Eesti uudised

Nagu riigisaladus – millist telefoni ja käekella ministrid kasutavad (39)

Teet Teder, 14. aprill 2014, 07:00
Taavi Rõivas

Isegi sel ajal kui mobiiltelefonist on saanud luureorganisatsioonide lemmikjälitusvahend, ei tee maailma võimuladvik suurt saladust, milliseid telefone kasutatakse. Eesti ministrite kohta sama öelda ei saa: seda varjatakse nagu riigisaladust.

14 Eesti ministrist 12 paotavad üldiselt, millist telefoni kasutavad. Kui palju see maksis, ütleb ainult üks ministeerium. Küsimusele, kas telefon on standardne või varustatud pealtkuulamist ennetavate turvameetmetega, ei vasta seitse ministeeriumi. Sama kiivad on ministrid selliste aksessuaaride osas, nagu käekell ja allkirjasulepea. Seda isegi siis, kui ministrid pressikonverentsil rahva ette soliidselt ja varjamatult käekellasid kandes astuvad. Kui nende kohta pärida, et milline kell kandjat kaunistab, öeldakse ministeeriumidest, et kella ministrihärral-proual polegi.

Tähtsamaid dokumente allkirjastatakse tihti pidulikumalt, milleks kasutatakse edevamat kirjutusvahendit kui näiteks üheeurone pastakas. Peenemate sulepeade poeski kinnitati, et uued ministrid on kauniskirjavahendeid soetamas käinud. Aga sellestki ministrid ei kõnele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. aprill 2014, 08:00
URVE TIIDUS: "Hoidku jumal selle eest, kui mina luuletama hakkan!"
15. aprill 2014, 07:00
Putin tõstis 2,65 korda oma palka
6. aprill 2014, 16:17
Reformierakonna esimeheks valitud Taavi Rõivas: soovin, et kõik saaksime Eesti edust osa
4. aprill 2014, 17:53
Rõivas: Tõstame lastetoetusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee