TEEVAD KORDA: Eile keskpäeva paiku käisid kortermaja ees koristustööd.Foto: ALDO LUUD
Maarius Suviste 12. aprill 2014 08:00
Gaasiplahvatuse tagajärjel muutus Kundas kortermaja varisemisohtlikuks ja paljud pered jäid koduta

"Ja korterit nüüd enam ei ole. Meid evakueeriti kiiresti. Kaasa midagi võtta ei jõudnud, ka dokumendid ja telefon jäid korterisse," ütleb Volodja, kes elas kortermajas, mis gaasiplahvatuse tõttu on nüüd varisemisohtlik.

Reedel üheksa minutit pärast südaööd tuli häirekeskusesse paaniline kõne: Kundas Aia tänava kolmekorruselises kortermajas kärgatas plahvatus ja seejärel puhkes tulekahju.

Tuletõrje kihutas kohale. Ühe teise korruse korteri aknast paistis leek. Kui asuti kustutama, siis toodi korterist ära kaks gaasiballooni ja oli selge: gaasiplahvatus. Selle jõud oli nii suur, et purustas elamu paljud aknad ja ühtlasi mõned aknad naabermajal.

Plahvatuse ajal oli majas 11 inimest. Neist viis viidi haiglasse. Raskemalt sai vigastada mees, kes oli korteris, kus plahvatus kärgatas.

Tema tuli kohe edasi saata Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Rakvere haiglasse viidud perekond – ema, isa ning viieaastane poiss ja seitsmeaastane tüdruk – lubati pärast esmaabi andmist koju.

Eile keskpäeva paiku käisid kortermaja ees koristustööd. Enne ehitusekspertiisi kedagi majja tagasi ei lubata, sest ilmselt muutus maja pärast plahvatamist varisemisohtlikuks.

Kunda linnavalitsus pidi nüüd otsima kohta, kuhu inimesed majutada.

Korterit enam ei ole

Maja ees pingil kurvalt istuv Volodja ütleb, et plahvatus oli tema trepikojas ja näitab esimese korruse korteri peale, mille akent enam ees ei ole.

"Korterit mul nüüd enam ei ole," ütleb ta nukralt.

Edasi lugemiseks: