Eesti uudised

"Olen näinud lapsi, kes ei adu enam, kes ta on, kus ta on ja mis keeles ta peab rääkima." (39)

Jaanus Kulli, 12. aprill 2014 08:00
IDENTITEEDIKRIIS: Eesti keele õpetaja Mari-Liis Hendrikson õpetab Vantaas eesti lapsi ning muretseb ennekõike sellepärast, et nad võivad kaotada Soomes väga kiirelt oma identiteedi. «Tihti lapsed ei tea, kas nad jäävad Soome või lähevad tagasi Eestisse, nad hakkavad kaotama identiteeti, et kuhu nad siis kuuluvad.»Foto: Tiina Kõrtsini
"On lapsi, kes elavad soome peres, aga õpivad eesti keelt, et lähedase haual rääkida eesti keeles. Sellised lapsed on väga kõrgelt motiveeritud. Et minna Eestisse oma vanaema hauale ja rääkida seal eesti keeles," üllatab Mari-Liis Hendrikson, kes õpetab eesti lastele eesti keelt enam kui tosinas Vantaa koolis esimesest kuni üheksanda klassini juba neljas aasta.

"Eks õppimisega ole nii ja naa. Vanema astme õpilased ei ole nii altid õppima. Tihti lapsed ei tea, mis neid ees ootab. Kas nad jäävad Soome või lähevad tagasi Eestisse. Juurte tunnetus on väga erinev, lapsed hakkavad kaotama identiteeti, et kuhu nad siis kuuluvad," tõuseb identiteediküsimus ka Mari-Liisi jutus esikohale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.04.2014
Kalevipoegade saatus Soomes: kaotatud identiteet ja lõhkised pered