Eesti uudised

"Karjusime endal hääled ära, aga vastust ei tulnud!" (57)

Arvo Uustalu, 12. aprill 2014 08:00
VALUS OTSING: Päästjatel tuli Tamulast otsida enda kolleege.Foto: Arvo Uustalu

"Õhtul kella poole kümne ajal võtsid paadi ja läksid järvele. Viipasid korra ja läksid. Mis seal järvel juhtus, ei oska arvatagi. Raudsed mehed olid, tulest ja veest läbi käinud," räägib Heli. Ta oli koos abikaasaga viimane, kes ööl vastu eilset uppunud kolme meest elusana nägid.

Ööl vastu reedet kella poole kolme ajal sai häirekeskus ärevusttekitava teate, et Võrus on Tamula järvel ümber läinud aerupaat. Sellega järvele läinud kolm meest on kadunud.

Järvele läinud 38aastast Marekit, 52aastast Andreid ja tema poega 25aastast Janekit polnud päästjad eile toimetuse tööpäeva lõpuks leidnud.

Paat leiti kalda ligidalt

Heli ütleb, et kui mehed olid järvele jõudnud, läksid nad mõlemad mehega puhkama.

"Öösel pärast kella kahte ärkas Mati üles. Läks välja ja avastas, et paati ikka veel kaldal ei ole. Helistasime meestele, aga vastuseks tuli, et telefon asub väljaspool teeninduspiirkonda. Saime aru, et midagi on juhtunud. Käisime piki järvekallast ja muudkui huikasime. Mati karjus nii kõvasti, et tal läks hääl ära. Nad olid Matile nõnda lähedased nagu oma liha ja veri," räägib ta.

Kui järvelt vastust ei tulnud, helistasid Heli ja Mati päästjatele ja politseisse.

"Ütlesime, et asi on väga tõsine, tulge kohe appi! Südames oli raske, silmad hakkasid vett jooksma," meenutab Heli öösel läbi elatut.

Otsingud andsid tulemust nii palju, et suhteliselt kalda ligidalt leiti meeste paat, mis oli kummuli.

See ei öelnud veel midagi – Tamulal oli üsna tugev tuul ning paadi võis lainetega kalda lähedale loksutada väga kaugelt.

"Plastist paat, see niisama lihtsalt põhja ei lähe. Aga kuhu nad sõitsid või mida nad hilja õhtul järvele tegema läksid, ja mis seal paadis juhtus, seda mina ei suuda mõistatada ja ega enam pole vist kelleltki ka küsida," ütleb Heli katkeval häälel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.04.2014
Maeti Tamulal uppunud päästjad
14.04.2014
Uppunud päästjate tuttav: Tšernobõlist tuli Andrei tagasi, aga elu kaotas kodujärvel
12.04.2014
Päästjad leidsid Tamulas uppunud meeste surnukehad
12.04.2014
Tamula järvel leiti ühe uppunu surnukeha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee