Eesti uudised

Nagu riigisaladus – millist telefoni ja käekella ministrid kasutavad (39)

Teet Teder, 14. aprill 2014 07:00
Taavi Rõivas

Isegi sel ajal kui mobiiltelefonist on saanud luureorganisatsioonide lemmikjälitusvahend, ei tee maailma võimuladvik suurt saladust, milliseid telefone kasutatakse. Eesti ministrite kohta sama öelda ei saa: seda varjatakse nagu riigisaladust.

14 Eesti ministrist 12 paotavad üldiselt, millist telefoni kasutavad. Kui palju see maksis, ütleb ainult üks ministeerium. Küsimusele, kas telefon on standardne või varustatud pealtkuulamist ennetavate turvameetmetega, ei vasta seitse ministeeriumi. Sama kiivad on ministrid selliste aksessuaaride osas, nagu käekell ja allkirjasulepea. Seda isegi siis, kui ministrid pressikonverentsil rahva ette soliidselt ja varjamatult käekellasid kandes astuvad. Kui nende kohta pärida, et milline kell kandjat kaunistab, öeldakse ministeeriumidest, et kella ministrihärral-proual polegi.

Tähtsamaid dokumente allkirjastatakse tihti pidulikumalt, milleks kasutatakse edevamat kirjutusvahendit kui näiteks üheeurone pastakas. Peenemate sulepeade poeski kinnitati, et uued ministrid on kauniskirjavahendeid soetamas käinud. Aga sellestki ministrid ei kõnele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.04.2014
URVE TIIDUS: "Hoidku jumal selle eest, kui mina luuletama hakkan!"
15.04.2014
Putin tõstis 2,65 korda oma palka
06.04.2014
Reformierakonna esimeheks valitud Taavi Rõivas: soovin, et kõik saaksime Eesti edust osa
04.04.2014
Rõivas: Tõstame lastetoetusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee