Maailm

Leiti Hitleri saadetud postkaart sõbrale: mul tõmmati korraga välja 19 hammast! (29)

Õhtuleht.ee, 8. aprill 2014 10:19
Adolf Hitler Madame Tussaud' vahakujude muuseumis.Foto: Reuters / Scanpix
Adolf Hitler, kes oli kurikuulus olematu suuhügieeni ja kehvade hammaste poolest, avaldas kunagises kirjas oma võitluskaaslasele Karl Lanzahammerile, et tema suust tõmmati korraga välja 19 hammast.

Postkaardi on Hitler kirjutanud 1916. aasta 21. detsembril, taastudes hambaravist, vahendab Daily Mail. Kirjutis tuli päevavalgele ühest Münchenis olnud postkaardikogust.

"Võid ette kujutada, kui kena ma välja nägin," kirjutas ta Prantsusmaal viibivale Lanzhammerile. "Praegu läheb mul juba paremini," märkis Hitler.

Augsburgi ülikooli professori Ludwig Eiberi sõnul on leid autente.

Siiani arvati, et Hitleril oli puudu 15 hammast ning need olid eemaldatud erinevatel aegadel.

Teada on fakt, et Hitler ei käinud pärast toda saatuslikku aastat enam iialgi hambatohtri juures. Tema isikliku hambaarsti Johannes Blaschke'i sõnul kartnud diktaator kohutaval kombel valu.

Viimase kahe aasta jooksul on leitud teinegi Hitleri saadetud postkaart - see on kirjutatud ning teele läkitatud samal ajal ning samast kohast Münchenist leituga. 2012. aastal leitud postkaardil pihtis Hitler, et tunneb end rahutult ja igatseb rindele. Seegi kaart oli saadetud Lanzhammerile, kes suri paar aastat hiljem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee