Eesti uudised

Kalevipoegade saatus Soomes: kaotatud identiteet ja lõhkised pered

Jaanus Kulli, 12. aprill 2014 08:00

257 KOMMENTAARI

s
sedasi siis/ 23. aprill 2014 11:14
Ma olen elanud üle 20 aasta Soomes ja on olnud üsna hea ülevaade , et mis moodi need tulijad on viimasel ajal muutunud. Vabandan väga aga ei või küll öelda, et just väga palju neid teravamaid pliiatseid siia tulnud on? Jääb vahel mulje, et, kõik töötud külajoodikud on ennast siia kokku ajanud. Kõik on väge täis nagu pullipojad, kõike oskavad ja kõike teavad aga kui tegemiseks läheb, siis ei oska s ugi, ah jaa s u oskavad kokku keerata aga palka tahavad nagu need, kes on aastaid ennast alale koolitanud.
Selliste külgi siis soojendavad igasugused naisparasiidid, mõni lällab niisama Soomes ja elatub meeste kulul, elab siin ja seal ja vahet pole kelle alla millalgi jääb.
Samasugused tõmbavad samasuguseid.
No ja siis on väiksem rühm neid kes päris tõsiselt teevad tööd ja saavd ka head raha. Mu tuttava firmas on tööl eestlane , kes on 5 aastat Soomes leiba teeninud. Firma parim töömees ja kõvema palgaga. Ise ütleb, et ühel päeval läheb ta koju Eestisse tagasi, sest veri veab.
Mind ka veaks veri aga mõistus hoiab mind siin, mul on hea töökoht ja võin toetada igakuiselt oma pensionärist ema, ilma toetuseta ta ära ei elaks. Nii,et see on üks süü juba.
Olen suutnud ennast korralikult üles töötada, on oma maja ja pere jne. kuid midagi puudub.
Puuduvad need hundid kellega koos uluda, kellega naerda neid nalju mida ainult teine eestlane võib mõista jne. Mul on küll palju väga häid soomlastest sõpru, kuid nendega on hoopis teine rida.
j
Ja süüdi selles....../ 22. aprill 2014 07:37
ü
Ülo/ 21. aprill 2014 10:31
Minu tähelepanekud Soomes töötamisel on järgmised:
- Soome lähevad need kes Eestis hakkama ei saa või lasevad jalga oma kohustuste eest
- Inimesel ei ole juuri ega kodumaaarmastust
e
eit/ 18. aprill 2014 12:05
minu rumala kanaaju arvamisel peab pere vedama ühist käru . kui mees on ainult rahateenimise jaoks , siis läheb kõik nagu läheb . kõik oleneb selle pere armastuseallikast . ja selle tunde suurusest . keda te siin kirute ? tean väikesest peale , et pean oma eluga ise hakkama saama ja teab ka minu lapsena invaliidistunud laps , kes on rinnust saati halvatud , töötab juba ligi 20 aastat heas firmas , ei vingu ega hädalda , teab , et pole ilma sitale tulnud , vaid ise oma eluga hakkama saama . nii ta mulle hiljuti ütles , kui vabandasin , et enam paljut ei jõua . parem käsi ütles üles ja olen paremakäeline . aga mis ma räägin , ma ju nõukaaegne neljalapseline , mida mina tean . nüüd suurte võimaluste ajastul , igale käpiknukule hamleti roll !!!
n
nojah/ 15. aprill 2014 19:39
Selle rahakotti peab ikka austama, kelle leival nö oled. Mitte arvama, et kõik on lubatud - raha tuleb ja
lase aga laristades ja "lõdvalt"ringi. Mõne inimese puhul see näib sedasi.
Pole põhjendus, et pere läheb lõhki just kaugel töötamise pärast.
Kõik algab ikka austusest oma laste, abikaasa/elukaaslase, riigi vastu.
Siiski - hea et meil on selline naaber - Soome!!!
m
Madis/ 15. aprill 2014 14:39
Valitsust pole küll mõtet süüdistada. Eesti on hea ja jõukas maa. Inimesed on ise lollid kui ei hakka midagi aretama ja tegema. Eestis on kah sama hästi tööd kui soomes. ja väga hästi saab hakkama kui ise loll ei ole. Soomes on kah präegusel hetkel töötuid umbes 120000 see on number sellest et seal kah midagi hõisata pole. Suurem osa nendest kalevipoegadest on rohkem mölakad kui eestlased. Makse soomemaale ei maksa aga nõudma on küll kõvad. Moto: Riik kus elad sinna maksa kah maksud mitte ära vea heaolu riigi raha välja.
l
lahutatud naine/ 15. aprill 2014 13:56
Minu tuttava mees läks samuti aastaid tagasi Soome.Algul käis kodus sageli, kuid siis ikka harvem ja harvem.Lõpuks jõudsid naiseni kuuldused, et mehel on Soomes teine perekond.Kui mees jälle koju tuli, siis naine ütles, et teab teisest perekonnast ja palub mehel otsustada kumma pere poole hoida.Lapsi Soomes veel polnud.Mees võttis mõtlemisaega, läks Soome tagasi ja kui kord jälle koju tuli siis jäädavalt.Tähendab on ka praegusel ajal veel õnneliku lõpuga muinasjutte ja võib-olla aitas siin naise otsekohesus ja ausus ning mehele valikuvabaduse andmine.
o
15. aprill 2014 11:25
oleme kanged ja jonnakad lubasime süüa kartulikoori ja silgusoolvett see valitsus olgu eelmine praegune vöi tulevane ei aita meid kuidagi nende 6000-. peab olema sina loe lehest palju keegi riigikogus palka saab.Soomes on sotsiaalsed garantiid paika pandud,seal saab töötu ka rohkem kui meil miinimum

k
kobo/ 14. aprill 2014 23:02
No ei tea.... Meid on veel rohkem sidunud see, et ma soomes ja kaasa 3 lapsega eestis... see oleneb ikka inimestest... ja kui pere on lõhkiminemisele määratud, siis ka läheb... ja ei ole vaja seda Soome süüks nyyd kyll keerata... Kui palju läheb eestis need pered laiali ja tekivad kaksik elud... Mis siis selle põhjuseks on? Lihtsalt mitte sobivus...
m
MIDA TE HALATE/ 14. aprill 2014 18:42
Selle salati eest tänage Laari ja Antsipi valitsusi .milles on ainusüüdlased IRL ja REF erakonnad täielikult .
m
Mhm/ 14. aprill 2014 16:36
Kui pere on lõhki vöi lahku kasvanud, ei ole seal kindlasti see Soome v mis tahes teine riik süüdi. Kui kasvad oma kaaslasest lahku, ju siis pole seda tunnet ka õieti olnud. Ja sama on petmise juures, mida igal pool Kalevipoegade kohta kisatakse, keegi ei peta, kui kodus on kõik korras. Ja mis jutt see vöileivarahaga on? See on juba iga enda teha, mis alal ta suuteline läbi lööma on ja mis oskused- huvid on. Kui oled korralik töömees ja hinnatud, ei teeni sa kaugeltki mitte mingit vöileivaraha. Teenid korraliku palga, et Eestis end mitte laenudega siduda. Enda kogemusest räägin, mees töötab Soomes, ise lastega siin, pere hoiab rohkem kokku kui siis kui kõik koos Soomes olime, ka siis oli kõik hästi aga eraldi olles oskad hinnata rohkem köike. Meil on siin oma kodu, mis on "selle nö võileivapalgaga ehitatud", ei ole ühtki laenukohustust seljas ega midagi. Ja kes siin vinguvad, et kui üks siin teine seal, ei ole kõik korras, siis elus tuleb ikka kompromisse teha, ja see oleneb muidugi igast eraldi, kui tihti mees üldse kodus käib. Kui ta kuus korra käib v harvem, siis on juba miskit valesti.
t
to / 08:43, 12. apr 2014/ 14. aprill 2014 15:40
sa jobu mölised, mine ütle talle seda otse näkku
v
veel/ 14. aprill 2014 13:41
Siin eespool oli väide et oleksid võinud omandada kõrghariduse ei peaks käima soomes.eestlased 43 prossa kõrgharidusega, kullakesed lihttöölisi napib eestis, see on loomulik et tuleb võõrtööjõud sisse .ei ole enam võtta korralikku ehitusmeest ega korralikku torumeest.
m
mõtlen/ 14. aprill 2014 13:35
Et miks eestlased on nii kadedad nende peale kes soomes tööl käivad.se on ju eestile ainult kasuks, enamus teenitud rahast tuuakse eestisse, eestil väiksem töötute armee, välisturul töötanud tööline eestile hiljem kasulikum jne.kui aga rääkida sellest et mehed lähevad teise juurde , siis kui on korralik suhe vat ikka ei lähe küll.
l
loll jutt/ 14. aprill 2014 13:19
maksuamet teab väga hästi kui palju inimesi välismaalt tulu saab....
v
Vastus Juurikale ja teistele "patriootidele"./ 14. aprill 2014 12:14
Mida teie olete teinud, et mõnigi meeleavaldus korda oleks läinud? Olen ise käinud vähemalt 4 korda 400 km. kauguselt Tallinnasse meelt avaldamas. Kõik korrad ebaõnnestunult. Kuna kodumaa "patriootidel" on kord maa külmand, kord kärss kärnas. Ära minnaksegi sellepärast, et teid, järellohisejaid on liiga palju, et mingi vastuhakk õnnestuks. On ju olnud bussijuhtide, õpetajate, arstide streigid. Aga mida teie suust kuuleb? Ainult pasa pildumist ja "miks ta nii palju minust rohkem küsib". Liigutage ka oma perseid, saate ka midagi leiva peale. Ei ole mina nõus teiega koos sopas rügama. Läksingi just sellepärast, et teid, lambaid, ei jõua ära toita. Oma elu tahab ka elamist. Sõimake mind kelleks tahate, ärge ainult Eestis teeselge sõpru, kellele PEAB välja tegema.

t
tahan Soome...ei taha/ 14. aprill 2014 11:59
Lõputu mula. Enamus Soomes töötavatest ja kunagi töötanud nn. Kalevipoegadest on kindlustanud oma perkonna ja enese enamvähem inimväärse eluga. Ajakirjandus on võtnud suuna kajastada üha negatiivsemalt kõike, mis on seotud elu ja töötamisega Soomes. Eestis jääb 10-20 juhti lõhnadega vahele, OK. Soomes jääb kuu jooksul paar-kolm eestimaalast lõhnadega kinni, tule taevas appi millised joodikud on eestlased. Eestis lüüakse moll veriseks, juhtub ikka. Soomes annad kohalikule, ülbitsevale sommile molli oled kohe rahvusvaheline kurjategija ja häbistad kodueestlasi. Lugedes artiklit võib arvata et eestis elevad pered elavad õnnelikus abielus ja rahamure on võõras neile. Keegi ei lahuta ega peta oma kaasat, lausa muinasjutt. Miks on siis nii, et petetakse ja lahutatakse vaatamata sellele, et nii ema kui isa elavad Eestis. Tõde see, et kes kaabakas kodumaal jääb enmasti selleks ka võõrsil aga sellepärast ei maksa kõiki ühise mõõdupuuga materdada.
k
kt/ 14. aprill 2014 10:20
MInu 7-aastase tütre kõige paremal sõbrannal käib isa Soomes tööl - pühapäeva õhtul läheb, reede öösel tuleb koju. Ja paar päeva tagasi kuulsin, kuidas see tüdruk ohkas minu lapsele täitsa südamest: "Sul veab, sul on kogu aeg isa kodus. Mul ei ole teda üldse."
Ja mul on nii kahju sellest pisikesest tüdrukust. Pereema on seal vahel nii väsinud, et õudne. Kogu igapäevaelu vastutus on ema peal ja ei ole teist täiskasvanud inimest õhtuti kodus, kellega rääkida. Vahel tundubki, et ema ise muutub ka juba lapseks ära. Aga ma mõistan teda, tal on lihtsalt liiga suur koormus üksi kanda.
Oma mehega leppisime pärast välismaatööl käimist kokku, et pigem elame kitsamalt (tegelikult ei olegi muud viga, kui et me ei käi kuskil reisimas), aga lastel on ema ja isa. Ja minul on ikkagi mees. Tüli oli tüli otsa, kui üle hulga aja kokku saime. See raha, mis rohkem tuli, ei korvanud kuidagi kogu muud negatiivset.
t
To: Mihrimal / 14. aprill 2014 00:40
Ma olen täiesti veendunud,et sa oled täielik lollpea ja idioot.!!! Vabanda aga ma ei leidnud hullemaid sõnu su lollusekohta.!!
Rainer Põld
k
kadeuzz/ 14. aprill 2014 00:28
to kalew siis eestis orjaks 300 euri eest kuus, mis sul, ori kalew, siis cüprocimeeste vastu on ja miks sa neid ei salli, miks nimetad neid kalevipegadeks, ori kalew? cüprocimehed toovad oma raha eestisse ja investeerivad siia, mis sul selleks vastu panna on, ori kalew?
a
aikule/ 14. aprill 2014 00:22
kas see äkki oli hoopis soomlane? Ja Eestis öeldakse niikuinii, et parklad autosid täis ning ostukärud kaupa täis. Selver jpt. ketid ei lase hinda alla niikuinii, ostku sealt v. kodutud vaid. Ennem läheb toit prügimäele ja konteineritesse ning valatakse keemiliste vahenditega üle. Kust selline arusaam, et kui klient vaene, siis lastakse hinda alla? Täielik jama ju. Siis ei oleks Eestis hinda nii körgele kruvitudki, kui vaese ostja järgi joondutakse. Kus, te, inimesed, elate v. elanud olete?
m
Mihrimal/ 13. aprill 2014 23:48
enamik eestlasi on ikka lollid küll . Kes kodumaa reetnud,need istuvad kusagil mujal palmi all ja on vait. Need,kes Soomeja Eesti vahet pendeldavad,kisavad kui vilets on elu siin ja kui roosamannaline üle lahe. Kui olete sealsega rahul,minge ja ärge siia enam tulge On terve hulk kalevipoegi,kes Soomes rasket tööd teevad,peale palgapäeva Eestisse laiama tulevad ja siis kogu palga koos kiibitsevate sõpradega maha joovad. Aga mis siis sellestki,peaasi et saaks sõprade ees laiata vaat minul on raha kui ratsahobuse sitta! Sellised totukesed jäävad igal maal orjade seisusesse ja ei saa iialgi peremeesteks ei onal maal välismaast rääkimata.
i
iff/ 28. mai 2014 13:49
mine putsi mis kodumaa reetnud olen minumeelest kodumaa reetis mind ma elan ida-virumaal ja mine proovi seal leiva raha teenida kuu aega 300 euri eest noor inimene küll ära ei leia soomes ma teenin seda 300 euri mis eestis 5 kordselt 2 nädala tagant ja olen 19
a
aiku/ 13. aprill 2014 23:09
Ja tänu kalevipoegadele ja kalevitütardele on meie elu nii kallis. Vaatsin ükspäev, kuidas üks mutt hiidsuure korvitäie süüa Selversit ostis. Ega ta hinda vaadanud. Paarisaja eurone arve, mida 500ga maksti, rahakoti vahel paistsid Soome kaubakettide sooduskaardid. Milleks peaks Selver nende tatiste kodu-eestlaste pärast hinda langetama? Rikas klientuur ju olemas.

j
juurikale/ 13. aprill 2014 22:23
no ei ole ma Soomes ei allasurutud ega orjastatud...olen 50 aastane korralik ja töökas mees. Olen kindla sihiga siin teenimaks välja korralik pension et oleks mingigi turvatunne kui vanadus käes. Kahjuks sest riigist mis mu kodumaa olen ammu pettunud,kuid soovin siiski et seal elu veidi paremaks läheks, Samas uskuge et selle lambakarjaga ei muutu miski. Kodusolijatele soovin aga parimat.
s
Suomesta/ 13. aprill 2014 22:20
Ja sitten Viron miehillä on ne toiset salatut elämät Suomessa, suhteet ja tyttöystävät, jopa perheet ja lapset, eikä vaimot Virossa tiedä mitään.
i
imestanu/ 13. aprill 2014 22:00
vabandust, 70 000 eestlast maksab sotsiaalmaksu Soomele , viga tuli sisse.Jutt on ainult nendest, kes AMETLIKULT tööl.
Mis aga puutub kaugel töötamisse, siis rekkajuht on sageli kuu aega sõidus, meremees isegi pool aastat - nii et nädal aega Soomes olla on köömes...Kui armastust ei ole, siis ei ole.
i
Imestunud/ 13. aprill 2014 21:55
alles nädal aega tagasi lugesin ajalehest, et 100 000 -dest Soomes töötavast eestlasest 70 000 maksavad sotsiaalmaksu Eestile , ülejäänud Eestile ja mõned koguni mõlemale riigile...Nüüd järsku töötab Soome 40 000 eestlast?
j
Juurikas/ 13. aprill 2014 21:11
Jube on lugeda neid kommentaare,tõesti jube... Selle asemel, et ,minna võõra rahva turjale elama, tuleks siin kodus kord majja lüüa, kihutada minema reetlikud poliitikud kas või tänavalahinguid pidades. Selle asemel tõmmatakse saba jalge vahele ja põgenetakse. Siin on teie kodu, siin olete peremehed. Pole ju kuhugi taganeda - köögutamine ja lipitsemine ei muuda elu. Kus on need noored mehed, kes lõõksid minema parasiidid ja muidusööjad rahva õlgadelt? Nad liputavad saba soomes. Paras teile,saate seal seda mille ära teenisite
p
Paar Küsimust/ 13. aprill 2014 20:08
1) Miks neid just "Kalevipoegadeks" peab nimetama?
2) Kas see on suunatud "reklaam" eestlastele Soome tööle minekuks?
j
jurka/ 13. aprill 2014 19:05
PARAS laiskadele ja lollidele.
k
küsija/ 13. aprill 2014 18:21
aga miks inimene annab alla ja lidub välismaale tööd otsima, hüljates oma abikaasa,lapsed ja lähedased ,olles ka ise üksi ja õnnetu? Miks eestimaalane on nii leplik ja allaandlik? Miks ta ei tõuse oma poliitikute ja valitsuse vastu ja ei nõua neilt aru? Kes keelab ka kodumaal häält tõsta? Kelle jaoks see maalapike siis on? Praegu käib konnaatiigis äge askeldamine-mass katsub vahendeid valimata veelgi rammusama Brüsseli palga peale pääseda ,veelgi vähem tööd teha ja töökohal isegi kohal olla .Rahva poolt valitud(milline väljend küll,sest rahvas ei saagi oma soovi avaldada) ei suvatse isegi riigikogu saalis istuda . Ojulandi telekaesinemisest tuli välja et mamsel lendab esmaspäeva hommikul ja tagasilend juba neljapäeval Seega veel parem eluke,vaevu 3 tööpäeva ,kuid 3 korda suurem palk?! Miks me lepime sellega? Kaua me kannatame ja orjad oleme? Ka minule ei meeldi ,kui töötegijaid soomes Kalevipoegadeks kutsutakse. Kalevipog teadupärast ei hiilanud just mõistusega ,isegi loomaaru oli etem. Ehk sellepärast meil nii nadilt lähebki,et jub ameie rahvuseeposes on kirjas eestlaste tölplus,kõigega leppimine,orjameelsus ja rumalus.

o
On ikka vahe küll./ 13. aprill 2014 17:47
Lehtede artilklitest loed põhiliselt halba Soome ja Kalevipoegade kohta. Aga millegipärast on minu tutvuskonnas just peredega eestlased Soome maksumaksjatena Soome firmades tööl. Ei haliseta õllepurkide taga. Ei ole meie naised paljad, veelvähem kellegi peal või all. Mul on üpris suur sõpruskond ja mitte ühtegi alkohoolikust Kalevipoega ega sama vines Kalevitütart. Artilki jutud Soome elust mõjuvad sellepärast halvasti, et eks sitt haiseb võimsamalt kui mingi Shanell-5 tahes. Lõhnaõli võib isegi tugevam olla, sitahais aga mõjub ikka vastumeelselt. Küllap see haisutamine Eesti valitsuse propaganda hulka ka kuulub. Ja veel: Millegipärast tuleb kõigile silme ette kui nimetatakse Soomet, kohe Helsinki. Ei ole Helsinki veel mingi Soome. Soomlasedki ütlevad, et see vaid etuskunna pääkaupunki, kus seadusi tehakse. Soome jääb umbes 200 kilti põhja poole. Ja on küll põhja pool seda soomlase rahulikkust tunda. Ei pea siin ka kõiki ühe vitsaga peksma. Kes tahab, seab omale sihid ja ehitab normaalse elu. Kokkuvõtteks, pole Soome elatustase kallim sugugi Eesti omast. Pigem vastupidi, kui just laristaja pole.
m
misvahet kes olen/ 13. aprill 2014 17:00
Olin ka Kalevipoja naine. Käisin mehel tihti külas, lõpuks väsisin nendest nn kommuunikokkutulekustest, kus kari ümberkaudseid eestlasi kokku sai ja iganädalane(päevane) enesehaletsemine õllepurkide taga pihta hakkas. Saunast rääkimata. Kalevinaisi oli vahel meestest rohkemgi- kõik ikka ilusti purjus ja aluspüksteta meeste vahel ja all. Kodus mehed, lapsed.. mehi suuremal osal mitte, aga üksi elavaid lapsi oli küllaga.
Mis mõtet on süüdistada alalises õlleuimas meest, kui kodukootud v...t kogu aeg kõrval?
Teate, ma tihti ei suutnudki mehi süüdistada, aga häbi hakkas küll, et olen eesti naine. Soomlannad ei ole nii lõdva püksikummiga kui kalevinaised.
Mis me neid mehi alati süüdistame, naisena ja eelkõige emana peaks meil oma suguõdede pärast Soomes veelgi rohkem häbi olema.
Enam ma pole Kalevipoja naine ja see on minu otsus- ma tõesti ei usu, et minugi mees seal teistsugune on, kui teiste mehed/ ja naised.
Niiet naised, kes te arvate, et oma meest tunnete.......õnne teile.
m
Mina/ 13. aprill 2014 16:48
Mu isamaa mu õnn ja rõõm.......vabadus.....
o
olete lollid või?/ 13. aprill 2014 16:06
See ju puht Reformikate ja Sotside propaganda jura! Loodavad sellega meie inimesi hirmutada ja sellega omaarust piirata rahva äravoolu eestist. Kes need lollid on ja seda usuvad? Kes on lahkuminejad , lähevad siingi ja kellel on tugev abielu, need jäävad kokku.Vaieldamatult on Soomes paremad elutingimused.
p
Pendeldaja/ 13. aprill 2014 15:18
minagi pendeldan ja juba 10a kuna naine keeldub soome tulemast ja tal on töö.! Labi me enam eriti ei saa ja tundub,et pisipoeg ongi ainus asi mis meid veel koos hoiab. Kaotasin töö,mida olin kogu elu teinud ja selles kitsas ringis ei ole lihtne tööd leida. Pea aasta virelesin eestis,üritasin õppida ja kuidagi endaga hakkama saada aga see ei õnnestunud, Meie riik justkui sooviks,et inimesed ei töötaks ega teeks oma firmasid.meeletu bürokraatia ja mõnitamine kõikjal on kohutav.!Varud said läbi ja närvid samuti.Riigilt ei mingit toetust ja koolituste soovipeale saadeti mind ju tegelikult otsemat teed per..e. Asi lõppes kõrge vererõhu ja muude hädadega ja kui oli parem hakkasin tööl käima soomes. Algul nii natuke,hiljem aga oli kuid kus koju ei saanudki. kedagi teist mul ei olnud aga pidev saamata palk,jne lõi olukorra kus oli lihtsalt häbi koju minna. Nüüdseks on korralik töö ja kõik oleks nagu korras....Aga tegelikult olen kaotanud selle mida armastasin ja mis andis eluks vajamineva positiivsuse. Eesti ma enam tööle ei lähe see on kindel ja soome päriselt elama ka ei jää kindlasti. niisis pendeldan kuniks elu aga need kes siin minusuguseid pasaga üle valavad,võiksid natuke tagasi tõmmata ja mõelda. pealegi ei kujuta ma ette ,milline oleks see meie nn.eesti vabariik siis kui neid pendeldajaid ei oleks. Need on päris arvestatavad summad,mis sealt siia tassitakse iga kuu. Ka mina kulutan oma raha põhiliselt eestis,nii et ärge alpige midagi.
a
aga meile on alati meeldinud küüditajad ja ärasaatjad./ 13. aprill 2014 14:10
nende järglased saadame ennast karjatama mitte enam Toompeale vaid Euroopasse .Nemad ju inimesed !! Nemad see eliitinimesed on.
t
tean/ 13. aprill 2014 14:07
Juba NSVL ajal käidi venemaal põhjas tööl , seal olid palgad kõrgemad koos lisadega .
n
nii on/ 13. aprill 2014 13:04
olen noor naine ja ei kujuta ette,kui mul oleks selline mees,kes oma kätega ei oska midagi kodus peale hakata ja iga nn.meeste töö jaoks peaksime naabrimehe kutsuma.aga head töömehed saavad soomes väärilist palka,asjad on siinmail lihtsalt paigast ära,kahjuks see on karm reaalsus.

l
Lihtsurelik/ 13. aprill 2014 12:50
Jah, INIMVÄÄRSE sissetuleku saab sealt küll, aga reeglina on selle tulemuseks lõhkine perekond... Paistab, et kapitalism Eesti moodi soosib vaid perekonnatuid...
1
13. aprill 2014 12:39
11.55 ja 13.04 - sinust saadakse aru, aga mis sest ? sa pead ise oma soovitu poole püüdlema, tegema teistele oma asku selgeks, teistel omad mured. mul on mure, kuidas mu poja laste ema suudab, kuna depressioon ju lausa võib tekitada enesetappe... see, et kõrvalsuhted on, see on kõige väiksem asi, soovitasin isegi seda oma pojale, et mitte ei jooks ega laaberdaks oma rahasi maha, ja hea, et tedagi maha löödud pole päria. kõrvalsuhted on elu tavapärane tegelikkus, siin pole mingi soome töö probleem, vaid erinevad seksuaalvajadused, kes tahavad kui palju ja selle pärast ei ole mõtet, kui pole mingi suur hingeline ebaküla, küll peret laiali lasta minna, võtta mõistusega. mõistuseabielud pidi olema kõige püsivamad. ehk selle pärast soovitataksegi filosoofias valida korras peresuhetega isikuid, kui mõistlikke. identiteet kellegil seksist aga sõltumas vaid... ?
s
sos/ 13. aprill 2014 12:24
No mida te kirute siin neid pendeldavaid inimesi? On inimesi kes ei taha oma lapsi kasvatada selles küllaltki haiges soome ühiskonnas. Ja mis krdi elu see siin on neil nn `` soomes elavatel eestlastel`` , paljud pered elavad kommuunides kuna ei jaksa üürikorterit muidu pidada, rahaga midagi teha ei raatsi keegi sellepärast et soomes korralikud sõõgikohad ja restoranid, kinod jms küllaltki kallis. Ja enamus krdima kõvad eesti ``soomlased`` sõidavad miskipärast veel eesti registris olevate autodega - ei raatsi automaksu maksta või? Elage soomlase moodi soomes ja vaadake mis teie palgast alles jääb!
Pigem pendeldan iga nädal ja saan vähemalt 3 päevagi nädalas omada kodutunnet oma kodumaal ja nautida seda raha mida teenin kui terve oma elu jätta soome kus pole midagi nii päikeselist kui kõik arvavad. Soomlase jaoks oled ja jääd `` saatana virolaiseks``, ei tunne just mugavalt ennast selles ühiskonnas. Lõhki läind perede koha pealt ütleksin ka et eks igaüks on ise oma õnne sepp ja teab ise täpselt mis talle elus tähtis on, ei saa selles süüdistada riiki vms. Ja kui praegune noor soomes elav inimene unistab sellest pensionist mida praegu soomlane teenib siis peab ta ikka väga loll olema.
t
TO 14.59/ 13. aprill 2014 11:55
Aga ongi täis! Minu karikas on täis! Enam ei kavatsegi lohutada....mingu ja ärgu enam meie juurde tulgu, aga ta ei l'he ju ka. Ma ei tahaks temalt midagi, raha ei nõua, lastega tulgu kohtugu, aga andku mulle minu ELU TAGASI. Lisaks lastele, õpin ülikoolis, mul on ka oma töö....Kui sul pole ühtegi last, rääkimata kolmest, siis sa ei saagi neid olukordi mõista, mis meil on.
k
kalew/ 13. aprill 2014 10:36
Kõik kes suudavad vaid betooniambrit ühest kohast teise liigutada on kole kabedad eestimaad siunama . Nagu tohlakate kokkutulek . Ma ei teadagi kes soome vahet pendeldab ega tahagi nii hadiseid kuprokivendi tunda.
a
Arvamus./ 13. aprill 2014 10:28
Rannikualadel ja saartel on alati mehed töötanud merel, naised tegelenud majapidamisega, kasvatanud lapsi. Alati on pikka aega ära oldud, et teenida perele raha. Kuidas siis saadi toime ja nüüd enam mitte. Soome ei ole eriti kaugel. Hea, et seal teenistust võimalik saada. Kuus korra peaks ikka pääsema ka koju. Elu on alati olnud karm, nõudnud vastupidavust. Sealt ka mõlemapoolne truudus ja meie huvide esikohale seadmine.
r
RÄÄGITAKSE/ 13. aprill 2014 09:57
Ukraina kriisist , eks seal ole analoogne olukord kui eestis ,et võimulidus olevad tegelased on ennast täissöönud ja tavakodanikel tulb vait olla ja nälgida .KUI EI , MINE VÄLISMAALE JA ORJA SEAL . UKRAINAS TSIPA TEISITI ,RAHVAS KANGEM JA NEIL POLE ERITI MINNA KA KUHUGI ja seepärast kõva vastuhakk . Ei saa aru kus siin terroristidega tegu on ? Meil on rahvas sajandeid saksa mõisnike poolt alamaks treenitud ja hambad ristis kannatatakse kõik Toompea mõnitused ära ,ainult kui kauaks ?
m
mari/ 13. aprill 2014 09:39
Tundub, et selle Soome tööleminekuga on samasugune loogika nagu alkoholiga- et tarkadele.
Kui on tark mees, siis sebib endale korraliku palgaga töö, ise on ta muidugi spetsialist. Elab ja toitub koha peal inimväärselt. Käib piisavalt kodus ja on oma perele truu. Mina olen selliseid mehi näinud küll. Aga kui on aruta mees, kelle põhieesmärk on ainult raha siis võib sealt mõndagi halba tulla.

l
Lahkame siis artilki pealkirja:/ 13. aprill 2014 09:31
"Jah, eestlane saab Soomest leiva, aga mis see maksab"? Maksab just nii palju kui palju eestlane Soomes teenib. Aga kui palju maksab leib Eestis, mida iga kord polegi rahanappusest võimalik osta? Võib maksta kasvõi 1 eurot päts, aga kui eurot pole, kui palju ta siis ikkagi maksab? Näljatunne, nimelt?
p
olge nüüd/ 13. aprill 2014 08:14
palju elavad Soomes väga hästi,ma mõtlen eestlased-nii, et rääkida ei ole siin midagi. Soome on Soome.
l
lugeja/ 13. aprill 2014 07:51
igayks elab nii,kuis vöimalik,siinpool vöi säälpool,loll artikkel siin,nyyd on targutajad platsis!
l
lugeja/ 13. aprill 2014 07:23
köik oleneb sellest,mis tasemel need pereliikmed on oma harituselt.
n
naine Soomes/ 13. aprill 2014 06:32
Ohh teid naiivseid naisi. Kahju. Eesti meestel on Soomes enamusel teine naine, kellega ta rohkem aega veedab, kui eestis oleva naisega. See kõik on õige...pered lähevad lahku ja peavadki minema, kui koos ei elata. Mees ja naine ehk siis perekond on mõeldud koos elamiseks. Ise olen perega ära.
m
Miks te kalevipojad nii õelad olete?/ 13. aprill 2014 05:12
Olge seal õnnelikud oma meeletu palga otsas ja peske somaalide ja soomlaste peldikuid, aga miks te peate nii õelad olema ja kodueestlasi sõimama? Kõik ei taha pellareid peseda, vaid on nõus normaalse palga eest kodumaal elama. Mis siis häda on?
l
L/ 13. aprill 2014 04:46
Ta saab vähemalt leiva, siin olles oleks aga näljas. Ja see kas pere läheb lõhki või tekivad muud probleemid on inimeste enda teha. Minu abikaasa on olnud 15a. rekkajuht, näen teda väga harva. Meie side aga on tugevam kui enne.
t
to 14.59 12.aprill/ 13. aprill 2014 03:56
Sinu komme lugedes tulevad õudusjudinad. Kujutan ette äärmiselt ebameeldivat, virisevat-irisevat naist.
Olen ise ka naine, aga sellised naised tekitavad jälestust, vastikud. Aga endast jube heal arvamusel ja õhku täis. Usume jee, et sa meest lohutad jne.

t
to: eestlane ja eesti inimene/ 13. aprill 2014 03:49
no ei ole vaja kaugelt otsida teie kadakasakslikku suhtumise tagamaid. hetkel olete haljal oksal, aga teieni ei jõua kui valus võib see kukkumine olla, kui midagi viltu läheb. vahet ei ole, kas sa oled arukalt investeerinud, või sambaid kogunud, kui midagi nihu läheb, olete samas, väljapääsmatus olukorras ja siis on kindlasti laul teine. praegu on hea olla "kalevipojast parem", eputada oma sissetulekutega, aga teid on ju siin nii väike osa! enamus peab arvutama ja palgast palka kalkuleerima. tahate te öelda, et need kõik, kes ei mahu selle 10% üüberrikaste hulka on lollid? saamatud? harimatud??? täielik tõusiklus! juba see plõksimine siin peldikuseinal näitab, et teie jaoks on INIMENE saast, vaid teiesugused on tegijad!
saage ometi aru, et kõik ei saa olla itimehed, poliitikud, direktorid ja omanikud, kes siis tööd teeb??
kujutage endale ette, et kõik inimesed maailmas võidavad lotoga jackpoti..... kui suur see võit siis on?? ja tagasi alguse juurde, ma ei taha kellelegi halba soovida, aga olete te mõelnud, mis teist saab, kui midagi juhtub ja te kaotate oma "supersissetuleku", on siis see riik, kes teid aitab siin? vaevalt, aga ega see lind, kes hommikul aiateibas laulis ka ei arvanud, et võib õhtul kassi kõhus olla.
a
Avastus./ 13. aprill 2014 02:42
Mitte Jaanus Kull, vaid Jaanus Kulli. Teema on juba 10 aastat aktuaalne. Hea seegi, et praegu ärkas.
m
mees/ 13. aprill 2014 02:39
see ju mõttetute riigiisade, täpsemalt "lasteaia" süü. las lollid lähevad, me võtame poolast tööjõudu peale ja tõstame aga enda palkasid. olen ise poolakatega rääkinud, kes ütlesid, et see, kui palju nad teenivad eestis kolme kuuga suvel, selle eest elab poolas terve talve vabalt ära. ja mitte iga päevaselt zlotte või sente lugedes.
p
P:K/ 13. aprill 2014 02:16
Hallo,Jaanus Kull,Kas teema otsas....
t
Tule taevas appi !!!/ 13. aprill 2014 01:22
Laar alustas varade hävitamist, Andrus käivitas inimeste hävitamise programmi, kes edasi ?
v
Viis rikkamat riiki ?/ 13. aprill 2014 00:41
ansipi 8-aastase töö tulemus.
j
joosep/ 13. aprill 2014 00:28
olen kuulanud seda halamist küllalt ,te naised ise tahate et mees tooks palju+palju raha koju.ISE KÄITE KÕRTSITES. MIS MÕTET ON SOOMES KUUAEGA RABADA,KUI NAINE SELLE RAHA NÄDALAGA ÄRA KULUTAB.
t
Täpselt kümme aastat tagasi võeti Eesti vastu Euroopa Liitu/ 13. aprill 2014 00:25
Et siis Wikipeedia valetab või? http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti 1. maist 2004 Euroopa Liitu

e
Eesti inimene/ 13. aprill 2014 00:22
Tule taevas appi!!!! Milleks minna võõrale maale kui omal maal tuhat võimalust tööd teha, äri ajada, ei saa aru??????????????????????????????????????????????????????
k
KaaK/ 12. aprill 2014 23:06
aga eesti riik ei tee selle vastu mitte kui midagi sest see toob riigile ju hunnikutega raha sisse justnimelt kõik need inimesed kulutavad oma raha ju eestis ära.Alkohol,kodulaen,liising,küte jne. ja sealt saab eesti riik veel makse ka ju nii mis kole.
Mina kes saan 800 euri kuus kätte maksan oma arved ära ja ega suurt midagi lubada ei saa,aga sõber käib välismaal tööl ja saab 3000 euri kuus kätte ja lööb kõik selle eestis ju laiaks.
Arvata on,et riigile on see hea sissetulek,lõppude lõpuks maksavad need välismaal töötajad eesti riigile rohkem makse kui mina.
l
12. aprill 2014 23:01
Lihtne lahendus,ega pull ei hüppa kui lehm ei taha-olgu see siis EESTIS või SOOMES !!! Aga töömeestel küll ei jää aega millekski muuks kui pane tööga takka,et peret toita! Tuleb koju ja mingi tige kuju võtab vastu,või ootab üldse ,et rutem tagasi sõidaks,vaatamata sellele kuidas laps isa hoiab ja armastab!!! Ka mees vajab õrnust ja hellust ja ta ongi sunnitud seda mujalt otsima ja edaspidi võib lapsest saada võõrasisa poksikott???!!! MÕELGE NAISED!!! Jõudu ja jaksu kõikidele,kes välisriikides töötavad ning kauneid saabuvaid LIHAVÕTTEID!!!
t
to:awe/ 12. aprill 2014 22:51
Ma saan 2x rohkem kui te mehega kokku puhast ja mul on Eestis elamine ja teisel pool ka oma maja nii et, mul ka hea elada.
e
eks/ 12. aprill 2014 22:21
oleneb ikka inimesest,arvan,ise olnud fin firma all tööl pea 20 a,viimased 10 puhtalt soomes,nüüd pinss normaalne,nagu eesti ;keskmine; palk ja olen rahul ning naine ka, ei tunne mingit süümepiina,et midagi valesti teinud.eesti kaupmehed peaks tänama mind ka.ikka inimene on ise süüdi,uskuge mind.olgu mees või naine.tean, mida räägin.
a
awe/ 12. aprill 2014 21:59
Eestis on mõnus elada.Minu palk on 600 ja mees saab 1000.Ja me saame väga hästi hakkama.Oma maja ja aed.Tuleb olla tark ja arukas.Tuleb elada lihtsamalt.Ei ole vaja suuri laene,ega uhket autot jne.jne.Aga oma pere me panti ei paneks,ei läheks Soome ega kuhugi mujale.Pere on kõige tähtsam.Milleks see meeletu asjade tarbimine ja ostmine.Hauda ei panda ju midagi kaasa.Mustlane sünnib vankris,seal ta elab ja sinna ta ka sureb.Inimesel pole paju vaja,et olla õnnelik.
v
Viin, võlad, vargused, trahvid!/ 12. aprill 2014 21:57
Siis tulevad kohtud ja täiturid ja kotipoisid lasevad Eestist jalga. neid on ka väga palju ja samas hea, et lähevad .
ä
ähh?/ 12. aprill 2014 21:52
raivo / 21:11, 12. apr 2014
kui eestis lubati 4 euri tunnis,mis siis teha.
''
Kus see koht on?Mina pean rabama 2.50-ga!

v
vana parm/ 12. aprill 2014 21:43
huvitav kas ansip või ligi on nende artiklite tellija, kas eestis on liiga vähe miinimumpalgaga töötajaid, kas ikka veel jooksevad soome ära?
r
raivo/ 12. aprill 2014 21:11
kui eestis lubati 4 euri tunnis,mis siis teha.
E
:)/ 12. aprill 2014 20:54
Eesti elu kohta ütleks nii sant elab ka aga mis elu see on.
m
Mis sa, traktorist,/ 12. aprill 2014 20:24
kiitled oma lollustaga? Keegi ju ei usu sind!
p
pluto/ 12. aprill 2014 20:24
las need kalevipojad olla, kui tahavad joogu, kui tahavad lahutagu!
palju hullemad on kalevitütred, kes jahivad soomlast, et neile laps sünnitada ja siis abirahasid naakuma hakata! tööd nad reeglina teha ei viitsi, kui siis ainult alumise otsaga! soomlane naljalt naist maha ei jäta, nii et kalevitütrel on leib laual alati, hoia ainult sommist kümne küünega kinni!
s
Sa, traktorist/ 12. aprill 2014 20:19
olid küll Soome pinnal, aga kindlasti eestlasest ettevõtja ori. Viie kuuga sa polekski Soome ellu sisse elanud. Aja oma pada lasteaias, jäta meestele meeste jutud.
t
to Tony to to Tony/ 12. aprill 2014 20:15
Ei saa lisamata jätta, et ajaloos ongi eestlane sitt kodumaa omanik olnud. Praegu veel eriti. Mis vabadus see on kui riiki valitseb tegelikult maffia. Praegune Rõivas on maffiale lihtsalt ettur, kellele dikteeritakse, millist nuppu riigikogulane parasjagu vajutab. On ka eelnevad valitsused samad palgalised etturid olnud. Nii palju olen küll ilmas elanud (62), et aru saada, mis toimub. Ainuke võimalus oleks rahvas kokku ja valitsus solgiämbrisse. Lambad aga arvavad, et pole kedagi asemele panna. Oleks ikka küll. Ja see järgmine juba arvestaks, millega rahvas vastata võib. Tänase valitsuse kukutamine oleks nädala töö. Aga, siin ongi see "aga". Pole rahvast kel ajud korras ja kes poleks sinisilmselt loll lubadusi uskuma. Siis kodumaa "patrioodid" vihased, miks kõik jalga lasevad ja neile suppi ei paku. Lakkugu tühja kaussi! Ja just nii kaua, kuni õpivad lahtiste silmadega maailma nägema. Tundub, et eestlane laseb seegi kord oma riigi koos moonakatega ära osta. Õigemini, palju tast enam müüa ongi. Kõik investorite käes, kes maksuvabalt iga päev miljoneid riigist välja viivad. Eestlane kakleb omadega sellepärast, et nii on maffiale kasulik. Nii on lambaid kergem ohjes hoida. Head murunärimist!
t
traktorist/ 12. aprill 2014 20:14
loen ja imestan. Lollil inimesel on loomulikult esimene mõte oma hädades süüdistada riiki ja siis valitsust. Ma ei saa sellest siunamisest aru. Keegi ei ela meie elu paremini, kui me ise. Suure buumi ajal võtsin ka sõprade nõu kuulda ja läksin soome tööle. suutsin seal olla 5 kuud kui tulin tagasi. Sealt tulles tundsin, et minust oleks nagu kogu energia välja imetud. Ma olin tuim ja tundetu inimvare, kelle ainsaks meelelahutuseks tundus kast õlut või kilone viin. Nüüdseks olen 7a eestis töödanud ja ma tunnen, et elan ja olen õnnelik. Oma närvide rahustamiseks ei vaja ma alkoholi vaid väike sportlik tegevus ja olen nagu uus inimene. Vaadates tagasi sellele soomes töötatud ajale siis ma ei taha sinna minna. Kui kaks kätt otsas ja töötahe samuti olemas ning virisemisele aega ei kuluta siis teenib eestis ka väga head palka ja perele saab nii üht kui teist lubada. Olgu veel siin kohal mainitud, Kui nüüd tagant järel palka võrrelda siis ma isegi ei ütleks, et ma soomes rohkem oleks teeninud. võib olla küll lihtsamalt tuli see raha kätte.

z
ziidiuss/ 12. aprill 2014 19:35
Ja nagu hiljutine juhtum näitas,on ka eesti naistel nii kaua küljesoojendaja,et lausa neli last saab oma mehe kaela väänata! Ja kui mees nõus ei ole,saabta sodiks peksta lasta!
K
:)/ 12. aprill 2014 19:17
Kui need pered istuvad ja virelevad kodus nälgas siis läheks sama kiirelt laiali .
e
Eesti kärgperede saatus Eestis/ 12. aprill 2014 19:14
vt. Söörumaad v. Tootsi näiteks jpt. Ka poliitikuid. Enamasti elatakse ju Eestis siiski. Soomes ei ole identiteedi kaotus vast siiski väga suur, ega nad USA-s segakultuuri sees ela. Sama vast Saksamaal. Kultuurid on siiski sarnased. Ja EL pealegi. Vaevalt küll, et Eesti suht. mitteusklik rahvas Soomes kirikuis kurtmas käib. Subjkektiivne arvamus, millel ei ole vördlust Eesti eluga, kärgperesid koduses Eestis elavate seas küllaldaselt.
t
to:kalevipoja naisele / 09:22, 12. apr 2014 / 12. aprill 2014 19:13
Sa mine küta ahju oma ip vaatamisega oinas :).
k
Kes pakuks tööd Soome?/ 12. aprill 2014 19:11
Istun esimese laeva peale ja adjöö Estonia, kui kellegil on pakkuda Soomes, Rootsis või Norras tööd kohusetundlikule, heas füüsilises vormis ning erinevate oskustega keskealisele mehele nordicqualities@hotmail.com
l
12. aprill 2014 18:59
lihtsalt, kahju, et mu lapselaps igat tulijat tuleb tervitama, kes ukse taga - ISSI, ISSI !
loodan väga, et kord on nad perega koos, kuigi ... ei taheta eestiga sidemeid katkestada, millest ma aru ei saa ja tahan isegi oma lapse juurde minna.
l
12. aprill 2014 18:59
lihtsalt, kahju, et mu lapselaps igat tulijat tuleb tervitama, kes ukse taga - ISSI, ISSI !
loodan väga, et kord on nad perega koos, kuigi ... ei taheta eestiga sidemeid katkestada, millest ma aru ei saa ja tahan isegi oma lapse juurde minna.
l
12. aprill 2014 18:59
lihtsalt, kahju, et mu lapselaps igat tulijat tuleb tervitama, kes ukse taga - ISSI, ISSI !
loodan väga, et kord on nad perega koos, kuigi ... ei taheta eestiga sidemeid katkestada, millest ma aru ei saa ja tahan isegi oma lapse juurde minna.

l
12. aprill 2014 18:59
lihtsalt, kahju, et mu lapselaps igat tulijat tuleb tervitama, kes ukse taga - ISSI, ISSI !
loodan väga, et kord on nad perega koos, kuigi ... ei taheta eestiga sidemeid katkestada, millest ma aru ei saa ja tahan isegi oma lapse juurde minna.
l
12. aprill 2014 18:59
lihtsalt, kahju, et mu lapselaps igat tulijat tuleb tervitama, kes ukse taga - ISSI, ISSI !
loodan väga, et kord on nad perega koos, kuigi ... ei taheta eestiga sidemeid katkestada, millest ma aru ei saa ja tahan isegi oma lapse juurde minna.
o
Originaal/ 12. aprill 2014 18:54
Ära kurda valu
ma ära kaugel maal
oodata vaid saad
kui tulen, andeks palun
Kallis, ära küsi
kuidas kaugel maal
hakkama ma saan
ma peagi koju rühin
Mõtteis oled ikka
kuigi kaugel maal
oma asju ajan
kui tulen, teen Su rikkaks
Kas veel mind armastad
kuigi kaugel maal
ma olnud aasta paar
ja mina Sind armastan
Kas mind üldse ootad
kui möödund aastat paar
lõpuks koju naastes
kas võin ma seda loota
a
Ainus/ 12. aprill 2014 18:47
probleem on raha! Kõik muu on teine teema! Ka kindlasti väga oluline teema, kuid mujale elama ja töötama ikkagi TÖÖ ja RAHA pärast! Selle peale, kallid naised, et mees ei taha teie vingumist selles ilma rahata viletsas eesti elus kuulata, võiks mõelda ENNE, kui voodisse ronite! On seda titte siis tõesti kolm kuud pärast tuttavakssaamist vaja?!
See on oma infantiilsus, kallid plikad, mis teile kätte maksab!
Kaheteistaastaselt lakute seal ühistranspordis oma isaseid... kui viie aasta pärast siin eestis oma kahe titega üksi istute, siis ärge virisege! Milleks neil vasikatel teie perset enam vaja on!? Kõik ju kätte saadud!
t
Tony to to Tony, 11:38, 12.04. / 18:35, 12. apr 2014 / 12. aprill 2014 18:42
Eesti orjariigis EI MUUTU mitte midagi , kuni valitsuses on maffia , kuni talupojad ei tee ülestõusu ja praeguseid riigimehi oksa ei tõmba .Aga seda , nagu me kõik väga hästi teame , ei juhtu mitte kunagi , seega , kui on valida kas elu mujal riigis või igavene virelemine eestis ,valin ma pigem elu . Ja ei ole vaja siin tulla oma odava jutuga et "õppige juurde " jne , tahad eestis inimlikult elada mine toompeale maffiaga koostööd tegema.
j
Janek/ 12. aprill 2014 18:37
Pastor ise samasugune Kalevipoeg !
t
to Tony, 11:38, 12.04./ 12. aprill 2014 18:35
Kui loed kõiki kommentaare, pole tõesti midagi lisada. Isegi seda vist, et ärapanemisega jääbki eestlane tuulelipuks, keda kõik valitsused kotivad. Eestlane ei oska üksmeelt leida. Kuigi jah, kõige suurem üksmeel ongi käsi pikalt oodata ja kõiki teisi vaid süüdistada.
P
./ 12. aprill 2014 18:12
Paar võib-olla kummalisena paistvat eriarvamust.
Kes on alkoholilembeline ja ringitõmbaja, sellel pole mingit vahet, kas elab ja töötab Eestis, Soomes või ükskõik, millises riigis.
Lihtsalt vahe on selles, et Soomes juues jääb midagigi alles, Eestis juues perekond lihtsalt nälgib.
Mis asi aga on "kaotatud idenditeet"?
Ikka see sama asi, mida venelastega talitades püüame peenelt "integratsiooniks" nimetada.

t
töömees/ 12. aprill 2014 17:52
Soomes on mul ka üks vene rahvusest tibi kellega keppida.Õnneks naine Eestis seda ei tea.Naist ma Soome kaasa ei võta,kuidas ma siis saaks võõraste naistega keppida.
m
mnjahh/ 12. aprill 2014 17:42
Ega see ilus elukene teil seal Soomemaal kaua kesta. Pole ju mingi saladus, et Soome on aastakümneid üle oma võimete elanud. Võõrtöölistele bänni andmine on neil juba mõnda aega mõttes, küllap see varsti ka ära tehakse. Neil pole lihtsalt enam varsti raha, mille eest teie sealseid arusaamatuid sots.hüvitisi kinni taguda. See peab ju millegi arvelt tulema.
o
12. aprill 2014 17:32
Olen eestis noor suht kena kutt,Ja mis seal salata ,tänu teile kalevipojakesed mitu teie naist koju vedanud ja mõnusalt ööd veetnud....ei kurda. -_> et li.s olla, ei pea olema kalevipoja naine;D
t
tragüüdia/ 12. aprill 2014 17:22
meie perele maksis rikutud närvidega mehe ja lahkumineku
0
09:22/ 12. aprill 2014 17:20
m
mari/ 12. aprill 2014 17:20
minu ex mees käis ka soomes tööl, oli korralik ja peale tööd käis trennis ja ujumas. hiljem selgus, et ujus koos teise naisega ja lõpuks ujuski ta voodisse.
k
Kulla KALEVIPOJAD/ 12. aprill 2014 17:18
Olen eestis noor suht kena kutt,Ja mis seal salata ,tänu teile kalevipojakesed mitu teie naist koju vedanud ja mõnusalt ööd veetnud....ei kurda.
E
:(/ 12. aprill 2014 17:16
Eestlaste probleem Eestis on anonüümne haukumine ja vingumine, minu Eestis elav vend saab üle tuhande kätte, tema naine saab üle tuhande kätte, mina saan veits alla tuhande kätte, ja minugi mees saab kõvasti üle tuhande kätte, sest me kõik töötame ja küsime palka, me ei nõustu miinimum palga, sest ei taha sitasti elada. Kui tööandja näeb, et mida iganes sa ka lauale tood on investerring, mis maksab sulle makstud palga tagasi, siis ta ka on nõus rohkem maksma, et sind hoida. Tore, et Eesti kalevipojad viskasid kõrghariduse omandamise nurka, et siis kiirelt ehitamisega rikkaks saada. Tulemus käes. Nagu jänese ja kilpkonna võidujooks. Kui oleks niiväga seda pere tahtnud oleks ka pere kaasa läinud/võetud! Sama ka kõikide üksikemadega,kes lapsed siia saatuse hooleks jätnud. Häbiväärne. Ma kasvasin küll ülesse näljas ja paljas aga emaga. Raha ei asenda ema. Võtke oma lapsed kaasa!

t
to soomes elav/ 12. aprill 2014 17:11
kui kurja juureks olevad soomes elavad eesti naised oleksid nii targad et oskaksid saada need rahad ka enda käsutusse , see et raha läheb eestisse on väga ebaõiglane
i
isa/ 12. aprill 2014 16:43
kuule LAPSEVANEM ära aja lolli juttu ,SOOME kooli haridus kõige suurem PASK
o
On teisigi ameteid -/ 12. aprill 2014 16:29
"Kalevipoeg" ei peaks ühe jutlustaja suus olema sõimu- või alaväärtustav nimi!
*
”Palju praegu eestlasi Soomes elab ja töötab, ei tea täpselt keegi. Räägitakse neljakümnest tuhandest”
See on õige, et Eesti pool ei tea/ei avalikkusta seda teavet.
Aga isegi Eesti president THI pool aastat tagasi Soome TV saates vastas, et tema teab täpselt, et neid on 63 tuhat, kuigi soomepoolne reporter väitis, et 100 000.
Kui Eesti pool nii vilets on neid arve paika panema, on ju võimalus Soome poolelt need andmed saada, aadress:
VÄESTÖREKISTERIKESKUS
PL 123 (Lintulahdenkuja 4)
00531 HELSINKI
.
” "Kui palju siin ametlikult elab ja kui palju mustalt tööl käib, pole kellelgi aimu, sest Euroopa Liit ei luba inimesi kategoriseerida. Euroopas on vaba liikuvus ja kui maksud on makstud, võib vabalt siia nädalaks tööle tulla ja jälle minna” – no mis jutt! Soome väljend on ”pimeä työ” ja see pole lubatud! Eeslkõige saab karistuse soomepoolne tööandja!
” Eestlased otsivad Soomes õnne ja paremat teenistust ennekõike hooldusõdede, bussijuhtide, koristajate, ettekandjate ja kokkadena. Rääkimata ehitustööst.”
Mis õnneotsimine on ametlikult oma erialal töötamine? See Eesti koguduse vaimulik Helsingis, pastor Tuuli Raamat võks ka hakata muud tööd otsima või Eestisse jumalasõna kuulutama minna, sest varsti ka temasuguste olud lähevad kehvemaks, sest paljud inimesed löövad lahku seurakunnasta maksude pärast.
”Lõhutud pered ja kaksikperekonnad. See on nii tavaline, et Eestis on pere, siin aga on küljesoojendaja. Kui nüüd see küljesoojendaja kogemata lapseootele jääb, ei teata enam, kumba võtta, kumba jätta”
Väga labane ütlus ühe PAPI huulilt! EESTIS pere, aga SOOMES küljesoojendaja – lapsed mõlemil? Kas sellel PAPIL endal ka mingi perekond on, kes tema külge soojendab? Kas neid ”küljesoojendus-suhteid” on ainult siis, kui eri riikides elatakse?
Aga kodumaal naabrinaisega jm värk? Kui palju on Eestis vallasemasid? Kui paljud ”elavad koos”? Riigikogu liikmed ”kaaslastega”?
Ehk tuletaks meelde hiliseid aegu, kus Eestis oli kauba- ja merelaevastikus mehi tööl – kuidas nende naised ja perd hakkama said, kui mees oli 3 – 6 kuud merel?
Vaata sama kasutaja kommentaare
a
ansip sina vää/ 12. aprill 2014 16:26
nõuka ajal laimasid imperialiste ja kapitaliste,nüüd oma rahvuskaaslasi,kes sind ülal pidada ei taha
t
to 14.20/ 12. aprill 2014 15:51
-jahud siin haridusest, kohe näha, et eluvõõras kodanik-on sul seda või puudub see täielikult on töökoha leidmine kodumaal suur kunst-vähetasustatud töökohti jalaga segada -ellujäämiseks tuleb kolmel kohal rabada miks kõrgharidusega inimesed siis Soomes koristajad on!!!
m
Memm/ 12. aprill 2014 15:47
Siin sama lugu.Mõned naised on juba kirjutanud et kõige hullemad Kalevipoegade raha noolijad on 30 ndates eesti naised kes päevad läbi poodlevad või magavad ja õhtul särtsu täis olles väsinud mehi meelitavad.Pole neil rohkem muret kuiainult kuidas rohkem raha meestelt saaks.Oma naine on kuu aega lastega kodus,tööl, majapidamine.Olgu ootus meest näha kuitahes suur ikka tuleb rääkida laste probleemidest, lekkivast torust või murdunud puust.,laste riietest jne.Polegi ainult lust ja lillepidu.
Loomulikult on meestel soomes raske kui ollakse truud.
n
Naine/ 12. aprill 2014 15:43
Selleks, et pere lõhki ei làheks., tuleks minna esmalt ühel vanemal tööle, vötta elamispind ja siis pere jargi. Ei ole mingit lõhestumiat ja pere palju õnnelikum.
k
Ka Kalevipoja naine/ 12. aprill 2014 15:35
paljud mehed ongi oma pere Soome viinud mis on minu arvates normaalne.Kirjutada tahan aga sellest et on tekkinud lisaks Kalevipoegadele üks liik NAISI.Kes Eestis läbi ei löö aga lähevad soome perest eemal viibivaid mehi noolima.Enamasti endast vanemaid.Need naised soomes tööl ei käi vaid elavad Kalevipoegade kulul.Sellepärast üks kommenteerija ütles, et aru ei saanudki et raha oleks rohkem.Nendel Poruka Madratsitel on paljudel isegi kodus mees olemas.Kord oli RATEs pildi all Mina oma Musiga Helsingis.Siis teine kuri kiri ,see on minu mees mitte sinu Musi Regina lüpsis ikka paljusid ja ajas vähemalt 2 peret lahutuseni aga ise elab rõõmsasti oma mehega Eestis edasi.

v
volkar/ 12. aprill 2014 15:34
Eesti riiki juhivad täielikud ajukääbikud,siin ongi konks.nii et tänage lolle ja jõudu teile edaspidi.
m
Mees/ 12. aprill 2014 15:14
Kohutavad on need soomes töötavad eesti mehed tõesti. Selle asemel,et siin 400€ kuus tööd teha ja vaadata kodus nälgivaid lapsi ja rahamures virisevat naist,maksmata elektri arveid ning laulda eesti hümni.Lähevad need mujale tööle - jube!
t
Terbit/ 12. aprill 2014 15:09
Raha ja võim pole kunagi mitte kedagi õnnelikuks teinud!
Tule koju, eesti rahvas! Kodus tööd küllaga.
m
Mehed on alati kõiges süüdi./ 12. aprill 2014 15:08
Oli normaalne perekonnaelu 18 aastat. Lapsed lastaias koolis sai siin Eestis tööd tehtud, võlgu võetud polnud, seni kuni ühel päeval hakkas kodus ving. " Vaata kuidas teised elavad, sellel uus auto, maja jne. " Ametnikust naine hakkas peagi veel kodus oma töökaaslaste arvamusi avaldama. " Mis mees sul õige kodus on et nii vähe teenib,- mingu välismaale, vaat kus xxxx mees seal ehitusel teenib " Jne, jne. Inimene on ikka vahest loll kui ei oska naisele selgeks teha, et oma elu on kõige tähtsam mitte teiste arvamus. Aga see selleks. Sai pendeldatud mitmed aastat küll ametlikult ja mustalt Soome ja Rootsi vahet. Mis sellest muutus ? Mitte midagi. Ikka raha vähe ja mees " sitt ja saamatu " Kui veel kodus laste jutte kuulsin, et mis siis meie kõrge ametnikust mamma teeb otsustasin koju jääda. Sest lapsed vajasid hoolt ja kasvatamist. Lapsed olid selle otsusega väga rahul aga mitte teine pool. Nii oligi, et ühel päeval lastega koju tulles oli meie mamma jätnud kirjakese, et ma lähen mujale elama. Nii ta läkski. Elan nüüd siis koos kolme lapsega juba neljandat aastat üksi ja vanem 20 aastane tütar on nii noorematele ema ja õe eest. Kokkuvõtlikult või takkajärgi tarkusena võin öelda, et olgu mees või naine, vahet pole. Aga kui üks pereliige hakkab elama töökaaslaste, sugulaste või mis iganes inimeste arvamust arvesse võttes ja seda elu etaloniks võttes on pereelu lõhutud. Raha, ahnus ja oma pereliikmetega mitte arvestamine viib alati krahhini. Võõrast elu ei tohi elada.
Ja mis meie mammast siis tänaseks päevaks saanud on ? Armetu li.s, kes käib käest kätte ja elab mingites üüri korterites. Ja kindlasti kaotab ta ka lähiajal oma kõrgepalgalise riigiametniku töö. Kellele on vaja ametkonnas vananevat li..u. Jalgevahe ja valedega kaua positsiooni ühiskonnas ei hoia.
d
Don't Worry!/ 12. aprill 2014 15:05
Meie toredad juhtpoliitikud on arvanud, et see just karastab eesti rahvast!! Teine võimalus on minna ka poliitikuks ja õppida kaasmaalaste arvelt hästi elama!
d
Don't Worry!/ 12. aprill 2014 15:05
Meie toredad juhtpoliitikud on arvanud, et see just karastab eesti rahvast!! Teine võimalus on minna ka poliitikuks ja õppida kaasmaalaste arvelt hästi elama!
t
to 14:44/ 12. aprill 2014 14:59
Mu mees elab koos minu lähisugulasega, kellel pole peret. Miks sa arvad, et mina meest kinni hoian? Ei hoia. Kui ise olen endast andnud kõik, kuid vastu midagi ei saa? Ma tunnen ta tegemiste vastu huvi, kuulan mured, lohutan, annan nõu, teen üllatusi, organerieerin meile kahele koosolemisi ka ilma lasteta jne... Ja mul on alati olnud ka enda sissetulek, mis kulub samuti pere peale. Miks mees Eestsis olles peab diivanil lesima? Ei saa sellest suhtumisest aru. Kui mees Eestis, käib ka tööl ja saan ka mina taas tööle naasta, meie kahe sissetulek oleks suurem kui tema sealne sissetulek. Kuidas saan mina kolme lapse kõrvalt tööle naasta? Aga ma pean saama, eks, kasvõi rebides end lõhki. Osade meelest olen siin paha ja vinguja, miks siis mees mu juurest ära ei lähe? See on jutuks tulnud, just minu poolt, aga sellest ei taheta midagi kuulda.
N
.../ 12. aprill 2014 14:56
Nii lolli juttu pole ammu lugenud. Eestis töötavad inimesed on orjastunud ja ammu vihkavad olla eestlased.

j
Jah/ 12. aprill 2014 14:53
ja nagu lisab Švejik,LÕUAD PIDADA ja EDASI TEENIDA! Mis teil ikka muud üle jääb...
Jesli hotšeš itdi,idi,laulab Filipp Kirkorov.Laulgem lihtsalt kaasa.
a
Aitab/ 12. aprill 2014 14:48
mulast.Münchausenit olete vaadanud?Päevaplaan:kl.6.00-äratus.7.00-pilvede laialiajamine.
8-10.00-kangelastegude tegemine.11-12.00-lõuna,iselastud pardipraad korstna kaudu.14-17.00
sõdimine Inglismaaga.Peale seda-vaba aeg ehk kuuliga kuu peale.Sobib teostamiseks teistelegi.
Vähem loba,pikem samm!Edu soovides,nagu ütleb raamatupidaja,kui oma 500 EUR-i jälle taskusse
panen.Olen naissõdur,muide.
t
to miks on nii/ 12. aprill 2014 14:44
oled sa kunagi mõelnud,et ka sinu kaasal võib raske olla.Ta on ikkagi võõral maal,oma kodust kaugel,jagab võibolla mitme mehega korterit.Ja rügab,rügab,rügab.Ja kõik ilmselt seleks,et teile lastega kergemat elu võimaldada.Miks sa ei hinda seda ? Või meeldiks sulle vaatepilt,kus mees teleka ees lebab ja ootab,et siin Eestis keegi talle tasuvat tööd pakub ?Sina oled ju oma kodus,ilmselt pole vaja sul vett tassida ja puid majja tuua,isegi valmistoidu võid ju poest valmis osta ja mikros soojendada.Olin aastaid üksi lastega (mees oli meremees kuudekaupa töölt ära),seega ei vingu ja üritan alati mõista seda,et ega ta seal lõbu pärast ole.......Hoia ja hinda oma meest ja kui sinu arust,pole midagi hoida,lase tal minna......
m
mitteehitaja/ 12. aprill 2014 14:44
no ei meelita miski mind sinna elama jääma
k
kalew/ 12. aprill 2014 14:32
Orjad jäävad orjadeks ja lollid kuprokipeksjad tulebki jalust ära saata
n
NAISED JOOGE VÄHEM / 12. aprill 2014 14:28
HOIDKE JALAD KOOS JA MEHED PÜKSID JALAS,POLE PROBLEEME.......
e
Ehk siis vanemad/ 12. aprill 2014 14:20
Panustaks oma lapsekeste koolitusele, ei pea ainult kalevipojaks minema, saab minna õppima ja oma õppimise raha teenida ka ehitusel. Seega siidikäppasi mitte kasvatada, kuid ka noorel mehehakatisel peab olema haridust rohkem, kui seitse, kaheksa, mõnel ka üheksa juba...Seega vaade peeglisse!
r
rahul/ 12. aprill 2014 14:15
Imelik lugeda siin paljude naiste kommentaare sellest ,kuidas mees ei hooli lastest ega naisest ega millestki.Huvitav kust te sellised mehed võtsite,kas olite ainult 2 päeva tuttavad ja siis kohe abielluma ja lapsi tegema? Ise olete neid valinud ja armastanud või ainult raha pärast esimese ettejuhtuva kinni haaranud? Ei saa aru tõesti kas see Soome minek on ainult mehe otsus,pigem on seda ikka koos arutatud, plaanitud.Naine on oma nõusoleku andnud ja sellega lubanud leppida.Kuidas siis nüüd äkki mees kõiges süüdi.Oleks pidanud oma meest siis paremini tunma õppima ja siis koos elama hakkama ja kodu määngima.

v
vaadake Ilvese, Partsi, Sesteri. Padari, Randjärve, Gräzini, Savisaare jpt. peresid, siin ei ole süüdi riigivahetus/ 12. aprill 2014 14:08
vaid miski muu, tekib uus suhe ja ongi kogu lugu.
p
pered lööb lahku tüdimus, väsimus, tülpimus; erinevad huvid ja arusaamad jpm... mitte vaid erinev riik/ 12. aprill 2014 14:01
osa kaugsuhteid toimib täiesti ja vaadates Eesti Riigikogu, kui palju kärgperesid seal ja lahku-kokku kolinud inimesi. Tekib uus särts. Ja läinud vana ongi.
i
ints/ 12. aprill 2014 13:50
Ja mina pean neid eesti naisi keppima kes siin rahuldamatta on kuna mehed Soomes tööl aga mulle sobib
c
caff/ 12. aprill 2014 13:49
perekonnanimi on sellel Alppila pastoril küll hea, sobib Soome kohe täiega.
k
kosmos/ 12. aprill 2014 13:42
eesti naine on liiga kallis
i
iii/ 12. aprill 2014 13:41
saan aru miks need teemad on kirjutatud nii halvas valguses. aga eesti ametnikud peaksid õnnelikud soome yle olema. poleks soomlasi poleks ka meid vast. muidu oleks kõvasti rohkem töötuid ka ja kõik toidavad oma peresid ka ja maksavad makse. kui elaks eestis oelks maksud ka maksmata;)
inimesed tulevad soome ja hea vaadata kuidas saavad kohe järje peale. alguses kellegil raha pole ja võlad suured, sest tulnud ju eestist ja vaesusest
mul endal väike laps ka nyyd ja siin mähkmed ja sellised asjad poole odavamad.. palju asju on kõvasti odavamad. kui soomes hea ei oleks siis siia ei tulla lihtsalt. somm pole selline ihnuskoi ka kui eestlane. tuuakse alkot eestist aga ei panda minit piirangut peale aga kui eestlane toob kytet venemaalt siis võetakse kohe pihtide vahele,, paljudele see töö ja elamisallikas.. oi oi kuhu me välja kyll jõuame kui soome meile selja keerab;))
k
kosmos/ 12. aprill 2014 13:38
pere elu on rikkastele mitte vaestele.
m
Monika/ 12. aprill 2014 13:32
Mina tuleks kohe tagasi kui oleks töökoht ja palk normaalne.

m
Monika/ 12. aprill 2014 13:32
Mina tuleks kohe tagasi kui oleks töökoht ja palk normaalne.
k
kosmos/ 12. aprill 2014 13:31
ärge elage pere elu,saab nii sama ka elada ja nikkuda.
h
Halluuu/ 12. aprill 2014 13:29
Ma olen riigitööline ja vastava haridusega. Pean siis siin viima lahkumipaberi lauale ja minema Soome kodukanaks või koristajaks? Ei, sest siin on minu töö ja minu elu. Mees valis ju teise tee.
t
To to miks on nii/ 12. aprill 2014 13:24
Ei, ma ei ole vinguja tüüpi. Ma olen ise hakkaja, aga vahel viskab ikka tõsiselt üle. Kas ma sain oma lapsed üksi? Ei saanud ju. Mul on siin töö, mida ma armastan ja kuigi meil pole ka suurt juttu olnud, et kõik koos ära minna, siis mina Eestist ka lahkuda ei tahaks. Meie otsustasime koos, et saame lapsed, kuid mina olen meie lapsed pm üksi üles kasvatnud, isa näitab kuu või pooleteise jooksul paar korda enda nägu. Kas mul pole siis grammigi õigust pahur olla? Ma olen ema, isa, mehaanik, remondimees jne.... Aga ma olen ka inimene? Kui sa mind tänaval näeksid, ei arvaks sa, et mul on kolm last, sest ma näen niivõrd hea välja ja seda ainult omaenda tahtejõule. Ps. hetkel 2 nädal magamata ja murest murtud, sest minu kolm last on haiged.
v
12. aprill 2014 13:19
Väsige ära! Kalevipoegade naised, kes teil keelab oma lastekarjaga oma meeste juurde elama minna,siis ei peaks see vaene Kalevipoeg ka nii palju edasi tagasi pendeldama,ja raha jääks ka tunduvalt rohkem järele! Aga kuradi mugav on ju oodata eestis,oma mehekest, kes toob pappirulli ju koju kätte,no kes ei tahaks nii elada!!! Viriseda pole ju põhjust!
s
Soomes elav/ 12. aprill 2014 13:16
Ei maksa ainult mehi süüdistada, kurja juured on need Soomes töötavad eestlastet naised, kes väe ja väimuga kõik ettejuhtuvad mehed rajalt maha oma voodi tõmbabad ja täiesti süüdimatult sest nende arvates pole neil mingit süüd, elu tahtvat elamist ja ihu nõudvat keppimist. Uskumatu, kuid nii see on ja see, et mehel on Eestis pere. see ei koti neid üldse, õiged veel pealegi.
t
to 09:22/ 12. aprill 2014 13:10
no sina oled ikka eriti imelik kui hakkad inimese kommentaari peale tema IP-d tuvastama ja elulugu otsima. Nagu öeldakse, osta endale elu, mitte ära teisteomasid halvusta.
e
Eesti-Soome/ 12. aprill 2014 13:07
Kas ilma rahata ei lähe lahku pered Eestis, kui tööd leiad heal juhul, kuid raha väga väike mille eest elada normaalselt?

v
12. aprill 2014 13:05
Väsimatud! Kes keelab Kalevipoegade naistel koos oma lastekarjaga oma mehe juurde minemast sinna elama,siis ei peaks see vaene Kalevipoeg ka koguaeg edasi tagasi pendeldama,jääks ju raha tunduvalt rohkem järele!!!!
k
12. aprill 2014 13:05
Kas ilma rahata ei lähe pered lahku Eeestis?
n
Nisu Uno/ 12. aprill 2014 12:59
Kes elada ei oska keerab oma elu nii või teisti nässu, ilma rahata tekib tülisid ka nagu seeni pärast vihma, Inimesed ei kujuta ettegi kui perses nad oleks kui eesti palgast elaks, mõtetu pläma ühesõnaga.
o
opossum/ 12. aprill 2014 12:54
Eesti mehed minge rahus:) mida rohkem teid siit ära läheb seda rohkem mul tööd on ja jõuan ka teie naisukeste eest hoolt kanda :D
t
to aga miks on nii/ 12. aprill 2014 12:54
see,et sinu mees on selline ei tähenda veel,et kõik on samasugused-võtnud siis normaalne mees endale ja üleüldse võiksid korra peeglisse vaadata-äkki polegi mees süüdi vaid on viga sinus.mulle igatahes jäi mulje,et raiskad rohkem aega ja energiat vingudes selleüle kui sitt su mees ja elu on kui samahästi võiksid kõik selle energia suunata oma elu paremaks muutmisele.ma ka ei raatsiks sellise vingatsi juurde sõiduks kallist laevapiletit osta.
õ
Õige,/ 12. aprill 2014 12:52
kullakesed! Makske siis inimestele palka nii, et nad siin eesti vabariigis elades võiksid oma pere ära toita! See on väga kurb, et inimesed teenivad vorsti ja võiraha välismaal! Pastoritädil, kes Soomes elab, on väga hea targutada! Tulgu ja elagu selles suurepärases eestis ja toitku oma peret 300 - eurose paqlgaga! Lõhkilöödud pere on kole-kole, kas need 46 protsenti eesti lastest, kes süvavaesuses virelevad -- ei ole kole! Mis inimesed sealt tulevad? Mis kvaliteet neil endil ja nende elul on!? Ma kardan väga, et nad ei kõlba pärast seda "õnnelikku" lapsepõlve enam isegi sinnasamasse soome ehitajaks!
a
Aga miks on nii.../ 12. aprill 2014 12:38
miks on nii, et see sama vahva, tore pereisa Soome minna unustab oma kalli pere siiin, Eestis? Miks see nii siis on? Ei tunta huvi, kuidas lastel läheb, pika peale ei helistata enam üldse...aga äkki naisega juhtus kodus midagi, rammm sai otsa?! Mehed, miks te nii siis teete? Aga kui selline mees koju jõuab, oh seda tallalakkumist ja vabandusi, kui raske ikka seal on... Aga naisel? Kas temal pole raske, kui kolme alla viie aastasega peab 24/7 üksi olema....jah, kui lapsed on terved, pole nagu vigagi..neelab raskused alla ja nii need päevad lähevad....Aga kui need lapsed jäävad haigeks? Kas see mu...ga Soomes olev vahva pereisa tunneb huvi, kuidas saab poest leib lauale, rohud kappi ja lapsed terveks....Kas see mees tunneb huvi? Kas see mees kujutab ette, millises olukorras ja muudkui pead vaeveldes see naine kodus on???????? Vastan ise, ei tunne huvi, sest too ei tule ju selle pealegi....Kurb, lihtsalt kurb. Ehks, siis elus on palju tähtsamat, kui see neetud 500 euri rohkem. Minu peret ei saa enam pereks kahjuks nimetada. Ja minu arvates, kõik sellised isad, kes perest nii kaua eemal viibivad, neil tuleks hooldusõigus automaatselt ära võtta. Päh, mis issi.
h
hmm/ 12. aprill 2014 12:30
vahest võiks keegi kirjutada ka nendest inimestest kes siin Soomes on ilusa elu endale ja oma perele saavutanud.miks koguaeg jauratakse mingitest lõhkistest peredest ja alkohoolikutest?

t
Tiixs/ 12. aprill 2014 12:30
Minul elab ja töötab Soomes noorem tütar perega,poeg perega ja õetütar perega.lapsed käivad kes koolis kes lasteaias ja räägivad kõik Soome keelt. Otsus sinna minna ja ikka koos perega on ikka olnud meeste soov.St. ei ole siin süüdi vast otseselt see,et üks on ühes kohas ja teine siin,vaid isiksuses,kas tahetakse olla üksi või koos oma perega.Nad ei ole olnud väga kaua juba Soomes,5 aastat,aga õnnelikud.Ja kas tahetakse sinna jääda või tagasi tulla ,ka see otsus tehakse ikka koos.Minul endal lagunes kahjuks kaugsuhe.Ja kui mõelda mida need noored siin peaks tegema ,et maksta oma elamise,laste koolitamise ja kõige eest üldse ,siis on see neil õige otsus.Ja mina ainult pooldan seda.
ü
üks põhjus on järgmine/ 12. aprill 2014 12:22
eestimaalane, saades soome kodakontsust, muutub soome ametlikus statistikas soomlaseks, Soomes on topeltkodakontsus täiesti lubatud. Nii see estlaste arv vähenebki Soomes
j
jah/ 12. aprill 2014 12:16
eesti mees kes pendeldab eesti ja soome vahet on mömm- nõrk ja ebakindel, soome raadiost kuuldud meesreporteri ütlus sobib hästi: puoli mies puoli matto
l
LS to:olnud kalevipoja naine/ 12. aprill 2014 12:13
Kui ei teaks,arvaks,et minu abikaasa kirjutatud.Meil oli see täpselt samamoodi.Nüüd lapsed siin koolis ja oleme eluga rahul
t
tänapäev/ 12. aprill 2014 12:12
Tänapäeval on inimesed ikka pehmod. Vene ajal oli mees kolm aastat mereväes. Polnud hullu. Käidi kuude kaupa BAM-i ehitamas. Mõni sõitis pool aastat Antarktikasse, oli aasta kohal ja tuli pool aastat tagasi. Saadi hakkama. Polnud hullu. Nüüd käiakse ülelahe tööl ja on suur jama. Vene ajal polnud peale kirja millegagi sidet pidada sugulastega ameerika mandril. Ei võõrandunud keegi. Täna on skaibid ja muud loomad. Võõrandumine missugune. Pehmod.
n
Nipitiri/ 12. aprill 2014 12:05
Miks te sellest nii suure probleemi teete-mehed Soomes..?Venemaal käiakse ka ehitusel ja veel paljudes teistes maades!!
Vaadake näiteks rekkamehi,kuidas nemad elavad ja kokku saavad?Väga paljud käivad nädalate kauppa kodust eemal,tüdrukud autode peal,parkaltes ootavad veel järgmised..Samuti lähevad abielud lörri ja kasvatakse lahku.On tuttav pere kus mees rekkajuht.Ise noored,kuid kokku saavad üle 11 päeva ja siis 3-4 päeva.Sellel ajal mees kodus kas joob on sõpradega või magab..Nii,et pole see Soomes käiv mees midagi hullu.Kui ikka pere tahab saab hakkama.Mina olen saanud.Mees töötab juba 9a,Soomes,mina olen lapsi kasvatanud ja koolitanud.Ja kui abikaasa koju tuleb on väga tore,teeme kõike koos.See ikka inimeses endas kõik.Ja tänu sellele,et mees Soomes tööl käib saavad lapsed nüüd juba(2 vanemat) ülikooliharidust ja väiksem saab käia huvialaringides ja trennides.
Pole vaja kõike näha mustades toonides.
m
mumm/ 12. aprill 2014 12:05
n
Njah./ 12. aprill 2014 11:58
Olgem ausad,aga mida on noorel teha Eestis ?
Ma olin ennem eestis tööl 3 aastat,alguses oli mul hea lihtne istuv töö,palk ka vastav MIINIMUM.aja peale tuli tööd juurde,palk ikka jäi samaks,lõpuks tegin 3 inimese tööd,aga palk oli ikka sama...
Siis kui sai palka küsitud,saadeti perse..Peale seda võtsin taskust lahkumis avalduse ja mu palk tõusis 2.5 korda...Muidugi ma enam ei võtnud seda juba vihast vastu...
Nüüd olen soomes,ehitusl tavaline lihtööline..Ei ela kolhoosi elu,üürin oma korteit,maksan arved,kahjuks naine veel on Eestis,aga kuna kool pooleli,siis ta ei saa ka hetkel siia tulla..õnneks seda on ainult veel 2 kuud... Kindlasti ma ei ütle,et IIAL ma enam eesti tagasi ei lähe...kindlasti ma olen seal kunagi tagasi,aga kas 10 või 40 aasta pärast,seda näitab aeg...Aga praegu on meil lihteestlasel see ainus väljapääsu tee....

s
Soomaste rändest Rootsi/ 12. aprill 2014 11:48
Soomekeelne link soomlastest Rootsis:
http://yle.fi/uutiset/suomalaistaustaisten_maara_kasvaa_nopeasti_ruotsissa/6509698
Välispoliitika Instituut on uurinud soomlaste rännet Rootsi, on olemas pdf-vormis artikkel:
Jouni Korkiasaari: "Suomalaiset Ruotsissa II maailmasodan jälkeen" (jälle soome keelne artikkel, aga aastal 1980 oli soomlasi Rootsi yle 250 000). Kasutage kasvöi Google translate, sest artikkel on töesti infokyllane.
o
Olnud kalevipoja naine/ 12. aprill 2014 11:44
Oleme elanud sellist élu 7 aastat! Mõlemad ikka oleme jäänud üksteisele truuks ja see polegi meile mingit raskust valmistanud, sest kui suhe on tugev, siis püksid püsivad ikka ilusti jalas ka. Paljud aga ei usu, et on võimalik ka sellises suhtes üksteisele truuks jääda- siin juba ma ütleks, et on paljud naised petta saanud ja TAHAVAD USKUDA, et ka teisi naisi petetakse. Ärge lootkegi! Asi pole mitte pimedas usus või naiivsuses, vaid (uskuge või mitte) mõndadel on ka armastus täitsa olemas- lastele ja suhtele lisaks! Nüüd elame perega Soomes, õnnelikud ja enam kaugsuhet ei sooviks ja ei lubaks oma ellu, sest oma abikaasa kaisus magamine ja igapäevane kooselu on siiski väga oluline! 19 aastat õnnelikku abielu. :)
s
Sama seis kui 70ndatel Soomes/ 12. aprill 2014 11:42
kas te olete teadlikud vöi lugenud, mis toimus 70ndatel Soomes? Kui samamoodi nii nagu eestlased praegu Soome tööle rändasid, rändasid soomlased ise Rootsi? Pöhjuseks suur töötus. Räägitud on 100 000 ametlikust minejast, mis on see öige number, ei tea. Siiani Rootsis on termin: "en finne igjen" (taas yks soomlane) kui kuriteo statistikast räägitakse. Sest paljud soomlased ei kohanenud uue riigiga ja lisaks tööle ei tekkinud oma suhtlusringkonda, sellest ka alkoholi probleemid etc.
Nt. rootslaste suhtumine on genatiivne soomlaste suhtes. Tänu aastakymneid tagasi soolmaste sisserändele (jah, aitasid, Volvo tehastes ja tehastes yldiselt) töi kaasa ka esimese vöörkeelse grupi, keda ei huvitanud kohalik kultuur, vaid sissetulek. Nyydsed sotsialaased probleemid ka ei aita kaasa integreerumisele - inimesed vananevad..
JAH, see on tösi, just Stockholmi ja Göteborgi lähedal on soomlaste asustusalad, sest mindi ju peredega. Slummid, kus siiani toimib vaid soome keel (jah, seal saadakse hakkama soome keelega ja hetkel on need noored/nooremapoolsed inimesed pensionärid, kel l puudub rootsi keele oskus ning itsevad vanedekodudes soome keelset teenindust).
r
R-hooldus/ 12. aprill 2014 11:40
Kalevipoja naistele võib see isegi meeldida, aga lastest on tõesti kahju.
t
Tony to Kuidas kellelegi. / 09:02, 12. apr 2014 / 12. aprill 2014 11:38
Väga õige , polegi midagi lisada .
p
Pere/ 12. aprill 2014 11:36
Niikuinii pole pooled pered abielus, elavad vabalt, ka pooled lapsed synnivad sellistest "peredest". Kui siis asi lohki läheb, kohe hädaldama, tegelikult on vabatahtlikult algusest peale valitud morase kruusi variant. Saab vähe koputada, katki ta ongi. Seda ju tahetigi, vabadust!
l
lombitagune/ 12. aprill 2014 11:24
tahaks väga tulla tagasi eestisse elama,aga tunnen et väärin ninaette paremat toitu kui kartulikoored.
h
H.L/ 12. aprill 2014 11:15
Mina olin aastaid Eestis opetaja. Viletsus, virelemine, motlemine kuidas teenitud palgaga toime tulla ja halvad elamistingimused. Korteri ostmiseks paraku raha ei jätkunud. Nuud opetan Soomes soome lapsi. Palk korralik, elamistingimused head ja aitan rahaliselt eestis elavaid lähedasi. Kes mina olen? Olen eestlane, kes elab ja töötab Soomes, töökeeleks soome keel ja eesti keelt unustanud ma pole.

t
to Soome "Lähevad"/ 12. aprill 2014 11:15
Ära üldista! Laiskadele ja joodikutele Soome tööandja annab tööd, aga Eestis olid siis põlatud ja koondatud?? Tule mõistusele! Ma ei räägi palgast, aga selle maksmisest, keerutamisest, palga hilinemisest, rumalatest vabandustest jne. Soomes võid kella kontrollida palgapäeval! Perede purunemine on ikka individuaalne..mina ei tööta Soomes vaid hoopis kaugemal ja käin harva kodus, kuid elu korras! Kõik on inimeses kinni-tema prioriteetides, vastastikuses austuses ja väärikuses elada oma lühike elu..
s
soome / 09:48/ 12. aprill 2014 11:11
Hallo! Paistab et oled täiesti võhik selles teemas
Olin eestis juhtival kohal hea palk nüüd soomes pea 3x suurem palk ja muide napsu võtan tähtpäevadel
k
khmm/ 12. aprill 2014 11:06
Äkki siis oleks pidanud nooruses rohkem õppima? Kui hetkel pea ei võta rohkem kui telliseid üksteise otsa laduda ja peno seina panna, siis milleks siin valitsust ja riiki süüdistada??
t
tiblad eestist välja!/ 12. aprill 2014 11:04
täna pidi vist see tiblade laamendamine tallinas olema või? näha on,et eestlast ässitamine oma riigi vastu käib siin täie hooga.pole siin eestis midagi nii halb elada ja tööd leiab ka kui vaja.
m
Maximka/ 12. aprill 2014 11:02
Enne kui lapsed "saadakse" tuleb eesmärgid paika panna. Miks koos elatakse, kas omavaheline suhe suudab suurt koormat kanda (lapsed). Inimesed ei saa endagagi hakkama, aga otsivad naist-meest ja siis veel lapsi, et kedagi süüdistada. Vaadake peeglisse ja tehke midagigi enda arendamiseks. Koosoleku eesmärk ei tohi olla teise õnnetuks tegemine või teise arvelt õnnelik olemine. Raha puudumine näitab lihtsalt selgelt, et inimene ei ole veel täiskasvanu, st võimeline enda eest hoolitsema.
j
jep,jep.../ 12. aprill 2014 10:57
keegi meist pole võlur... ja loodus ei salli tühja kohta, kui mees soomes(või kuskil mujal riigis), peab ju naabrimees toetama ja lohutama... risk pere lagunemisele, algab lahusolust (soodustab)... oleks mõtekas enne välisriiki töölemineku planeerimist arutada perega, kas suudetakse sellistele ohtudele, ahvatlustele vastu panna... "Kalevipojad" on need, kes välismaal töötades toovad oma raha Eesti üldjuhul ...
o
ohhjahh/ 12. aprill 2014 10:52
kui Eestis oleks korralik palk-töö ,ja hoolitakse,ei joostas siit minema ,meil ju orjatöö sandikopikate eest,rügad 16 tundi tööd ja saad miinimumi.aga katsu sellega pere toita,nii et ei imesta ,et noored lähvad ,aga kahju et peret ei taheta osad kaasa võtta ,sest isegi mina tean ,et eesti mehed kui ka naised löövad seal üle aisa ,ohhjahh mis veel sellest rääki ,kui isegi osa eesti naisi ,kes perega Soomes, ka seni kui mehed tööl löövad üle aisa,või jättes mehed lastega kodu joostes ise baari mehi jahtima ,kas see siis kahh naine,nii et milline iseloom nii ka teod ja siis pole imestada ,et meestel muud ei jäägi üle kui ka leida omale teine küljeluu ,mis ikke teha eidega ,kes tõmmab mööda kõrtse ja raiskab mehe teenitud raha,siis ei imestagi ,et pered laiali ,ahhjaa ega Eestis paremgi ,kui naised titet kannavad ,ka mehed löövad selle aja sees teise küljeluuga lulli,nii et truid mehi-naisi vähe ,kõik oleneb iseloomust ja kasvatusest,käbi kännust kaugele ei kuku ;)
m
mida/ 12. aprill 2014 10:52
plõksida siin, "kalevipojad, kalkunikitkujad, cyprocimehed" need nimed on ju ajakirjandus ise väljas töötavatele inimestele külge pookinud! ärge unustage, et eesti "tööjõupoliitika" on muutunud tööandja"sõbralikuks" just tänu röövkapitalismile! lastega emad on joone all, sest peab ju lapse hooldamise ajal "niisama" maksma, enne 1970 sündinud on joone all, sest vanad ju juba, äkki saavad infarkti ja jälle "kulu". Priit Hõbemägi väitis juba 90 algul, et üks põlvkond on ära visatud ja nüüd lisanduvad sinna juurde muud "riskigrupid". eestis on ideaalne tööline (ametist ja soost sõltumata) 30dates, vallaline ja terminaatori tervisega, ülejäänud on meie "ärimehe" jaoks saast, keda võib kottida kuis jõuab, sest "järjekord on neist ju ukse taga. aga enam ei ole! see suhtumine on lapsik, et kui inimene on eestis ehitaja ja saab mingit sandikopikat, siis soome minnes on tal kohe tempel otsaees "kalevipoeg", või kui keegi töötab siin toidutööstuses 400 eero eest ja läheb iiri- või inglismaale, siis on ta kohe "kalkunikitkuja" ja mis siis??? kui ta ise rahul on ja saab hakkama, miks me siis neid siin tembeldame?? saage ometi aru, et kui inimene läheb ära, siis on tal selleks põhjus ja kelle asi on teda siin sildistada või kritiseerida. niikaua, kui eestis ei muutu suhtumine INIMESSE, ei vähene ka see pendeldamine mitme riigi vahel ja sellest tulenevad probleemid. vaadake ringi! meie turg on väike, aga hinnad punnitakse rikaste euroopa riikide tasemele, riik ajab maksupoliitikat, mis on tasemelt sealsamas, kesk euroopas, aga tagasi selle kõige loojale, ehk töölisele ei anta midagi, ja kui, siis meeletu poliitilise klounaadi tulemusena. jah kindlasti on minejate seas "kalevipoegi", kloune ja muid naljaninasid, kellele ongi põhiline, saada oma 4 sotti nädalas kätte ja see kohe sealsamas maha juua, mängida lolli maksude ja muude seaduste väänamise ja vingerdamisega, aga ärge pange neid kõiki ühte patta ja ärge tembeldage kõiki ühe vitsaga. on ka neid, kes lähevad päriseks, otsivad endile normaalsed firmad, ametlikud ja ausad lepingud, maksavad makse ja saavad ka vastu, mida see süsteem neile ette näeb. ja samas toovad nad suure osa rahast tagasi eesti majandusse, sest kodud on siin ja neid peetakse korras, toetatakse omi vanemaid, keda riik 300 eerose pinsiga mõnitab ja sealt läheb see raha ringiga ikka ja jälle riigikassasse.
ja see perede lagunemine on muidugi probleem, aga seegi on inimestes kinni, konkreetsetes persoonides, mitte nii, et kui mees on soomes, siis ongi pere lõhki ja naine sõprade "hooldada"
tegelikult on raha vaid vahend, mitte eesmärk, aga meie inimene tahab ikka eile rikas olla ja selleks on kõik vahendid head. ja targad teadlased on tõestanud, et see meie "haigus" on omane kõigile postsovjetis elanutele, häbenetakse olla vaesed ja sellepärast punnitaksegi olla naabrist parem iga hinnaga
nii et jätke see nõme plõksimine ja püüdke mõista, mitte määgida kadeduse või arusaamatuse pinnalt, hakkab endal ka kergem!

a
abcd/ 12. aprill 2014 10:52
Imestan, et jutu järgi HARITUD INIMENE nii lolli juttu räägib!!!!!
o
omg/ 12. aprill 2014 10:50
aga mis teha, kui kodumaal pole anda inimestele elamisväärseid vahendeid? Pole vaja taguda vastu rinda ja õelda, et meile aitab leivakoorikust ja euroabist ka,,,,inimesed soovivad oma peredele parimat ja müts maha nende meeste-naiste ees , kes ohverdavad ennnast, et pere saaks elada....
k
Kalevipeg kalevipoja naisele/ 12. aprill 2014 10:49
Sama siin 24 aastat abielus ise aastaid soomes arvan et see oleneb inimestest.
Lahku lähevad ka vahel need kes koos soomes
k
to 09:21/ 12. aprill 2014 10:47
kes viimasena naerab, naerab paremini
t
to "kalevipoja naine" / 12. aprill 2014 10:45
+61 -17
17 arvavad, et sina peaksid elama nii nagu kõik teised
s
12. aprill 2014 10:43
Siin räägitakse purjus ja lärmakatest eestlastest soomes. Aga mida on juba nõukaajast, mitmeid aastakümneid teinud siin Eestis alkoturistidest labased purjus soomlased ! Räuskavad, lärmavad, läbustavad, ..... . Soomes oma kodus on nad vagurad ja vaiksekesed, kes iga naabrikoera haugatuse peale kaebama jooksevad.
a
Ats/ 12. aprill 2014 10:41
Eks Soome tegelikult minnaksegi peitu probleemide eest...Kes saab kodust välja,kes näägutava naise ja elatusrahade eest minema...väike osa läheb õppima või mingiks ajaks "pikka rublat"teenima.Suur osa Kalevipoegadest on kas maksuvõlgades,käpardid või joodikud.....Siin poe mõtet sellest kirjutada,see ei anna midagi muud peale tigedate kommentaaride,kuid näiteks mina ei taha enam Soome isegi külla minna,sest kuhu ka ei läheks,eestlastest sulidele pöördub jutt mõne minuti pärast...
k
Kodanik/ 12. aprill 2014 10:33
Mina ei lähe Soome, mul on hea omal maal, ei ole ma näljas ja paljas. Meie peres hoolitakse eelkõige üksteisest mitte vaid rahast

o
ON IKKA TARKU/ 12. aprill 2014 10:31
vAADATES DEEMA KOMMENTAARILE, Kui sa nii tark oled siis ehk ütleksid ka, mis võimalusi Eestis on ja mis äri saab püsti panna, kui inimestel ei ole raha lapsi toita ja koolitada? Muidu mulada oskad küll, aga midagi tarka pole öelda. Mitte keegi ei läheks nii sama oma kodust ära, kui muid võimalusi oleks.Muidugi, kui minna siis peaks ka hiljem ,kui jalad alla saadud on, pere kaasa viima. see on ainuke lahendus kuidas pere kokku jääks, aga kes on lahku määratud see ka lahku läheb, oled sa koos või ei.
t
Täpselt õige/ 12. aprill 2014 10:28
p
Pagulane/ 12. aprill 2014 10:28
See oli nii.Nuudseks on olukord muutunud.On aru saadud,et eestis tulevik puudub ja seetottu on otsustatud alatiselt soomes elamise kasuks.Enamus on oma pere soome kolinud.Lapsed kaivad soomes koolis.Pere on votnud eluaseme laenu.Elavad,nii nagu normaalsed inimesed igal pool.Ma ei saa aru,miks puutakse soomes tool olevaid inimesi negatiivses pooles naidata.Tublimad inimesed elavad hasti igal pool.Lontrus ei saa hakkama ei kodumaal,ega ka valjamaal.
j
Jan/ 12. aprill 2014 10:22
see oleneb ikka inimestest, kuidas ta oma perekonda austab, hoolitseb ! Meil siin ka noored mehed, pered Eestis -käivad iga nädalavahetusel kodus ja kõik on korras ! Helsingis sellised normaalsed ei joo ega räuska, teevad oma tööd, õhtuti teinekord jõusaal, ujumine - Hea vaadata kuidas toimetavad !!! KÕIK IKKA OLENEB INIMESTEST - KÕIGILE EI SAA ANDA ÜHE KAIKAGA !
t
Tõru/ 12. aprill 2014 10:21
Kõigel on oma hind, see ongi see hind, mida maksate!!
Valikute asi!
j
jah/ 12. aprill 2014 10:19
õnneks või kahjuks ei oska paljud naised kahtlustadagi,et midagi toimub.Tean tuttavat,kellel tundub igati tore pere,kolm last ,ainult et mehel on aastaid juba soomes teine naine ja laps.
n
Naine/ 12. aprill 2014 10:19
Mis kurdate! Kui ei saa Eestis hakkama ei sa ka seal!
Keegi ei ole süüdi kui ei oska elada!
e
einoh/ 12. aprill 2014 10:17
TÄKULE! SA JU ALLES ALAEALINE VÕI OLEDKI AASTAID ILMA OLNUD, SEST NORMAALSE MÕISTUSEGA INIMENE SELLIST MÖLA SUUST VÄLJA EI AJA. SINU KOHT ON AHJUALL.

m
miks me räägime/ 12. aprill 2014 10:14
ikka ja jälle Soomest? siin kohapeal on sama olukord. kui mul oma linnas ei ole tööd siis silkan ma teise linna tööle. see on varem tõusmine ,õhtul hiljem kodu, väsimus teekonnast. vähene aeg perega veetmisel. või teine variant. võtan pere ja üürin selles linnas korteri. kõrged üüri hinnad ,palgast ei jätku ja võõras kohas kikerdamine.-tõmblemine. lapsed ei saa aru miks peab ühes toas elama jne. teate kui paljud meist nii elavad? küssa.? kas see on parem kui soome.
o
ohei / 12. aprill 2014 10:13
Ma ei tea, mis sellest siis nii väga kirjutatakse. inimesed otsivad loomulikult omale tööd ja elamist mujal, kui Eesti ei suuda oma elanikke kindlustada. Kas see pastor suhtleb Soomes töötavate inimestega, et ta nii väga kõike teab, mis moodi see elu täpselt on. Kes lahku lähevad on lihtsalt nõrgad inimesed ja pealegi Eestis ilma rahata läheksid perekonnad veel kiiremini lahku, aga nüüd, kus laste isa töötab on tal võimalik oma lapsi rahaliselt toetad, kui ka on lahku läinud.Eestis elades ei saa ju lahkuläinud perede lapsed sentigi. teadmata kogu tõde pole ikka vaja sellist jama lehte panna.Korralikud pered ei lähe lahku ja kui lähevad on see nende endi valik. Paljud elavad kogu perega välismaa.AICHAA eks siis tulgu mees Eesti tööle, kui raha nagunii ei ole ja eks siis näed palju te hoopis ilma rahata üksteise peale karjute. Oma suhteid peab oskama hoida, karjumisega raha juurde ei tule.
p
põgenik/ 12. aprill 2014 10:13
elu eestis on "pehme"! täna elan samuti soomes ja ega ma tagasi ei tule enam! millest on kahju? kahju on sellest, et töötasin päris heal ja tasuval kohal eestis! Aga! siin hoolitseb ka riik sinu ajamiste eest ja minul on vaid hoolitseda seda, et muutsin ka nö. soomlaseks! Kui oleksin seda teadnud 90 nendal aastal, et asi nii ****läheb oleksin istunud kodus ja vaadanud pealt riigipööret.
t
to Keda enam huvitab./ 12. aprill 2014 10:12
Nii palju huvitab küll, et paljalt sinu juurde tööd tegema, ma küll ei jääks. Tööd tehakse ikka, et elatud saada. Ahnus tundub rohkem sinu probleem olevat.
KOHE JÜRIPÄEVALE., RÖÖVLITE VALITSUS LAIALI SAATA!,,,KAS HÄBI POLE HÄVITADA EESTI,,/ 12. aprill 2014 10:12
TEHKE OMETI NAISED JA LAPSED NENDELE ---LOLLIDELE JA SUURTELE ""ÄRIMEESTELE--RÖÖVLITELE TOOMPEAL JÕULISEMALT SELGEKS! --"KES LUBAB EESTIMAAD TÜHJENDADA--- ÜLDSE RAHVAS MINEMA ISADE MAALT AJADA? --
""Üks Ema kirjutab ,,et mees töötab kuus aastat ja EGA rahakene polegi,nii suur,, see on LASTEGA ELU" SEE PÕHK kulub kiiresti VÄGA KALLIS EESTIS"!
SEE on UUS vaba ,SIHILIK,,ilma püssi PAUGUTA-- Küüditamine eesti rahva VASTU,, JA PEAME UUE TULISE ""JÜRI--ÖÖ KA KOHE ÄRA TEGEMA,,
-KUI SUUDAKSIME ISE TOOTMISE KÄIMA PANNA,(ET ROHKEM TOIDUABIST JA RÄMPSUGA
LASTE TOITMISEST EI KUULEKS???,
POLEKS SELLIST ""ISEHAKANUD KAPITALISTE JA HARIDUSETA ÄRIKAID VAJADUS ÜLDSE ENAM KUNAGI EESTIMAAL NUUMATA.. ENNE TÖÖTAME MAAL LASTEGA KOOS ROHKEM,,
AGA NEID SELLISEID SULISID-- PETISEID EI NUUMA ENAM,,
r
rahulik ja eestis/ 12. aprill 2014 10:11
loomulikult leiab iga mees ka eestis tööd, ent räägiks siis ka äraelamisväärset palgast. Ma ei mõtle mingitest utoopilistest luksunistustest vaid igapäevasest elementaarsest toimetulekust., Soomes saadakse üldjuhul hakkama ka min palgaga . Et siis, kes läheb kaugemale tööle ja on ise Mees, võtab oma pere ja lapsed kaasa kui on veidi end sisse seatud. Koos saadakse paremini hakkma igal pool ja igal alal. Kui naine ei taha või ei julge elus kardinaalselt muudatust ette võtta peab leppima, et ka mehel võivad olla valikud. Ka soome naised saavad pereeluga hakkama suurepäraselt. Pilduge neid verbaalse sopaga niipalju kui tahate. Ning see edasi tagasi loksumine nuumab liigselt Tallinki ja teeb teie töised pingutused mõttetuks. Eesti riigi valitsus...no see vaadaku kuidas ise hakkama saab, on nad ju rahva vara raisanud karistamatult pikemat aega soovita elu edasi viia või riiki juhtida väärikalt.
r
rahul/ 12. aprill 2014 10:10
Ei ole päris nii.Kui on usaldus mõlemapoolne, siis ei kuritarvitagi seda.Kui üks pool liiga armukade siis hakkavadki probleemid.Ise olnud abielus 32a ja pool sellest kaugsuhtes.Ei meeldigi eriline ninnu-nännu,et mees ei saa ise sahtlist sokke ja külmkapist toitu kätte.Ei pea koguaeg kätt hoidma,meeldib vabadus.Olemegi mehega seda kasutanud ja siiani rahul.Peab ikka mõlemal veidi oma elu ja tegemisi ka olema.Jube kui koguaeg ninapidi koos.
m
Mulgile / 12. aprill 2014 10:10
Ja Viimis samuti, kuigi üks juba manalamaal

t
Tartlane/ 12. aprill 2014 10:00
Mina olin Helsinki lennujaamas kaunikesti hämmingus, kui piirivalve kontroll oli eestlane, kohvikus teenindas eestlane ja viimaks oli ka taksojuhtide ülem ja taksojuht ka eestlased...
k
Keda enam huvitab!/ 12. aprill 2014 09:56
Kui oled mees, siis leiad ka Eestis tööd!
Pereelu äpardumises nüüd küll keegi peale asjaosaliste süüdi pole! Ahjaa, on ikka : RAHAAHNUS !
l
Lapsevanemad!/ 12. aprill 2014 09:55
Mul on palve...Lapsevanemad Soomes! Võtke oma laps(ed) oma uude elukohta kaasa! Soome haridussüsteem on sadu kordi Eesti omast parem ja võimalusterohkem. Sealse maksumaksjana saate te tarbida kõiki selle riigi võimalusi. Eriti võtke kaasa oma teismeline laps, sest mõni laps võib põdeda teismeliseiga nagu raskekujulist vaimuhaigust ja ei vanaema siin ega rahatšekk valgelt laevalt ei tee tema olukorda paremaks. Kindlasti ehitab Eesti kunagi ka üles haridussüsteemi ja koolid, kus igal lapsel on võimalus areneda oma tasemel. Praegu on üksijäetud ja eaprobleemidega teismeline kohutavaks karistuseks nii tavakooli õpetajale kui õpilastele, siin ei ole vajalikku tugisüsteemi.
m
mis/ 12. aprill 2014 09:51
sa vingud eit, ise laenasid ennast lõhki, kõike oli vaja, 2 millist maja, kindlasti BMW või mersu ja nüüd on valitsus süüdi.
t
to Vaadates teema kommentaare..../ 12. aprill 2014 09:41
Kas arvad, et lihtne on kaasa vedada käsi pikalt ootajaid? Miks pean mina kedagi elujärjele upitama? Minnakse ju sellepärast, et elatakse üks kord. Elu on lühike, et kõigile jaksaks selgeks teha, "liiguta oma taguotsa ka"! Milles minejad süüdi on kui kodumaa "parioodid" ise ei saa puust, ega jalust? Kui midagi alustataksegi, on kohe teise rahakotti piilujaid, "miks ta nii palju nõuab"? Liiga kaua võtab mõnel aega aru saada, et 22 a. ei ole enam aeg, milles süüdistada N Liitu. Sakslane sai ka peksa, aga on lühema ajaga kui Eesti praegu, esimene Euroopas. Omal tuleb ka ajusid pingutada. Ei tee sulle keegi lambist välja. Sellise halamise peale jooksevadki ärksamad oma teed. Sest oma särk on ihule kõige lähemal. Ei usu, et sinagi kellelegi elamise kingid. Ega kingi minagi. Kui oskad ujuda, vaevalt sa solidaarsusest teistega uppuda kavatsed.
12. aprill 2014 09:39
ja kes õigustab laste eest parema hoolitsusega soome minekut, siis esialgu oli isa, kes hooiltses, käis kodus, andis raha.. nüüd on isa uue naise leidnud, maksab miinimum elatist, püüab sellestki kõrvale hiilida jne. jõudu lapsed, nüüd on nad ilma isata ja rahata
k
kalevipoeg/ 12. aprill 2014 09:35
mis te vingute. see on nagu noorena laagris ja malevas. inimesele on vaheldust vaja ja mis on veel parem kui kodus ja tööl on võimalus erinevat naist panna.
s
See ongi plaan/ 12. aprill 2014 09:34
Lõhkuda pered, lahutada sugulased, muuta kõik orjadest segapudruks. Selle nimel võib siia meeelitada kasvõi "pagulasi", kes tegelikult on palgalised rahvusriikide hävitajad.
Ja jeegi ei hakka vastu?

j
Jan/ 12. aprill 2014 09:24
See teema pole Soomega seotud - tegu on normaalse nähtusega ahnusele keskenduvas ühiskonnas. Ahnus-tarbimine ei väljendu vaid tavainimese käitumises vaid terviklikult kogu süsteemis-riigis. Kõik reeglid-seadused on kohandatud nii, et vaid raha (selle olemasolu) määrab ära, kas sa saad siin elada-vajatud-olla aktsepteeritud-hüve-heaolu. Kapitalism on väga normaalne asi kuid see pole loomulik inimväärtustele põhinevas ühiskonnas. Raha (see on vahend) ei ole väärtus ega loo väärtusi - inimene loob.
t
to all./ 12. aprill 2014 09:24
Uuesti võtsid ka eesti naise?
p
Proff/ 12. aprill 2014 09:21
Kusjuures reformivalitsejad kiidavad veel sellist Eesti külade tühjaksjooksmist takka.. Pole vaja tööpuudusega tegeleda ja saab päästemeeskondade, koolide ja haiglate arvelt kokku hoida.. Inimesi ju enam pole..
t
To "kalevipoja naine"/ 12. aprill 2014 09:21
Ma pole juba ammu niimoodi naerda saanud :) Ise neljakümnendates naine ja nii naiivne, see pole lihtsalt võimalik !!!!!! Tundub, et pime usk on nii mõnegi naise õnne pant :)
m
Ma/ 12. aprill 2014 09:19
Ma olen palju kordi tabanud end mõttelt, et mis oleks küll eestlastest saanud, kui meil ei oleks Soomet läheduses. Selle Eestis pakutava 300 euroga ei suuda elada isegi üksi ära, rääkimata, et peret saaks toita. Ja hinnad aina kasvavad! Ei tea kuhu nad lõpuks jõuavad. Ja olen veel mõelnud, et kes oleks Soomes selle töö teinud, mida nüüd eestlased seal ära teevad!
a
all./ 12. aprill 2014 09:18
ütleks et pered lähvad lahku pigem sellepärast et eesti naised on väga lõdva püksikummiga, terve maailm teab seda. ükski normaalne mees ei taha tagasi oma kallist teistepoolt läbitõmmatud naisukest. pigem ongi, et pohhui see naine. endalgi oli ca aasta tagasi lahkuminek, lapse võtsin endale ja naine palus mingiaeg tagasi mind, kuid leidsin kohe ka endale uue naise , vanast ei taha midagi kuulda.
k
Kadunud identiteet,lõhkine pere - või siis nälg ja leivakooruke./ 12. aprill 2014 09:14
Või kartulikooruke,kui moodsalt väljenduda.Asi selles,et identiteedi
kaotavad ainult viletsad sitapead ning ka perekonna ja mitte ainult
Soomes-töölkäimisega.Pasapüks jääb koduski pasapüksiks,olgu tal
palk,kesteab,kui suur.Töö Soomes on aga ikkagi mingi võimalus ja
selle eest tuleb tänulik olla.Ja natuke mehisem.
v
Vaadates teema komentaare.../ 12. aprill 2014 09:12
Ausalt öeldes paljud kommid siin on kummalised ikka??Eesti on kehv ja palk väike jne tagasi ei taha tulla?Kuulge kui teie sugused kõik ära lähevad ei saagi ju arengut tulla ja tehke midagi ise et palgad oleks suuremad näit alustage äri lööge võimalusi?Mis puutub palku siis soome on ju iseseisvuse osas kauem olnud kui meie ja esimesel iseseisvusel meil oli soome ees edu eesti oli jõukam seega kipun arvama et kui poleks vrast võimu olnud oleks nemad hoopis siin tööl..

l
Liisale!/ 12. aprill 2014 09:12
Aga Eestis on registreeritud töötute arv ka väga väike. Nimelt registreeritud. Aga kui kõik kokku lugeda, ka need, kes nüüd Soomes, oleksid Eestis töötud? Vist tuleks rohkem töötuid kui töölkäijaid. Numbrite mäng on üks kaval oskus.
p
peterson/ 12. aprill 2014 09:11
Kas te ajupestud ja reptiilsisalike poolt oma tahtele allutatud inimlaadsed olendid arvate tõesti ,et see soomes töötamise võimaldamine on soomlaste kingitus teile või? Sellel ajal kui teie orjate reptiilsisalike ja nende poolt palgatud inimesi , purunevad teie abielud ja naised jäävad viljatuks, aga see ongi ju reptiilide eesmärk, et inimkond kahaneks ja sisalikreptiilide terror kasvaks kuni viimanegi mõtlev ja vastupanu osutav puhastverd inimene on likvideeritud!!
m
Monika/ 12. aprill 2014 09:10
Mõistlikum oleks pere kaasa võtta kui võimalus.Mõningad aastad tööd rügada,pensionit kokku korjatta ja siis Eestisse tagasi elama ja oma firma püsti panna,keeled on selgeks õppitud,Eestis on võimalusi küll.Kahjuks aga näen siin Soomes paljusid kes oma pere Eestisse jätnud ja siis alustavad siin omavahel kõrvalsuhteid.Päris mitmel eeslasel mehel on siin soomlanna kelle juures elada ja oma pere on Eestis.Kahju,väga kahju :-(
l
Liisa/ 12. aprill 2014 09:04
Mis mõttes räägitakse 40 000-st???
Kas ma olen loll või?
Ametlik Soomes töötavate eestlaste arv on ju 63 000, mitteametlik umbes 100 000.
Kust sai see ajakirjanik sellise pisikese numbri?
s
soomes/ 12. aprill 2014 09:04
elan juba 10 aastatoma perega soomes......elagu eesti
m
m.s.s/ 12. aprill 2014 09:03
Leian samuti , et kui ei oleks meid , kes siin suuremat raha teenime ja omaseid kodus aitame ja eesti majandust samuti tõstame( toome ju oma raha koju perele ,kus siis see raha ära kulutatakse) . Ei ole üldse kerge nendel ,kes siin tööl käivad ja oma perest ja kodumaast eemal elavad . Lihtsalt eestis ei ole töökohti , mis võimaldaks palka ,et peret toita ja arveid maksta ... See kõik on üsna kurb .. Õnneks eestis olevad ei taju seda kui raske on meil siin , sest nad arvavad , et mis siin viga ,ise ju tahavad seal olla , ju siis eestis ei saa hakkama... See kõik on väga naiivne mõtlemine.. Alati ei taheta siin olla.. Ollakse oludesunnil... Ja igatsetakse väga , väga koju..
k
Kuidas kellelegi./ 12. aprill 2014 09:02
Kalevipojad, kes jõlguvad (pendeldavad) Eesti- Soome vahet, on ise ka nats hooletud, et pered koos ei püsi. Läksin minagi kümmekond aastat tagasi. Aga üksi olin nii kaua, kuni sain jalad maha, korteri ja kindla sissetuleku. Siis tuli naine järgi. Tema mure oli vaid kohaneda, nii kaua, kuni ka midagi selgeks saab. Kui jääd pendeldama, pole sa järelikult mõelnud paari sammu kaugemale. Kohe ja nüüd raha ei tähenda kogu aeg raha. Siht tuleb võtta kaugemale. Teenid koos perega Soomes sedavõrd, et jaksad Eestisse kodu osta, ehitada, seda ilma pankuri abita. Lõpuks saad kolm korda suurema pinsi kui Eestist. Aga ühe päeva mõtlejad ongi just sellised, kellest artiklis juttu. Et oled Soomes tööl aga Eesti orjapidaja palgal, polegi muud kui nn. Kalevipoeg. To Täkule tarkuseks: Leidub Soomeski Kalevitütreid, kelle mees Eestis ja kes ka tahavad hellitusi, panemist. Kus on pakkumist, on ka ahvatlust. Aga jah, kuidas kellelegi. Mõtlema peab igal juhul.
k
kaugjuhtimine/ 12. aprill 2014 09:00
tõsi ta on kaugjuhtimiseteel pole võimalik pere hoida.Pere vajab kõigi kohalolekut ja lähedust.Sellised lahuselavad pered on lihtsalt lõhki,eraldunud ja lõpuks võõrdunud.Elatisele ja materiaalse elu edenemisele annab see rohkem võimalusi,silmaringi avardab ja oskusi tuleb juurde,et üksi hakkama saada ja see annabki kindluse olla omaette,lahti igasugu kohustustest.Vabadus-tulla ja minna millal iganes,pole vaja ühtki pereprobleemi lahendada.Perekond on tugev koos mitte lahus elades.

K
"kalevipoja naine"/ 12. aprill 2014 09:00
Kurb on lugeda neid jutte peredest,kes sellepärast lahku lähevad,et 1 pereliige kaugemal elab. Aga kas te kunagi pole mõelnud,et äkki on viga inimestes ja see pere poleks ka ühe katuse all elades kokku jäänud. Me elame samuti abikaasaga eri riikides juba aastaid,abielus oleme olnud kokku 22 aastat.Meie suhe pole ei tuhmunud ega armastus kadunud. Pigem annab see natuke sädet ja põhjust oodata pikkisilmi neid päevi millal saad koos olla. Olen mõelnud,et kui päevast päeva koos oleks, võibolla poleks meie suhtes peale 22aastat sellist sädet. Oleme mehega rääkinud ja meil on mõlemal vastastikused tugevad tunded ikka veel. Kui tead,et õhtul kokku saame,siis juba hommikul on liblikad kõhus. Lapsed armastavad ja austavad isa sama palju kui ka mind. Mina arvan,et kõik Teie,kes Te süüdistate riiki oma lörri läinud elu pärast,õppige ise elama. Ära otsige mujalt süüdlasi,kui ikka oma kodust.Oma elu elate ju ise ja kõik see mis te soovite ja millest räägite,see täitub.Järelikult on need olnud Teie enda tegutsemise tagajärjed ja sellised nõrgad pered poleks ka ühes riigis elades kestma jäänud.Kes petta tahab,petab alati. Milleks oma tegudes teisi süüdistada.Võiks ju kirjutada artikli pealkirjaga"Olen kehv abikaasa ja ei hooli oma kaasast ega lastest,vahet pole mis riigis ma elan,lontrus olen ikkagi!"
a
ants/ 12. aprill 2014 08:59
to viljandlane: kle kui niikõva polt oled et 15 euri pole raha siis pane kuulutused üles las teised lähevad ... sellega on aint üks asi et hui sa paned ja ära aja oma hülge möla siin inimestele!!!!
e
ey/ 12. aprill 2014 08:59
aga eestis kasvaks nad ju samuti lahku,elleks,et raha pole ja pinge on suur.kui palju on eestis joodikuid ja selliseid kes paneb esimesel võimalusel minema rikkama juurde.vaadake,kui paljud pered eestiski lahus
o
ohver/ 12. aprill 2014 08:55
kahjuks on see kõik õige,parema elu unistus maksis kätte lahutuse ja isata kasvavate laste näol.
p
petersonile/ 12. aprill 2014 08:55
sinu saamiseks ristati prussakas rotiga
n
12. aprill 2014 08:52
neid peresid nimetatakse akordionpered. mees on, läheb ära, tuleb jälle ja läheb jälle
see on teada, et ta jääb võõraks. kasvab perest lahku. ja siis kui tuleb, siis ei ole olukord enam endine. ta on võõraks jäänud. see on paratamatus. sinna ei ole midagi teha. naine kas läheb järgi või lähevad lahku.
t
tsjuder/ 12. aprill 2014 08:46
artikli juurde lisatud pilt on ikka vingemast vingem. sai kõhutäie naerda. on ka nii, et vaaderpass(lood) võetakse laeva kaasa ja ise visatakse kõrvale koera kombel seda valvama ja telefoni näppima. ei ole kordagi sellist vaatepilti näinud. pole ka eriti seda vahemaad sõitnud. mõned korrad elu jooksul.
m
12. aprill 2014 08:43

s
Soomes/ 12. aprill 2014 08:32
Et mitte samasse ämbrisse astuda, siis selliste otsuste puhul tuleks varem või hiljem kaaluda, kuhu siis elama jääda. Lühiajaliselt see muidugi toimiks, kui naine Eestis ja mees Soomes tööl. Kuid kui juba kuudest saavad aastad, siis võiks ka naine ju järgi minna, kui ikka teisiti ei saa elatud, et peab soomes tööd tegema. Iga algus on raske, kuid igal inimesel on kindlasti Soomes juba nii palju tuttavaid, kes aitaksid pabereid ajada ja muude vajalike asjadega tegeleda, et joone peale saada. Ei saagi nendest peredest aru, kes eraldi elavad. Koos on ju ikka lihtsam ja odavam ja parem. Vahet pole mis mandril või riigis elada.
s
12. aprill 2014 08:30
See vastab tõele ja selle mõju ulatab aastate taha. Samas pole neil inimestel enamasti varianti, enamus neist peab siiski oma lapsi ülal, koolitab ja toidab. Kui see eestlaste soomearmee seda ei teeks, oleks olukord eestis oluliselt hullem ja allapoole vaesuspiiri lapsi palju rohkem. Minuarust on need inimesed sageli ohverdanud oma normaalse elu selle eest, aga meie valitsust ei koti see üldse nt, nagu oleks inimese oma valik aga valikut ju sageli polegi, on näljased lapsed ja arved ja ainus riigipoolne tugi inimestele on kasuahned kohtutäiturid nagu kaarnad ootamas ohvri kokkukukkumist.
e
eesti naine-veel/ 12. aprill 2014 08:28
See on tänapäeva küüditamine! See on tänapäeva "Risttuules"!
m
Mulk/ 12. aprill 2014 08:27
Meil Viljandimaalgi elab Ärma talus üks endine lõhki löödud pere.
a
aichaa/ 12. aprill 2014 08:27
Kahjuks sama saatusega. Mees läks Soome 6-aastat tagasi. Ja mis meie suhtest saanud on?? Ainult üks kaklemine ja karjumine. Ja lapsel on ka savi, kas isa on kodus või ei. Lihtsalt kurb, kuidas me oleme üksteisest lahku kasvanud.
Ja ausalt öeldes ega ei saa küll aru, et raha rohkem oleks,