Eesti uudised

Vaata ka pilte!

FOTOD: kosmonautikapäev Rahvusraamatukogus (19)

Õhtuleht.ee, 12. aprill 2014 12:31
Foto: MATI HIIS
Rahvusraamatukogus tähistatakse täna kosmonautikapäeva, kus räägivad kosmosevisionäärid Mart Noorma, Ene Ergma, Mikk Sarv ja Mihkel Kama ning esineb kosmoselaulik Laura.

12. aprillil 1961. aastal lendas esimese inimesena kosmosesse Juri Gagarin ja nüüd 53 aastat hiljem oleme kosmosesse lennutanud Eesti esimese satelliidi ning planeeritakse inimkonna esimest sammu Marsile.

Samal teemal

Sündmuse avab noor astronoomiahuviline Mari-Liis Aru, kes arutleb kosmonautikapäeva tähenduse ja tähtsuse teemal. Ene Ergma ettekande teema on Eesti tulevik kosmoseriigina. Kosmose koloniseerimise võimalustest ning sellest, milline võiks olla Eesti roll planeetidevahelistes lendudes, kõneleb meie esimese satelliidi ESTCube-1 projektijuht Mart Noorma.

Rahvaluuleteadlane Mikk Sarv vaatab kosmonautikapäevale läbi kultuuriloolase vaatevinkli ning jutustab eestlastest kui täherahvast. Amsterdami Ülikoolist tuleb kodumaale kõnelema astrofüüsik Mihkel Kama, kes räägib eksoplaneetidest ning maavälise elu võimalikkusest.

Kosmonautikapäeval kõlavad kosmilised kõned ja tähtede muusika, mida esitavad kosmoselauludega “Moonwalk”, “Sädemeid taevast” ja “581C” tuntuks saanud Laura ning Heldur Harry Põlda ja Tallinna Muusikakeskkooli noored muusikud projektiga “Rockime ilmaruumi”, seda kõike seob luulelehtedega mõistatuslik Marion.

Näha saab ka Raivo Heina astrofotode näitust. Kogu perele mõeldud kosmonautikapäev laiendab silmaringi ja lahutab meelt, tähistades meie kosmilisi visioone ja astronoomilisi unistusi põnevate mõtete ja tähtede lauludega. Kosmonautikapäeva korraldavad Teaduskeskus AHHAA ja Raadio 2.

Kosmonautikapäev algab kell 12.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee