Eesti uudised

Kasvajaga võidelnud Inga Raitar: kirurg võttis haige organi kõrval ära ka terve (68)

LISA KOMMENTAAR

Lenin 20. august 2017 21:12
Meditsiinisüsteem o n järelikult jõudnud oma eksistentsi lõppu?
tulge mõistusele 6. detsember 2014 09:51
Meditsiinivõõrastele paistab, et arst alati süüdi, kui lõikab organi ära ja kui ei lõika. KUidas sellist kontrollimatut jura
üldse trükitakse. Arst lähtub ikkagi ravijuhistest, mis antud juhul ka tehtud.
armutu 23. mai 2014 21:12
rumal ei saa oma lollusest ju ise aru. Ehk kole inimene väljast, seest ja ka vaimult.
juku 12. aprill 2014 12:09
Rumal mutt. Paks nagu lennukikandja. Kui midagi kirjutada siis selgita mida lõigati jne. pole vaja mingit ümber nurga juttu. Inimene kes on ülekaalus ja tahab endaga tegelda võtab kaalus alla. Peale seda kui see on enam vähem normis võiks enamat rääkida. Olen ka 50+ ja kui tervis käest hakkas minema oli esimene asi kaalujälgimine ja tervislik söök, lisaks igapäevane väike trenn.
Ausalt on parem, samas saan lubada ka saunas õlle ja sünnal sampusepokaali ja lõigu torti.
Vaba valik inimesel, kui ei taha enda kallal tööd siis ..........
Jah 12. aprill 2014 10:54
Kui antud juhul see ORGAN oleks võtmata jäänud,siis kasvaja edasi arenedes süüdistataks arsti,et miks ta ei lõiganud...
huvitav 11. aprill 2014 21:15
mis organ see siis on, mille niimoodi ära võib võtta? ning miks seda siis vaja oli, kui ilma selletagi rahus elada saab? imelik.
aga tegu lubamatu, õudne lausa.
Huvitav 11. aprill 2014 16:22
kas ta ise tõesi aru ei saa, et kolmeraudses tõestas ta jällegi, kui loll ta on !? Ei lasknud isegi saatetegijal suud lahti teha, et oma ajuvaba möga vastiku häälega üle karjuda,no kus kurat küll sellised väärakad sigitised tulevad , juba lausa kahju hakkab sellest vanurist ?
Juhhhan 11. aprill 2014 13:37
Eile Kolmeraudses saates oli ta ka jälle platsis ,päris jube oli teda vaadata kuulata , lugeda lihtsam ,siis vähemalt ei kuule ta lolli häält . Ja vehkis ja lehvitas kätega nigut Sõnajalgade tuulikud saare peal .Aga ei saanud mitte muffigi aru ,millest ta seal jahus ,vaene Raud kes pidi taluma teda .Tartus Raja tänava arstid ootavad teda vastuvõttu ...

rotja 10. aprill 2014 21:29
Üks kirurgide vanasõna: lollile haigele ei tohi teha head operatsiooni! Ega muidugi ajakirjanik Raitar loll pole, aga miks ta üldse operatsioonile läks? Oleks ju muidu ka terveks saanud? Õhtuleht on üsna kriitikavaene, et selle loo avaldas - tõmbab kõvasti lehe taset alla.
Häbi, Inga Raitar. 10. aprill 2014 20:34
Tänu asemele raviarst sopaga üle valada, pole mitte eriti arukas ega eetiline. Aga mida sellisest inimesest ikka tahta - kõik müügiks. Isegi oma tervis pole enam püha. Jäi ainult arusaamatuks, et kas see terve organ, mis haigega koos eemaldati, oli aju. Vähki põdenuna tean, millist vaeva tegelikult sellisest haigusest terveks saamine nõuab. Pr. Raitar peaks vabandama, et üldse julges selliselt mõelda, rääkimata kirjutamisest
Oo jah, mõistus, mõistus 10. aprill 2014 19:31
See vanatüdruk tehku endale selgeks, et vähk ei ole healoomuline kasvaja.Huvitav, milline idioot tahaks endale tema mingit võib olla juba haiget elundit.Inga jutu põhjal võiks järeldada, et talt võeti mingi elutähtis organ ära.Kipub väga sinna poole, et vist oli see aju, mis eemaldati.Järgmine kord kui ta veel peaks opile sattuma, ei tohiks ta lasta endale üldnarkoosi teha, vaid kohalikku tuimestuse, siis saab ta ise opi kulgu jälgida ja öelda, mida ja kuidas lõigata.Mingil ajal kusagil ajakirjas oli jah ta pilt, kus tal oli need koledad krunnid.Minu väike lapselaps ütles ikka, et miks see tädi omale kotletid pähe pani?Jõudu madamile kogu rahva pilke aluseks sattumisel.
pole viisakas-le 10. aprill 2014 16:27
siis ärgu pläkutagu oma naiste organitest tervele vabariigile, vanas eas ta enam sünnitama ei hakka ja munasarjad -juhad ongi üleliigsed ,nagu pimesool ! Aga miljoneid nõudma on esirinns !?
pole viisakas 14 .45-ele 10. aprill 2014 15:00
NAGU KÜLA MINULE ;NII MINA KÜLALE ! INGA SÕNAD.
empaatiata--- 10. aprill 2014 11:49
OHHH 10. aprill 2014 09:37
minul on sellest memmest kahju....
Vabandan 9. aprill 2014 23:35
aga nii halva ja pahatahtliku iseloomuga mutikest ei oska küll võrdluseks kedagi kõrvale panna !?

lia 9. aprill 2014 23:20
Mammike on paras naljanumber. Esiteks oma healoomulise vähiga, teiseks oma käest ära lastud välimusega ( nii noor naine ei tohiks ikka välja näha nagu 70-ne ) ja kolmandaks oma nn. " vaimsusega ". Selle viimasega on väga kerge naeruväärseks minna.
Arvan, et arst on kasvajate asjus pisut pädevam kui vaimsed isad-emad. Eks iga kingsepp jäägu oma liistude juurde.
Margus 9. aprill 2014 21:40
Maailma esimene HEALOOMULINE VÄHK!!!
Sellest uudisest peaks kõik maailma lehed kirjutama!
Normaalne inimene 9. aprill 2014 19:51
ja üks kõige normaalsem ja tark kommentaar !? kuidas ka ei tahaks aga eiole tõesti midagi lisada !
Normalne inimene 9. aprill 2014 19:39
viimasel ajal" teevad ilma "ajakirjanikud. Kahju,et meie ajakirjandus on kogu kupatusega täiesti alla käinud. Igasugused leheneegrid peavad endid ülitarkadeks ja jagavad hinnanguid ja lausa laimu iga asja kohta . Kuidas saab süüdistada inimest enne,kui juurdlus pole alanud ja süüdimõistev otsus on tegemata? ! Kas ajakirjanik võib padrata ükskõik kellest ja ükskõik mida? Kuhu jääb eetika? Õige ajakirjanik peaks olukorda kajastama eelkõige objektiivselt ja omapoolse hinnanguta . Antud inimesest pole kunagi midagi arvanud .Esmamulje inimesest tekib ikkagi välimust hinnates . Kahjuks antud vanaproua puhul pole küll ühtegi positiivset joont . Tundub,et tegemist pole päris adekvaatse kodanikuga ja lisaks kasvajale on tal palju olulisemaid hälbeid .Nii suur kiusatus oli arste poriga pritsida,et isegi om aihuhädad on letti laotud Kõik arukad kodanikud saavad ja läbi lillede antud selgitusest aru,et tegemist günekoloogilise kasvajada . Healoomulised kasvaja selles vallas on emakamüoom ja munasarja tsüst . Muud on pahad sõralised Vahel ońgi nii,et avatud operatsioonipinnal nähakse,et kasvaja on tunginud naaberorganisse ja patsiendi huvides on ka naaberorgan eemaldada . Ei olnud ju võimalik prouakest narkoosist äratada ja avatud kõhukoopa juures teavitada ja luba küsida. Kui ta kirjutas op nõusolekule,et lubab eemaldada vaid 1 organi ja ei grammigi enam,on iseasi . Siis oleks pidanud küll kõhu kinni õmblema ja aidaa,muti! Eks otsigu alternatiivseid võimalusi .Siis oleks pidanud ta uuesti end arsti järjekorda panema,uut op. ootama. Nii vanal inimesel pole ju tähtsust, kas sigimisorganid kõhukoopas istuvad. Ongi parem kui läinud,vähjaoht kadunud ja kehakaalgi kergem. Aga kui ta neid nii taga nutab,võib soov täituda ja vähjake ilmutab enda siirdekesi mujal.Annaks Jumal mõistust,muuga saadakse ise hakkama! Sellise raamatuid ei osta küll mingi hinn aeest Ja tema muid soperdisi ei loe ka.
elli 9. aprill 2014 17:43
ülespuhutud lugu, sellises kohas arstid ikka teavad, mida on vaja ära lõigata, ju siis oli vaja, ilma asjata ei hakka ükski arst sellist vaeva nägema, olgu tänulik, et tehti kõik võimalik , ei maksa siin nutta taga midagi mis küll ehk tundub ülekohtusena, aga ma ei usu, et niisama lõigati
lord 9. aprill 2014 17:41
Kahjuks või õnneks 9. aprill 2014 17:39
aga see mutike ei ole enam natuke, vaid täiega ära pööranud !!!
lord 9. aprill 2014 17:38
karma võlg tuli tasuda

on 9. aprill 2014 17:33
tähelepanuvajadus, rumalus või mõlemad.
jälle! 9. aprill 2014 17:30
Kui palju seda asja kedratakse - umbmäärase jutuga ja mittemeediku poolt. Kuidas ta teab, et teises organis ei olnud mingeid kahtlasi koldeid?
Ilmselt 9. aprill 2014 17:11
On õigus neil, kes siin arvavad, et kogu lugu on raamatu promo. Miks ta siis ei nimeta arsti ega haiglat? Ei julge.
Õ-Lehe ajakirjanik võiks ka süveneda oma artikli sisusse. Healoomuline kasvaja ei ole vähk. Tihti on artiklites vastuolulised faktid. Kirjutage ikka loogilist juttu või ärge üldse kirjutage!
No 9. aprill 2014 16:59
Kas Inga teab ka kellele temalt lõigatud doonorineer läks?
Elundidoonor võiks ju ometi teada saada, et selle üle rõõmustada.
Tore ka, et tema healoomulised vähirakud ära lõigati.
Ma arvan, et ta tuleks nimetada Eestimaa uhkuse kandidaadiks selle suurepärase teo eest, mis küll sündis vastu tema tahtmist.
valle 9. aprill 2014 15:25
pole sa ka esimene kellega see juhtub.oled elus ja ela.....mis sa pasandad,kas sellex et oled ajakirjanik.....minu ema ka pooleldi tapeti oskamatu ravimise pärast ...mis ...peaks nyyd ajakirjanduses kisendama sellest et venelasest med õde systis emale valesti lahjendatut rohtu veeni.......
oot,oot 9. aprill 2014 14:48
algul oli kirjas, et kasvaja oli healoomuline, siis hiljem jutt halvaloomulisest ehk vähist. Need on ju kaks eri asja ja lõikus ka erinev. Kui kirjutate siis konkreetselt, inimesed on targad ja oskavad mõelda, ärge hämage.
kahjuks 9. aprill 2014 12:53
need (vaimsed õpetajad ,esoteeriline rämps ,igasugused wuffel sensitiivid ja omastarust jumalad ) mõjuvad inimestele halvasti . Nii et palun mõistmist, see vaene Inga ei tea ise ka ,mida räägib
9. aprill 2014 12:49
Kui tal sellised vaimsed õpetajad on, kes suure innuga kuulutasid maailmalõppu ja taevast allalaskuvaid kiiri, (mis inimesi "ülestõusmisele" aitab), siis ma üldse ei imesta, et nende andunud jüngritel võib tulla kahe kõrva vahele kiiks.

ZikZakile 9. aprill 2014 12:47
lisan täiendavlt, et raitar ei ole mitte ainult inetu ja rumal väliselt vaid ka ka oma iseloomuga seesmiselt on must ja räpane, mille tagajärel need kasvajad arenevadki !
9. aprill 2014 12:37
kes ta vaimne õpetaja on?
käis vist lilleorus kursustel?
sivago 9. aprill 2014 12:30
Lugejad ootavad referendumit: Mis organ Inge Raitaril oli? Vöitjale väike preemia!
to 11.42 9. aprill 2014 11:55
Pilti ei ole ega tule, ega saa kunagi olema, kuna olen meesterahvas ja ei meeldi ennast promoda.
Pole kunagi ilueedi olnud. Tegelt peale pildi ID kaardil rohkem polegi ja ka see ei kannata vaatamist - a la neid otsib miilits, ;)D
Sünniaasta võin ju öelda kui see sulle mingit rahuldust pakub - 1961, ja edasi?
koik reklaamiks , koik myygiks 9. aprill 2014 11:55
Kuna artkiliga seoses viidatakse aprillis ilmuvale Raitari raamatule , siis sellega ongi koik öeldud. Artikli avaldamise ainus eesmärk on Raitari raamatu promo.
Mis puutub organi eemaldamisse - sageli selgub alles opi KÄIGUS , kuhu kasvaja on end laiali ajamas. Ja kui kirurg jätab igaks juhuks kahtlase elundi eemaldamata , voib kergesti minna nii et patsient vajab varsti uuesti oppi. Kes on sel juhul syydi??
Meil eestis on teatavasti ka plaanilistele oppidele JÄRJEKORRAD. kas ülejäänud patsiendid peavad sellepärast kauem ootama , et üks proua tahaks mitme opiga saada ravitud kui ometi voiks 1 opiga asja ära teha???
Ausalt oeldes on lugejana korini ka sellistest POOLinformatiivsetest jutukestest , kus keegi kaebleb et arst tegi temale nii voi ei teinud nii.
Kui keegi tahab väga oma haigustest maailmale jutustada , siis tehku seda 100%-lt ehk avaldagu ikka diagnoos ja koik haigusloo andmed. Teema ,, ILMA NIMETA ELUNDIST ´´ mojub sonimisena.
sellest artiklist 9. aprill 2014 11:47
ei saa muhvigi aru, algul väidetakse, et tegu oli healoomulise kasvajaga, artiklit edasi lugedes räägitakse siiski pahaloomulisest kasvajast. Juhul, kui see oli pahaloomuline ja ma oletan, et tegu oli naisteasjadega, siis igal juhul tänagu õnne, et laiemalt eemaldati. See pole eriti pika aja küsimus, kui kõrvalasuvad organid ka analoogsesse olukorda satuvad. Need värgid on seal nii tihedalt seotud.
Tohohh 9. aprill 2014 11:31
No öelge siis juba, misasi tal sealt ära võeti? Aju?
kesse varastas minu draakonipuu 9. aprill 2014 11:15
ja kesse varastas jalgratta ? .......... terve elu on sind varastatud ,nüüd siis minnakse elundite kallale

9. aprill 2014 11:15
Kui see oli nüüd munasari ja läks ka emakas,sest need toimivad koos,pole küll põhjust nii suurt paanikat teha.See suur enesesse vaatamine paneb veel järgmised halvad rakud tööle.
Mh!? 9. aprill 2014 10:53
Ma ei saa aru, mitu päeva see lugu nüüd lehes jõlgub, jälle uus pilt aga lugu sama!?
jörr 9. aprill 2014 10:40
Ostke aprillis ilmuv raamat, saate teada mis organ. Minule on see lugu kaunis räige ja mitte arstide poole pealt.
heintz 9. aprill 2014 10:18
kui seda teemat rohkem ei avata,siis pange ta ükskord lukku,see on juba rubriigis-naised saunas rääkisid,jabur
Hämmatunu 9. aprill 2014 09:59
Uurisin tausta, tuleb välja et 1966 aastal sündinud!
Ei taha midagi pahasti öelda kuid arvasin et ta on sündinud ca 1946 aastal.
Ajusaagim on sündinud 1962... no comments!
Snegurotska 9. aprill 2014 09:53
Inga kleit on yle prahi.
oehh 9. aprill 2014 09:40
no andke andeks , kaua võib seda juttu leierdada.
p. mutt 9. aprill 2014 09:39
Vaimne inimene peaks teadma, et absoluutselt KÕIK meie elus oleme ise sinna tekitanud.

to 08:19 9. aprill 2014 09:33
kuidas ei saa loetust aru?Algul on öeldud, et kasvaja oli healoomuline ja siis järsku pidi enese sisse vaatama, et miks vähirakud kiiresti teistesse organitesse laienesid.Mis ajast healoomulist kasvajat vähiks nimetatakse? Üks hästi imelik lugu igatahes.
Ttt 9. aprill 2014 09:31
Mind on 5 korda opereeritud arstide otsusel ja tänan neid operatsioonide käigus tehtud otsuste eest. Ühel korral eemaldati ühe organi operatsiooni käigus 3 organit. Pooldan "lahti lõikamist" kuna siis on selgelt näha organite seisukord.
dr. Org 9. aprill 2014 09:26
ei lugenud kusagilt välja mis ORGAN see oli, see võibki kogu loo võti olla?
piimaorganid paistavad veel alles olema!
mis on selle artikli mõte? 9. aprill 2014 09:23
Jääb mulje, et kõige targemad on ajakirjanikud ja poliitikud, neid tuleb alati ja igavsti kiita, olenemata sellest mida teevad ja mida suust välja ajavad. Arstid ja teised oma ala spetsialistid on lollikari, keda Eestis ei vajata. Eks siis nüüd teame, et terviseprobleemidega tuleb minna suvalise ajakirjaniku juurde, kes siis määrab raviplaani ja raviviisi. Selline arsti tänitamine ei kõlba mittekuskile. Olen ise elus tänu 5-le operatsioonile ja kordagi pole pähe tulnud arsti kiruda, otse vastupidi, olen arstidele südamest tänulik. Korra ühe käest küsisisn, palju te ära lõikasite, vastus oli lihtne - nii palju kui vajalik. No ei läinud pöördesse ega tulnud kordagi pähe, et nüüd vaja pea otsas laiali hakata mööda ajakirjandust ringi jooksma et seda "õiget tõde" välja selgitada. Väga näotu artikkel ja näotu halaja. Olen teadlik, et minu organism on soodne kasvajate tekkeks, ei aita siin porgand ega kapsaleht, looduse värk. Kas pean nüüd ajakirjandusse tormama ja hakkama arste siunama - mis nad lõiguvad nii palju, las kasvavad rahus, mul võib neid veel vaja minna?
9. aprill 2014 09:17
"Tema vaimne õpetaja ütles, et Raitar peab iseenda seest uurima, miks vähirakud nii kiiresti arenema pidid."
.
Mind paneb see moodne "vaimsete õpetajate" nõuannete järgi jooksmine juba naerma, sest puudub elementaarne kriitiline ja analüütiline mõtlemine.
Olen ise olnud selliste "üdini ülivaimsete" seltskonnas, kus uhkusega kiideldi, kuidas mediteerimisel mõnel volksab teadvus lausa saapasäärde, kuid samas suure heameelega uhati internetti kanaldusi "kõrgetelt meistritelt", mis osutusid hoopis ringihulpivateks teiste mõtteenergiateks.
Aga nad kõik peavad ennast "vaimseteks, nii vaimseteks" ja kipuvad ka teisi õpetama...
no vot 9. aprill 2014 09:15
haigakassa on siis nagu mingi maffia värk. või kuidas???
samas, kes teab , võib olla oligi hea, et ennetavalt veel midagi ära võeti.
rumalale naisele 9. aprill 2014 09:02
ennemini lõigaku nii palju kui saab ümbertringi puhtaks, kui et kasvõi killukesegi sisse sigima jätavad. Tavaliselt lohakas kasvajatükikeste sissejätmine inimesed hauda viib. Üldse ei kannata kriitikat kemoteraapia ja kiiritamine, mis surmaeelseid piinasi vaid suurendab.
Iga tädi 9. aprill 2014 08:57
on nüüd arst ja oskab võtta õigeid otsuseid ravi kohta :)

Mimoos 9. aprill 2014 08:50
Soeng on prowwal sihuke, et ei saa teda tosiselt votta. Pidevalt pildil ja ei saa aru, et soeng teeb teda lausa inetuks. Igasugune vingumine ja hadaldamine teeb haigemaks!!! Varsti uus haigus kallal ...
kuulge 9. aprill 2014 08:48
aitab juba sellest raitarist ! no küll nende naisajakirjanikel ikka juhtub .
jälle 9. aprill 2014 08:47
Aitab sest Raitarist ja tema haigetest organitest üle Eestimaa nagu teisi inimesi polekski kellest kirjutada.
- 9. aprill 2014 08:38
Arstid võiksid selle proua pead ka uurida. Niisama, oma lõbuks, kirurg midagi ära ei lõika. (Paar aastat tagasi see vanaproua poseeris fotodel mingite tutikestega peas, juba siis arvasin, et inimene on mõistusega hädas)
Minul oli sama lugu 9. aprill 2014 08:27
käisin eelnevalt mirmes kohas kontrollimas ja öeldi et molemad munasarjad terved ja siis loikuse ajal tuli välja et teises tsyst. Ja opereeriti ja teine jäi alles. Emakas oli uusmoodustis ja väga suured verjooksud. Emakas opereeriti ja seda et oli healoomuline sain teada kuu aja pärast kui seda koikke uuriti. Olen juba 15 aastat hea tervise juures ja tänud arstidele.
Selge 9. aprill 2014 08:25
võeti munad maha, mis muud.
Mina 9. aprill 2014 08:23
olen samuti läbi teinud sellise operatsiooni ja ka esialgu oli jutt ,et kasvaja on paremal pool ,aga hiljem selgus opi käigus ,et vasakpoolne munasari on samuti kasvajat täis ja arst opereeris mõlemad ära ainult tänu temale on minuga kõik korras ja kasvajat enam pole pole alati arstid süüdi ,kui opilaual magame ja otsustama peavad nemad ,meie ju ei tea mis tegelikult toimub .
landlord 9. aprill 2014 08:21
Kui Raitar veel Eesti kirurgide kätte peaks sattuma, siis ta lõigatakse vist päris tühjaks...?

iks 9. aprill 2014 08:11
Ega inimene ei ole kunagi rahul. Võiks ju hoopis tänulik olla, et päästeti selle kurja haiguse käest. Ilmselt oli ennetuslik lõikus vajalik.
kui 9. aprill 2014 07:54
Kui sellest loost niipalju meedias kedratakse, siis võiks ju ära mainida, milliste organitega tegemist oli. Samuti ei jäta head muljet, kui nagu möödaminnes lisatakse teksti sisse reklaamlause avaldatud raamatu kohta. Kusagil teises portaalis oli see raamat lausa näpuvahel.
Ma oleks hästi läinud lõikuse üle pigem õnnelik. Kuigi jah, patsient sooviks alati rohkem infot, kui arst seda seletada viitsiks. Sestap, lp arstid, palun koostage infolehed, operatsioonieelsed ja -järgsed, ning puistake neid laiali palatitesse ja ooteruumidesse. Vajadusel andke see patsiendile kaasa. Siis oleks infopuudust mõnevõrra vähem.
Ja mis operatsiooni ja eemaldamisse puutub, siis ongi raske oma keha juppidel minna lasta. Isegi väljatõmmatud hambast on hirmus kahju, sest isegi nii väikese tükikese eemaldamine teeb lõpmata kurvaks, sest see näitab, et aeg teeb oma tööd meie keha kallal.
madam Raitar, kas see TERVE organ polnud mitte 9. aprill 2014 07:45
kasvaja siirdega juba. Kisa pole sel juhul eriti kohane.
Ju oli tegu pahaloomulise kasvajaga ,ei muidu oleks küiki abinõusid kasutusele vüetud.
Eesti ajakirjanik, karjuge rohkem,lähete ......
no klge 9. aprill 2014 07:22
tehke nüüd siis ometi selgeks., kas on healoomuline kasvaja või vähk, need on ikka täiesti kaks eri asja. Kui on vähk, siis olgu õnnelik et nii läks!