Eesti uudised

Reinsalu: Riik toetab täiendavalt vigastatud sõdureid ja langenute omakseid (6)

Toimetas Marge Sillaots, 10. aprill 2014 11:58
Foto: Laura Lants
Riigikogus võeti täna vastu seadusmuudatus, millega toetatakse täiendavalt missiooniveterane, vigastada saanud sõdureid ja langenute omakseid.

IRLi riigikogu fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu ütles riigikogus, et vastu võetud seadusmuudatustega kahekordistub kõigi missiooniveteranide missioonil oldud aja eest pensionistaaž, kasvab vigastada saanud veteranide töövõimetuspension ja suureneb langenud kaitseväelaste laste toitjakaotuspension.

Reinsalu sõnul on märgilise tähtsusega, et riigikogu jõudis seadusmuudatuse vastu võtta enne Veteranipäeva. "Need on reaalsed sammud läinud aastal vastu võetud veteranipoliitika rakendamiseks, et täita tänuvõlga nende ees, kes on osalenud välismissioonidel, kes on saanud vigastada ja aidata neid, kes on jätnud oma elu välismissioonidel, toetades omakesi ja ülalpeetavaid lapsi," rääkis Reinsalu.

Järgmine ülesanne veterani poliitika elluviimisel on Reinsalu sõnul täiend- ja ümberõppesüsteemi käivitamine veteranidele ning vigastatud veteranide rehabilitatsioonikeskus avamine Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Samal teemal

15.03.2014
Veteranipäevast saab lipupäev