Eesti uudised

Narkootikume vahendanud mees: rikkaks ei saanud ja närvid rikkusin ära! (27)

Teele Talve, 5. aprill 2014 11:00
Foto: Photononstop / Alamy

Kahekümnendates noormees on nii tavaline, kui olla võib. Teksad, pluus – ei midagi meeldejäävat. "Narkomüüjad ongi täiesti tavalised. Tänaval ei saa kõrvaline inimene eales aru, et sellega tegeled," naeratab ta ja pakub teed.

Karl (nimi muudetud) tunnistab, et narkootikumide vahendamise juurde sattus ta "tavalisel moel". Kõigepealt tarvitas meelemürki ise, aga siis mõtles: miks mitte ka raha teha ja suuremalt ette võtta.

Rohkem on odavam

"Süsteem näeb välja nii, et keegi kas kasvatab ise kasvuhoones või tagatoas või toob aine sisse. Temalt ostavad edasimüüjad tänavahinnast odavamalt endale suuremad kogused koju. Mida rohkem ostad, seda odavamalt sa selle saad. Näiteks gramm kanepit maksab 20 eurot, viis grammi võib heal juhul saada 75 euroga. Kett aga veel sellega ei lõpe – edasi läheb kaup vahendajate kätte, kes mingit varu kodus ei hoia, vaid kohe ostjale viivad. Temagi jaoks on sama reegel: mida rohkem, seda soodsam," seletab Karl müügiketi toimimist.

Harilikult käib ikka nii, et nutikamad kanepitarvitajad otsustavad kunagi vahendajaks hakata. Saad ise meelemürki odavalt ja jääb veel peorahagi üle. "Meid, kes me vahendasime ja edasi müüsime, oli tegelikult rohkem, kümmekond inimest, üks sõpruskond. Ma arvan, et meil käis korterist poole aastaga läbi vast kilo kanepit ja igasuguseid tablette," räägib noormees, kelle sõnul olid peamine tablett ecstasy. "Mõnikord ostsime enne pidu paarkümmend tabletti korraga ning siis omakorda müüsime need sõpradele edasi."

Petsime ikka ka, peab Karl tunnistama. "Noh, oletame, et ostad viis grammi, siis sellest saab tegelikult teha kuus, kui võtad igast grammist natukene ära. Siis saadki juba vahendajana 20 eurot kasu (just nii palju maksab üks kanepigramm)."

Karl vabandab ennast sellega, et ega tema ikka mingi narkodiiler olnud. Pigem oli äritsemine kõrvalhobi.

"Me ei hoidnud kunagi suuri koguseid enda lähedal. Tihti tegime nii, et ostsime, ning müüsime selle kohe edasi, aga ainult neile, keda teadsime ja kellel olid samasugused huvid," lausub ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2014
Prokurör nõuab kokaiinitoimetajale kümneaastast vanglakaristust
15.03.2014
Politsei hoiatab: uimastite tellimine posti teel on ebaseaduslik ning tellijani need ei jõua

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee