaamerate alas ridamisi hiigelsuuri kiirusi mõõdeti, tänapäeval kuigi sagedasti enam ei kordu. Kaamerad on saanud liikluse igapäevaseks osaks ja asunud üllataja rollist rutiinse sunnivahendi ülesandeid täitma.

Kiiruse ületamised üle 60 km/h on tänapäeval imeharvad ja nende "autorid" tühipalja "teemaksuga" enam ei pääse – nende suhtes rakendatakse üldmenetlust, mis tähendab, et politsei selgitab välja roolis olnud juhi isiku ja karistab teda juba tavapärases korras ning üsna rangelt.

Edasi lugemiseks: