Midri ökojumestuse blogi

Miks on puhastus- ja niisutustooted jumestajate jaoks tihtipeale tooted, milleta hakkama ei saa? 

Õhtuleht.ee, 11. aprill 2014, 10:58
 AOP
Korralikult puhastatud nahk, millel on hea niiskustasakaal, muudab jumestuskunstniku töö hulga lihtsamaks. Tooted kinnituvad paremini nahale.

Kui alustasin tööd jumestuskunstnikuna, siis olin kindlal seisukohal, et kuiv nahk on parem kui rasune. Kuna mul endal oli pigem rasune nahk, siis teadsin, millised probleemid sellega kaasnevad.
Ajapikku hakkas aga selgeks saama, et pigem rasususele kalduvat nahka on mitte ainult lihtsam hooldada, aga parem on ka meiki teha.

Kandes jumestuskreemi rasusele nahale pole ketenduse riski. Puuder ei muuda tulemust kehvemaks, nö jahune tulemus nahal. Ja mis eriti tähtis, näiteks moeetendustel, lauvärvid kinnituvad nahale ning jäävad palju intensiivsema tooniga. Kuiva naha puhul võib juhtuda, et toode lihtsalt ei haaku.

Mina kasutan igapäevaselt Dr. Hauschka nahahooldustooteid. Alustades Dr. Hauschka puhastuskreemist, mis sisaldab mandlijahu ja suuremaid abrasiivosakesi. Esmapilgul võib jääda mulje, et seda peab kasutama nagu koorijat, aga nahka koorida sellega mingil juhul ei tohi. Kuna mandel on sügavuti puhastava toimega, siis parima tulemuse saavutab kui teha rütmilisi vajutavaid liigutusi toodet näole kandes (muidugi võib ka kaelale kanda). Jälgige, et liigutused toetaksid lümfi väljutamise suunda(ehk näo puhul keskelt välja poole ja ülevalt alla poole).

Kui nahk on puhastatud, siis toniseerin nahka Dr. Hauschka Klaaristava toonikuga ning lasen sel imenduda. Enne näokreemi peale kandmist kasutan ka silmaümbruskreemi.
Näo kreemitamisel kasutan mitte nii levinud lähenemist – segan kokku päevakreemi, maski(kreemi konsistentsiga, kasutatav ka kreemina) ja jumestuskreemi. Jahedamal ajal kasutan Dr. Hauschka klassikat - Roosi päevakreemi, lisades juurde Taastavat maski (minu vaieldamatu lemmik) ning natuke oma nahatoonist tumedamat jumestuskreemi. Tumedama tooni valin, sest päevakreem ja mask lahustavad värvi heledamaks, aga tulemus jääb siiski jumekas (mitte ülepingutatud maski-efekt).

Naha hooldamisel võiks järgida põhimõtet, et rasust nahka ei tohiks liialt kuivatada, sest nahk hakkab kaitsereaktsioonina rohkem rasu tootma. Kui rasust nahka hooldada näiteks õliga, siis tasakaal nahas taastub ajapikku, kuid siis peab arvestama ka naha üleüldise seisundiga. Kui esineb näiteks akne, siis oleks mõistlik enne õli kasutusele võttu pidada nõu professionaaliga, et välja selgitada, mis õli parima tulemuse annab.

Mainin ära ka, et Dr. Hauschka jumestuskunstnikuna olen tööd teinud nüüdseks juba aasta ning Dr. Hauschka projektides osalen siiani.
Selle brändi nahahooldustooteid usaldan täielikult. Muid tooteid ma nahahoolduses ei kasutagi. Jumestustoodetega on muidugi keerulisem. Öko-teemast huvitatud jumestaja jaoks on ikka väga põnev avastada jälle uusi pakkujaid turul ja katsetada uute toodetega.

Järgmises postituses saate juba näha, kuidas näeb välja täielikult ökotoodetega tehtud jumestus. Ja seda mitte igapäeva elus, vaid lavalaudadel!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee