Eesti uudised

Gaasiplahvatuse ohver: "Käis suur pauk. Mis juhtus, ei saanud kohe arugi!" (13)

Maarius Suviste, 12. aprill 2014, 08:00
TEEVAD KORDA: Eile keskpäeva paiku käisid kortermaja ees koristustööd.Foto: ALDO LUUD

"Ja korterit nüüd enam ei ole. Meid evakueeriti kiiresti. Kaasa midagi võtta ei jõudnud, ka dokumendid ja telefon jäid korterisse," ütleb Volodja, kes elas kortermajas, mis gaasiplahvatuse tõttu on nüüd varisemisohtlik.

Reedel üheksa minutit pärast südaööd tuli häirekeskusesse paaniline kõne: Kundas Aia tänava kolmekorruselises kortermajas kärgatas plahvatus ja seejärel puhkes tulekahju.

Tuletõrje kihutas kohale. Ühe teise korruse korteri aknast paistis leek. Kui asuti kustutama, siis toodi korterist ära kaks gaasiballooni ja oli selge: gaasiplahvatus. Selle jõud oli nii suur, et purustas elamu paljud aknad ja ühtlasi mõned aknad naabermajal.

Plahvatuse ajal oli majas 11 inimest. Neist viis viidi haiglasse. Raskemalt sai vigastada mees, kes oli korteris, kus plahvatus kärgatas.

Tema tuli kohe edasi saata Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Rakvere haiglasse viidud perekond – ema, isa ning viieaastane poiss ja seitsmeaastane tüdruk – lubati pärast esmaabi andmist koju.

Eile keskpäeva paiku käisid kortermaja ees koristustööd. Enne ehitusekspertiisi kedagi majja tagasi ei lubata, sest ilmselt muutus maja pärast plahvatamist varisemisohtlikuks.

Kunda linnavalitsus pidi nüüd otsima kohta, kuhu inimesed majutada.

Korterit enam ei ole

Maja ees pingil kurvalt istuv Volodja ütleb, et plahvatus oli tema trepikojas ja näitab esimese korruse korteri peale, mille akent enam ees ei ole.

"Korterit mul nüüd enam ei ole," ütleb ta nukralt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. juuni 2014, 08:00
Kunda plahvatusmaja lammutatakse, elanikud ootavad kindlustusest raha
28. aprill 2014, 07:00
Kunda kortermaja elanik: "Naabrimees karjus, et niikuinii lasen teid kõiki õhku!"
22. aprill 2014, 07:00
"Õnn, et kõik terveks jäime, aga kodu meil enam ei ole!"
16. aprill 2014, 07:00
Hirmul ridakülarahvas: põlema pandud majast süttis ka naabertare, aga meil läks veel hästi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee