Tapa mees ahistas naabrinnat fonoluku kaudu roppusi öeldes. Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Õhtuleht.ee 9. aprill 2014 12:10
Eile taotles politsei kahele mehele aresti, kes oma käitumisega pidevalt häirisid naabrite rahu.

8. aprillil toimusid Rakvere kohtumajas kohtuistungid, kus kahele mehele määrati arestipäevad naabrite sõimamise ja rahu rikkumise eest, edastas Ida prefektuur.

Tapalt pärit 47-aastasele mehele taotles Rakvere politseijaoskonna kohtuväline menetleja karistuseks maksimum päevi aresti, kohus määras 25 päeva.

Karmi karistuse põhjuseks oli asjaolu, et mees sõimas pidevalt ebatsensuursete sõnadega naabreid nii kortermajast kui ka aiamaalt. Ühe naabrinaise tülitamiseks kasutas ta korduvalt fonolukku, mille kaudu edastas roppusi.

Kohtus tunnistas mees oma süüd osaliselt ning kinnitas, et ta ei saa inimestega, kes talle halba põhjustavad, rahulikult rääkida.

Tamsalu elanik, 48-aastane mees, sai karistuseks viis päeva aresti. Tema oli räusanud nädalavahetusel alkoholijoobes olles kortermaja trepikojas, lisaks sajatas ta naabreid ka korteriaknast. Naabrid tundsid hirmu, sest mehel on kombeks käia avamas korterite uksi.

Kohtus ütles mees, et ta kahetseb oma käitumist, ja tunnistas, et ta vahel karjub küll naabrite peale, kuid kedagi sõimanud pole.

Peale kohtuistungit toodi mehed Rakvere politseijaoskonda, kus asusid neile määratud arestipäevi koheselt ära kandma.

Mõlemale mehele on ka varasemalt määratud avaliku korra rikkumise eest aresti.