Kommentaar

Agu Uudelepp | Kuidas sünnivad fašistid?

Agu Uudelepp, EBSi kommunikatsiooniõppejõud, 8. aprill 2014 17:36

19 KOMMENTAARI

h
Huviline/ 11. aprill 2014 12:31
Huvitav, kuidas saada Eestis vabamüürlaseks? Kui Uudelepp sellele küsimusele vastab, ehk on ta nii kena ja kirjutab ka juurde, kas tema poole võiks neis asjus pöörduda. Vassiljev ütles oma organisatsiooni reklaamides küll välja, et tema juurde võib tulla.
m
Müürsepp/ 11. aprill 2014 11:47
Aga küsime Uudelepalt otse: kas oled vabamüürlane või ei? Kui on munadega mees, siis vastab. Üht- või teistpidi. Kui niisama pläägutaja, siis ilmselt mitte, aga siis võiks ta ka ERR-i nõukogu esimehelt tagasi astuda, sest ERR ei tohiks olla pläägutuskanal, vaid ausa info edastaja. Nagu ta Allikmaale jt soovitas. Kommentaare loeb ta kindlasti, seega pole kahtlust, et ta küsimuse kätte saab. Aga retoorika "tõe, ilu ja headuse kategooriad" jms on väga vabamüürlik.
m
mõistmatutele/ 11. aprill 2014 00:27
Sellisel juhul tuleb siinkirjutatud fashismi olemus ka vene ajakirjanduse veergudel siinsamas eestis avaldada ja propagandast pimestatuile see nende emakeeles selgeks teha, et fashismi pole ammu enam olemas ja miks nimetavad putlerlased kõiki teisi rahvaid fashistideks, ning miks ei ole meil eestis ikkagi ära keelatud vene fashistlik-natslik liikumine " Nashi", miks seda lubatakse vabas ja suveräänses riigis, kui rahvustevaheline salakaval vaenu õhutaja.
p
pedera/ 10. aprill 2014 21:41
Fašist ja pederast on vene keeles universaalsed sõimusõnad, ei midagi (ainult) poliitilist või seksuaalset. Olen ise kuulnud, kuidas purjus vene mees sõimab oma ema ja naist "piideriteks" ja "fašistideks". Aastaid tagasi nägin, kuidas vene poisike, umbes 7-aastane, sai lumesõjas lumepalliga näkku ja karjus viskajale - "Piiderast nedojobannõi!".
k
kessee/ 10. aprill 2014 20:09
Elmo Ant, kapošnikute kits?
k
Kassandra/ 10. aprill 2014 12:46
Alles ilmus vist Tartu Ülikooli poolt läbi viidud uuring demokraatia arusaamadest Eestis. Selgus et Eestis elavaid venelasi lahutab eestlastest ligi 15 punktine vahe demokraatia arusaamadest ja vajalikkusest. Sõnum kandis edasi ka Keskerakonna liikmetele, kus selgus et valdav enamik Keskerakondlastest ei pea demokraatia olemasolu vajalikuks.
e
Elmo Ant/ 10. aprill 2014 10:58
Need on kirkad näited, mis ilmselt ei vaja ülekordamistki. Teed paralleeli ja tood isiku kuuluvuse ühte või teise organisatsiooni välja ja juba sa kustutatud saadki! Aga vastama peaksin ometi ka sellistele, mjahhide ja nonohhide nime all esinejatele, kes püsivad ja püsivad ja püsivad... Vaadake "Mnjahh", kristlaseks või mussulmaniks, hinduks või talmudikummardajaks pole vaja kedagi pidada kui ta seda ise ei tee. Selleks aga, et üldse, toonitan, üldse vabamüürluse õpimüürlasekski saada- lihtsalt peab tunnistama inimlikust loomust kõrgemal seisvat, olgu selleks siis kes või mis tahes. See on ka samastatud sõnaga "jumalik", "kõrgeim", "auväärseim", ja nii edasi! Toon tsitaadi otse Albert Pikelt endalt, ehk aitab kaasamõtlemisele? "Vabamüürluse ülesandeks on õpetada kõiki tõdesid- mitte ainult moraalitõde, vaid ka poliitilist, filosoofilist ja isegi religioosset tõde nii põhjalikult, kui iga valdkonna peamised põhitõed huvi pakuvad. Sfinks on sümbol." Ja nii ma siis soovitangi kõigile siinkommenteerijatele. Püüdke algul sügavalt ja alles siis tõmmake prügikala lainetelt! Olen kommenteerinud!
a
Analüütik/ 9. aprill 2014 22:09
Nõustun Puudelepaga: ühisosi on siin kõigil riikidel. Ka Eesti tegeleb etnose tugevdamisega, mille (tsiteerin) "määravaks komponendiks on ühine sümboolika koos ühisvaenlasega". Meil on ühisvaenlaseks venelased Eestis ja Venemaal. Sümboolikat jagub samuti. Vaatame edasi: "ühel pool on hea [EESTI] rahvas, kes jätkab oma sajanditepikkust võitlust piiritagustega; ning teisel pool alatult käituvad [VENE] rahvad". Nurksulgudes asendused. Taas klapib. Nii teevad tegelikult kõik riigid: Ameerikal on selleks paralleeliks hea-kurja telg, Eestis venelased-eestlased, jne. Tänapäeva sõda on infosõda ja siin on aktiivsed kõik riigid. Õigustatult. Kes valitseb mõistust, valitseb maailma.

a
Analüütik/ 9. aprill 2014 22:05
Nõustun Puudelepaga: ühisosi on siin kõigil riikidel. Ka Eesti tegeleb etnose tugevdamisega, mille (tsiteerin) "määravaks komponendiks on ühine sümboolika koos ühisvaenlasega". Meil on ühisvaenlaseks venelased Eestis ja Venemaal. Sümboolikat jagub samuti. Vaatame edasi: "ühel pool on hea [EESTI] rahvas, kes jätkab oma sajanditepikkust võitlust piiritagustega; ning teisel pool alatult käituvad [VENE] rahvad". Nurksulgudes asendus. Taas klapib. Nii teevad tegelikult kõik riigid: Ameerikal on selleks paralleeliks hea-kurja telg, Eestis venelased-eestlased, jne. Tänapäeva sõda on infosõda ja siin on aktiivsed kõik riigid. Õigustatult. Kes valitseb mõistust, valitseb maailma. Seetõttu tundub see artikkel igati pliiatsist väljaimetud. Ju siis saab EBS-is selle eest ühe teadusartikli punkti kirja.
p
Puudelepp/ 9. aprill 2014 21:56
Valitsuse puudel Uudelepp näeb ikka iga nurga taga vandenõud ja iga puu taga tonti. Iga riik teeb oma propagandat ja kirjutab oma ajalugu, see on normaalne. Ka USA, Venemaa, Eesti ja teised riigid teevad seda. Kahju on aga sellest, et Eestis kasutatakse sõjahirmu ja vene-vaenu ära rahva tähelepanu kõrvalejuhtimiseks tegelikelt probleemidelt: majanduselt, sotsiaalvaldkonnalt ja tervishoiult. Sellega Eesti edasi ei lähe.
v
Viiu Tärnpuu/ 9. aprill 2014 17:00
Fašismist Eestis kirjutavad Kesknädalas Tiiu Jüriado ja Väino Pärnpuu.
t
toni/ 9. aprill 2014 16:53
Raha eest võib isegi Obama fasistiks temb eldada.Rumal artikkel ja osad kommentaarid veel rumalamad.
m
Mnjahh/ 9. aprill 2014 13:59
See on pask jutt, et nad Luciferi usuvad. Neil on enamasti usuvabadus: võib olla nii juut kui moslem kui kristlane, kuid ei tohi olla ateist. Kõikide religioonide pühakirjad on samuti kõik nende reliikviad. Rootsis näiteks on siiski KÕIK nad kristlased. Luciferi-juttu ajavad poolearuslised vandenõuteoreetikud.
m
Mis / 9. aprill 2014 13:42
sel vabamüürlusel usuga pistmist on, ainult nii palju, et nemad usuvad ja kummardavad Lutsiferi-saatanat, mis nüüd küll mingisugune headuse kehastus ei ole.
e
emakeel/ 9. aprill 2014 13:42
Kirjutav inimene peaks oma emakeelt oskama. "Kontrollima" tähendab meie keeles mingi etaloniga võrdlema. Teiste mõtteid ja meeli ei saa kontrollida, vaid VALITSEDA, suunata, juhtida, mõjutada. Kontrolör kontrollib, kas sõitjatel on piletid. Riigikontroll ei valitse riiki, vaid kontrollib, kas midagi pole tehtud valesti. Kontrolltööga kontrollitakse õpilaste teadmisi. Kontrollimine valitsemise tähenduses on puhas amerikanism, see ei sobi meie keelde, sest meie jaoks tähendab kontrollimine midagi muud.
m
Mnjahh/ 9. aprill 2014 13:22
Kuule lgp Elmo Ant, ma küsiks vastu, et miks te nii küsite? Kas see, kuidas sünnivad vabamüürlased, on kuidagi oluline? Vabamüürlus on maailma vanim ja auväärseim heategevusorganisatsioon, mis üritab oma liikmeid kasvatada paremateks inimesteks, paremateks ühiskonna liikmeteks. Vabamüürlaseks ei saa inimene, kes ei ole usklik. Vabamüürlased annetavad iga PÄEV ainuüksi USAs pool mlijonit dollarit heategevuseks. Mis on teil vabamüürlaste vastu? Miks te usute seda jura, et vabamüürlased on kuidagi halvad?

m
maamiis / 9. aprill 2014 11:24
vene propaganda musternäide :
http://kinovideo.tv/111003-voennaya-tajna-s-igorem-prokopenko-07042014.html
Lausa nauditav vaadata .Ükski meie Ärapanija ei jõua nii kaugele .Eelmine nädal õigustati küüditamist ,et ameeriklased küüditasid ka indiaanlaseid ja goldamor ei olnud venelaste orgunitud vaid ka ameerika nälgis sest oli suur börsikrahh ja ameeriklased ukrainlaste nälgimises süüdi jne jne .iga esmaspäev "ootan " mida veel välja saab mõelda :)
c
copy/ 8. aprill 2014 21:52
Mind ei ole elus ükski eestlane fašistiks sõimanud. Kui mitte arvestada seda, kuidas Saviusaar Toompealt lahkudes kogu Eestit sildistavalt väitis, et ta näeb sealt Eestis fašismi tärkamas. Aga Savisaar pole ka eestlane. Nii et tõesti - ei ole ükski eestlane. Fašism ei ole eestlastele üldse teema. Venelastel on sellega seoses mingi hullumeelne isiksuse kahenemine. Nad justkui väga vihkavad fašiste, aga teisalt kas kadestavad või jumaldavad. Võimatu aru saada. Kui venelane näeb võõrast, siis sõimab ta teda fašistiks. Aga kui venku siis üksi jääb, läheb ta kuskile omaette ja hakkab unistades haakriste joonistama. Seda oli juba vene ajal selgelt näha. Eesti koolide ümbruses haakristid peaaegu puudusid, vene koolide ümbrused olid neid täis soditud. Üks tuttav ostis venelase käest korteri ja leidis igast toast tapeedi pealt ühe või mitu haakristi. Õndsad on need, kes on vaimust vaesed ja annaks Jumal neile väge paranemiseks.
f
fašistlik venemaa/ 8. aprill 2014 18:22
Venelaste ajalugu ongi vallutuste ajalugu. Ainult tsaar Aleksander III ei vallutanud maid juurde.