Eesti uudised

Tagantjärele tarkus: "Riik peab merepäästesse rohkem panustama!"

Toimetas Marianne Ubaleht, 10. aprill 2014 09:27

14 KOMMENTAARI

j
ja-jah, tõstame / 10. aprill 2014 18:58
hoogsalt "võimekust".sügisest taas üks piirikate laev hingekirjast maas.Küll kontoriametnike armee võtab nende kohustused üle. Olen uhke Eesti üle!
p
Proff/ 10. aprill 2014 17:58
Kui rahvas protestis päästemeeskondade koondamiste vastu mida siis reformiminister ütles?! Keskerakond protestis need inimvaenulikud otsused riigikogus aga jääb alati oma ettepanekutega üksi! Kus siis olid Sotsid ja IRLitšikud kui reformivalitsejad oma inimvaenuliku poliitikat ajasid?!
l
lehelugeja/ 10. aprill 2014 15:19
Õhtulehe ajakirjanikud on mitu päeva järjest selle õnnetuse kajastamisega tegelenud. Lehest loetu põhjal saab väita, et seda õnnetust EI OLEKS ära hoidnud ka mõne kilomeetri kaugusel paiknev mehitatud päästepaat. Lehest loetu ei anna vastust, mida tegi sellel ajal randa kaasa kutsutud tallitüdruk, kui isa autot ja paaditreilerit ümber paigutas. Kuidas sai poisiga paat kahe minutiga liikuda rannast sada ja rohkem meetrit eemale? Palju artikleid, aga ebaprofesionaalne töö õhtulehe ajakirjanikult.
p
Panus/ 10. aprill 2014 14:41
"Riik peab merepäästesse rohkem panustama!" Jah...aga ega siis veel keegi sellepärast reaalselt panustma ei hakka. See vaid asjapulkade hüüdlause.
u
ummamuudu/ 10. aprill 2014 11:56
Pärast piirivalve üleminekut politsei koosseisu kadus ka riigi merepäästevõimekus. Raha ülesande täitmise eest riigilt võetakse, kasutatakse aga mujal kui merepäästeks (või merereostuse tõrjeks). Ükski kõrgem politseiametnik ei taha merest midagi teadagi, kõik endised piirivalvurid (need, kes enne olid paatidega valves taolistele sündmustele reageerimiseks) on kupatatud tegema politseitööd mandrisügavuses. See on meie senine õnn, et taolisi juhtumeid varem ei ole toimunud.
Tuua näiteks päästekomandot, kellel ei ole paati, on aga demagoogia. Päästeamet ei peagi merele minema, ei ole kunagi pidanud! Küll aga oli päästega samalaadne "väljasõidu kord" ja valve kunagi piirivalvel abistamaks merel hättajäänuid. Sest kaatri või jahi rikke, avarii või muu ohtliku olukorra puhul on tihti küsimus minutites, mitte tundides. Oodata, millal politseinukud näiteks operatsioonilt "puhuvad kõik" või kuskilt suvalisest patrullist merele jõuavad, maksab aga inimelusid.
Millegipärast aga merepäästel puudub täna igasugune regulatsioon ehk sisuliselt ei pääste merel keegi (ja riik millegi eest ka nagu vist ei vastuta?)
a
arvan/ 10. aprill 2014 11:54
ikka tähtsam on riigikogu ja valitsuse ülikõrged palgad ja majoneesi tšekid kuluaruandesse kui hakata kulutama eesti inimeste päästmisse,neid veel alles küllalt ...
l
Lammutada kaotada ja siis uuesti luua?!/ 10. aprill 2014 11:40
Kurb on see,kui selleks,et kuskil üleval peab seda tõestama lapse elu hinnaga...
l
Lible/ 10. aprill 2014 11:19
Kas väike Karl on mõõdupuuks, et nüüd asjad liikuma hakkavad! Kas tõesti mõistus tuleb pähe vaid ohvri (ohvrite) hinnaga, mõistuseta kantselei-nühkarid?

SIIS KUI 6-aastane pojake läheb mulla alla???/ 10. aprill 2014 10:27
MEIE RIIGIKORD JA SM,,,LIGI KOOS ANSIPIGA VIISID OMA RAHA--HULLUSEGA JA SUUREMA ,,KOONDAMISEGA --MIS OLI MÕELDUD RIIGIS INIMESELE PÄÄSTMISEKS -- MÕELDUD RAHAD JA TÖÖKOHAD LIHTSALT VIIDIGI ÄRA ""POLEVAT KASULIK" ---AGA NÜÜD ON JÄLLE KASULIK :::::::::::::
NEED REFORMIDE TEGIJAD ON TEINUD SUURI -- SIGADUSI,, ((JUST IGA PÄEVAGA
ROHKEM INIMESE VASTU?+)) SIIN VAESUNUD ,, EESTIS" ON VÕIMUMEESTE KARISTUST JUBA OODATA? PEAB AINULT NEED OTSUSED ANDMA EUROOPA KOHTU KÄTTE!
j
Jass/ 10. aprill 2014 10:07
No mida toosama lugupeetud osakonnajuhataja ENNE jubedat õnnetust asjalikku ette võttis? Terve ametkond kubiseb džiipidest - FAKT! Roppu moodi tehtud pabereid ja ettekandeid ennetustöö ja muude menetlemiste kohta. Kohtadel aga... . Kontorid poole võrra tühjaks lüüa ja vabaksjäänud ametnikud reaalsele tööle! Kogu tarkus mõne lausega. Edu!
w
wello/ 10. aprill 2014 10:06
et siis iga km taha üks 5 liikmeline täisvarustuses ( paat + kopter) merepäästeüksus
v
vanaema IROONILISELT/ 10. aprill 2014 10:05
Noh, mis te nüüd! Parem ostke veel rohkem AUDI -sid, et nad segamini ei läheks. "Orissaare tuletõrjekomandol pole päästepaati juba mitu aastat!" Vot see on Euroopa tase!
v
Vetelpääste Amet (ennetustöö osakond)/ 10. aprill 2014 09:53
Kuulda oli,et minister kogus infi ja tänane lühikokkuvõte tõi välja olulisema. Mõtestatud tegevus ei pruugi alati reaalsusega klappida,eriti kui on tegu vahetu õnnetusega,mille tunnistajaks eemal ollakse,kuid oskustele võib panustada. Suvi alles ees !!!
k
10. aprill 2014 09:42
Kas tõesti merepääste eest vastutavale ametkonnale jõuab terve mõistus pähe vaid läbi uppumissurmade. Miks panustatakse lausa paadijuhte mõnitavale järelevalve, kuid mitte merepäästele. Oleks aeg tõesti rahva turvalise peale mõtlema hakata, mitte trahvilinnukeste kogumisele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee