Indias elavad kaksikud Shivanath Sahu ja Shivram ei soovi, et neid operatsiooni teel lahutataks, vaid tahavad jääda selliseks, nagu nad on.

12aastastel kaksikutel on kaks jalga ja neli kätt ning vatsapiirkond, kuid mõlemal on eraldi kopsud, süda ja aju. Osa arste usub, et poisse oleks võimalik operatsiooni teel lahutada, ent kumbki kaksikutest seda ei soovi, vahendab Huffington Post.

"Jääme selliseks isegi siis, kui kasvame vanaks. Tahame elada sellisena, nagu oleme," rääkis Shivram.

Shivanath ja Shivram elavad oma elu nii normaalselt, kui on võimalik: nii duši all käimine, riidesse panemine kui juuste kammimine on tiimitöö.

"Oleme kõike ise õppinud. Sõidame kooli rattaga ja kriketi mängimine pole probleem," sõnas Shivanath.

Kaksikute isa Raj Kumar ütleb, et mõlemad poisid on ka head õpilased. Ta usub, et kuigi poistel on positiivne hoiak, viskab elu nende teele ikka komistuskive, ent sellest hoolimata on "Jumal nad nii loonud, nii nad jäävad ja ta ei soovigi midagi muud".

Lastearst Krishan Chugh ütleb, et kuigi poisid ja nende isa ei soovi praegu operatsiooni, võivad nad vanemaks saades meelt muuta.

Jaga artiklit

17 kommentaari

E
Eluke  /   13:21, 15. apr 2014
Panen vaatamiseks ühe video - mees, Austraaliast, ilma käteta ja jalgadeta (sündis sellise "väärakana"), kuid elujõulisemat ja inspireerivamat inimest ei ole mina ennem kuulnud - https://www.youtube.com/watch?v=s3QezBvN1BE
Väga soovitan ka tema teisi videosid vaadata, näiteks katkend pikemast videost - https://www.youtube.com/watch?v=6kxSrPD__BA

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis