Eesti uudised

Meikar küsis valimisteks annetusi Piraadiparteilt (7)

Teet Teder, 11. aprill 2014 07:00
Foto: TEET MALSROOS
Veel eile kell 11 oli Silver Meikaril europarlamendi saadikukandidaadi registreerimise kautsjoni maksmiseks vajaminevast 1775 eurost puudu 692 eurot. Kella kaheks oli raha koos. Jäi tublisti ülegi.

Reformierakonna rahastamis-skandaali vilepuhujale Silver Meikarile, kes palus kautsjoni tasumiseks ja kampaania korraldamiseks toetust, sai vähem kui ööpäevaga üle poolesaja toetaja abiga kokku 4578,97 eurot.

Kolmapäeval ilmus Piraadipartei postkasti kiri, kus juhatuse liige Märt Põder palub: "Kandidaadi registreerimiseks vajaliku kautsjoni kokkusaamiseks on Silver algatanud hasartmängu: kui homseks on koos vajalik 1775 eurot, siis ta usub, et tal on piisav piraatide toetus ning ta kandideerib europarlamenti, seades üheks peamiseks punktiks oma kampaanias just Eesti ja Euroopa piraatide ideed."

Peale lubaduse jagada piraatide ideed, lubab Meikar ka tubli piraadi Brüsselisse kaasa võtta.

"Kui see kampaania õnnestub ja Silver pääsebki europarlamenti, siis võtab ta enda kontorisse tööle ühe piraadi, kes hakkab tegelema spetsiaalselt

infoühiskonna küsimustega," kirjutab Märt Põder. "Mõtelge kindlasti annetamise peale, sest see on Eesti piraatidele harukordne võimalus seista oma ideede eest ja mõjutada reaalselt poliitikat. Kui teil endil pole raha, siis veenge annetama mõni rikas sõber, sugulane, isa, ema, õde, vend jne jne."

"Küsimus ei ole kandideerimises, vaid ideede elluviimises ja ideed, mis mind huvitavad, on Ukraina, infovabadus ja demokraatia ja inimõiguste areng. Kui ma saan Euroopa Parlamendi liikmeks, siis ma tahan endaga kaasa võtta inimese, kes oleks väga hea infoühiskonna spetsialist," ütleb Meikar. "Ma tahan infovabadusega, internetivabadusega tegelda."

Kui palju toetust ta piraatidelt sai, Meikar öelda ei oska.

Kui varem olid oma kandidatuuri üles seadnud kaheksa üksikkandidaati, nende hulgas näiteks Indrek Tarand ja telenägu Tanel Talve, siis eile viimasel hetkel esitas dokumendid veel üheksa üksikkandidaati. Kokku aga esitati registreerimiseks 89 kandidaati.

Üksikkandidaadina europarlamenti pürgimisest teatas eile ka kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš.

"Ma ei taha, et Eesti rahva, see tähendab ka minu, nimel räägiksid Brüsselis seltsimehed, kelle arvates Ukrainas on võimu võtnud kaikameeste valitsus," ütles Krištafovitš ja lisas, et ei lase Lätist või muudest liikmesriikidest valitud padupunastel alandada Baltimaid, nimetades neid fašistlikeks riikideks.

Krištafovitš lubas Euroopa Parlamendi tribüünilt kinnitada, et venelased Eestis elavad paremini, kui venelased Peipsi taga. Hiljuti kogus ta kuulsust videoga, kus ta Venemaa president Vladimir Putinit, Eesti lipp tasutaks, ropult pikalt saadab.

Peale Eesti kodanike kandideerivad Euroopa Parlamendi valimistel kolm Euroopa Liidu kodanikku: Joeri Wiersma Hollandist ning Abdul Hamid Turay ja Lance Gareth Edward Boxall Suurbritanniast.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 25. mail. Eesti valib sinna kuus saadikut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee