Eesti uudised

Enamik kiiruskaamerate saagist on näiliselt kuulekad liiklejad (34)

Küllike Rooväli, 14. aprill 2014, 07:00
VÄLJAKUTSELE: Tallinna–Tartu maantee 151. kilomeetril on kiiruskaamera pildistanud 157km/h sõitnud politseipatrulli, mis oli teel Puurmanni, kust teatati, et vallamaja ees vehib joobes mees relvaga. Politseinikud pidasid õhkrelvaga vehkinud kolmepromillises joobes mehe kinni. Foto: Kiiruskaamera

Kolmandiku tulust teenivad kiirusmõõtjad reedel ja laupäeval.

Maanteedel liiklust rahustavad kiiruskaamerad teenivad riigile raha peamiselt mõne euro kaupa ja enamasti neilt juhtidelt, kes end kaamera ees hetkeks unustavad.

Juba viiendat aastat valendavad Eesti maanteepervedel hoiatustahvlid, millel kaamera kujutis ja mille selja taga jälgivad liikust tummad ja tuimad fotosilmaga kastid. Kuni möödunud aasta lõpuni on need liikluse rahustamise vahendid aidanud politseil välja saata juba 199 507 trahviteadet.

Politsei pressiesindaja Tuuli Härson kinnitab, et algusaastate lood sellest, kuidas katsetamise ajal kaamerate alas ridamisi hiigelsuuri kiirusi mõõdeti, tänapäeval kuigi sagedasti enam ei kordu. Kaamerad on saanud liikluse igapäevaseks osaks ja asunud üllataja rollist rutiinse sunnivahendi ülesandeid täitma.

Kiiruse ületamised üle 60 km/h on tänapäeval imeharvad ja nende "autorid" tühipalja "teemaksuga" enam ei pääse – nende suhtes rakendatakse üldmenetlust, mis tähendab, et politsei selgitab välja roolis olnud juhi isiku ja karistab teda juba tavapärases korras ning üsna rangelt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. november 2014, 07:00
Katsetamine on lõppenud: uut tüüpi kiiruskaameraid Eestisse veel ei paigaldata
2. oktoober 2014, 13:56
Politsei on saatnud tänavu kiiruseületamise eest üle 70 000 trahviteate
5. august 2014, 07:31
Teadustöö: kiiruskaamerate mõju liikluses osutub pea olematuks või lausa negatiivseks
12. aprill 2014, 19:15
Riho Tänak: see pole päris normaalne, et külavaheteed on kiirusepiiranguta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee