Eesti uudised

Narkootikume vahendanud mees: rikkaks ei saanud ja närvid rikkusin ära!

Teele Talve, 5. aprill 2014 11:00

27 KOMMENTAARI

l
legalize/ 6. aprill 2014 19:19
k
K/ 6. aprill 2014 16:23
Need mendid on tõesti vastikud ja rõvedad tegelased. Ime pole, et tänapäeval pigem politsei tekitab hoopis hirmu, kui turvalisust. Noored ei näe neis juba aastaid, midagi head, vaid halba pigem. Selle asemel, et hirmutada ja ainult karistada võiks tegeleda hoopis, millegi muuga. Tegeleda tõeliste kurijategijatega, neid nad kardavad ja hammas ei hakka paraku peale. Tunne on vähemalt selline, et kibestunud inimesed on valinud seadusesilma ameti, et näitada teiste peal oma võimu. On ka erandeid ja kahjuks toredaid sinikuubesid on vähe. See on taim kõigest, mida võiks vähemalt täisealised tarbida, mitte ei peaks kartma trahve ja politsei röökimist ja alandust.
k
Kristjan/ 6. aprill 2014 10:54
Tubli noormees oli hea, et lõpparve tegi
k
Kanep vabaks/ 6. aprill 2014 10:25
Jutu moraal paistab olevat selles, et ära müü kanepit, sest meie narkotsaar Kaido Kõplas (vaene ajakirjanik, kellele see oli vist esimene narkoteemaline artikkel, ei suutnud kahjuks oma veinivineste sõrmedega isegi Hr Kõplase perekonnanime õigesti kirjutada) paneb su vangimajja. Ja vahel isegi siis, kui sa pole enne kriminaalkorras karistatud. Ja isegi pikaks ajaks, kuigi sa pole kellelegi liiga teinud. Selmet pragust kreenis ja vigast narkopoliitikat takka kiita võiks endalt küsida, kas on mõistlik ja eetiline lukustada inimesi trellide taha, kes ei ole kellelegi kurja teinud.
Selle taustal, mis mujal maailmas toimub, paistab selliste uudiste tootmine haledalt naeruväärne. Kanepi legaliseerimist pooldavate inimeste osakaal on viimastel aastakümnetel olnud pidevalt tõusuteel üle maailma. Lumepall on veerema lükatud ja seda enam ei peata. Paradigma muutus narkopoliitikas on hetkel toimumas. Vaikselt ja vaevaliselt, kuid siiski, liigub kogu maailmas narkopoliitika kriminaalsfäärist sotsiaalsfääri poole. Keskmisele õllesõbrale tundub see vastuvõetamatu, kuid näiteks heroiinisõltlastega tegelemisel on riigil kõige mõistlikum jagada heroiini sõltlastele tasuta seda selleks otstarbeks avatud spetsiaalsetes manustamispunktides meditsiinitöötajate järelevalve all. Selline lähenemine lööks jalad alt narkokaubandusel, narkokuritegevusel ja narkosurmadel. Suureneb ka üleüldine turvalisus, sest narkomaan ei pea enam doosi saamiseks vajaminevat raha varastama kaaskodanikelt. Mujal maailmas on sellised pilootprojektid andnud üllatavalt häid tulemusi.
Mul on ammu kõrini sellest hirmutamis- ja karistamispõhisest narkopoliitikast. Rohkem taduspõhist lähenemist paluks. Mulle jääb arusaamatuks, mis on need argumendid, mis peaksid toetama praegust riiklikku narkopoliitikat. Miks on narkootikumid illegaalsed? Mingi üleüldine mula noorte tarbimisest ja rahvatervisest mind ei veena. Fakte, fakte soovin. Jälgides mujal maailmas toimuvat narkopoliitika vallas, siis räägivad kõik faktid narkopoliitika leevendamise kasuks (kuritegevuse vähenemine, narkosurmade vähenemine, politseiressursi vabanemine tõsisemate kuritegudega tegelemiseks, legaliseerimise korral lisa maksutulu, legaalsete narkootikumide alkoholi ja sigarettide tarbimise vähenemine, justiitsandistamise vähenemine). Teades aga eestlaste pikka meelt, siis hakkavad meil muutused toimuma tõenäoliselt alles siis, kui... Vist mitte niipea, sest meid valitsevad homofoobid, küünikud, alkohoolikud, korruptandid ja debiilikud. Kuni meie traditsioonilistest pereväärtustest räägivad vallalised ja lastetud, narkopoliitikat tehakse õlleklaais taga, ei ole paranemise märke loota.
Ma olen ise üle kümne aasta igapäevaselt kanepit tarbinud meditsiinilistel eesmärkidel. Olen ettevõtja, pakun oma teenust nii erasektorile kui ka riigile, maksan makse, annan tööd mitmekümnele inimesele, kuid millegipärast arvab riik, et minu koht peaks olema vanglas, kuna ma oman ja tarvitan kohutavat narkootikumi nimega kanep. WTF???
c
chiller/ 6. aprill 2014 08:58
Ja siis imestatakse ja vingutakse miks siit kõik noored Coloradosse, Hollandisse, Washingtoni ära sõidavad.
Amf, Kommid ja Savu vabaks raisk! ja puuri hoopis need kes teistele inimestele halba tahavad ja süütuid inimesi türmis hoiavad!!!
s
Seda et:/ 6. aprill 2014 02:59
Poole kohaga pätte ega gangstereid polegi olemas.
k
5. aprill 2014 19:12
kanepi vahendamise asemel võiks keegi parem tegeleda heteropornofilmide tootmisega teeks neid filme hea meelega ise aga puudub raha näitlejatele raha maksmiseks seevastu vallatleksin ise heameelega miinimumpalga eest ilusate naistega kaamera ees
m
5. aprill 2014 18:45
Ma ei saa aru miks on vaja sellist sitta tarbida ja veel edasi müüa? Kas vanemad ei oska siis,oma lapsi sellise ohu eest hoiatada ega sellest mööda kasvatada?

a
Ajuvaba/ 5. aprill 2014 18:27
Jalle kanep??? Kanep pigem ravib närve,süda läheb pahaks sellise jutupeale! Saage ükskord aru Kanep EI ole NARKOOTIKUM taina kari selline!!!
õ
ÕL/ 5. aprill 2014 17:06
Nagu muinasjutt , aga ilma halva jututa miskipärast :D
j
5. aprill 2014 17:03
Ja see, et meie poodides müüakse alkoholi ja nikotiini, mis on TEADUSLIKULT TÕESTATULT palju kahjulikumad kui kanep, ei sega endiselt mitte kedagi. Kui palju inimesi sureb aastas vähki, kuna nad ei saa NIKOTIINISÕLTUVUSEST lahti, kui palju inimesi sureb ALKOHOLIGA SEOTUD õnnetuste ja kuritegude tagajärjel? Äkki hakkaks õigete asjade vastu võitlema. Uskuge mind, kui riik saaks poole narkokasumist, siis te telekast muid reklaame ei näekski. Õnneks ei ole valitsus kanepit legaliseerinud, ilmselt paneks nad sinna ka midagi TEGELIKULT SÕLTUVUSTTEKITAVAT sisse.
p
Proff/ 5. aprill 2014 16:27
Narkokaubandus vohab Eestis valitsejate teadmisel ja toel. Meenutame kuidas Tartu edukas narkopolitseinik lihtsalt otsitud põhjusel vangi pisteti, et ta rahavoogusid ei segaks.. Prokuratuurile anti käsk ja tehti ära. Miks pandi vangi? Avaldas ametisaladuse, politseile koputaja nimed. Kus avaldas ametisaladuse? Vanglas läbi seinaprao naaberkambri vangile. Mille eest pandi vangi? Avaldas ametisaladuse... . Kus avaldas saladuse? Vangikambris.. . Mille eest... ? jne. Sellist absurdumit toodab justiitsmaffia..
r
ra/ 5. aprill 2014 15:02
Kommentaare lugedes tundub, et närvid on rikutud just neil kes on meeletud vastased. :)
a) "mul on kõrinu neist kanepi jne, nakroidiootväärakaist!"
b) Sellel tatil tuleks moll sisse tampida - või tema ei ole diiler.... Selline urod 10 aastaks vanglasse..."
Veits kanepit ja läheks tuju ehk natuke paremaks?!
1
123/ 5. aprill 2014 15:02
pole mõtet mdmad ja kangemaid aineid tarbida ja edasi müüa, oleks ilmselt vähem närve kulutanud ja väiksema karistuse saanud
v
vcbvc/ 5. aprill 2014 14:06
Kanep ei riku kellegi elu. Jaburad seadused ja wannabe gangsterid rikuvad elu.
j
Juhan/ 5. aprill 2014 13:31
Esiteks ta ei öelnud siin kuskil, et rikkus närvid ära. No rikkaks jh ei saa kui oled lihtsalt diiler, ega tavaline tööline kh rikkaks ei saa kui ta kõrgemale ei pürgi.
Teiseks, ma vaatan jh et jälle halvustate kanepit, saage üle sellest, kui te ainuld teaksite kui palju on Eestis inimesi kes reaalselt suitsetavad pidevalt kanepit. Ja nagu teeks see midagi halba? Inimesed on rahulikud, istuvad kodus, ei lõhu tänavate peal asju ega midagi, kuritegevus puudub kanepitarvitajate seas... Kui olete ise proovinud ja endale ei meeldi, ja siis? Ei pea kohe teisi halvustama hakkama, äkki teistele meeldib...

l
lõpetaks/ 5. aprill 2014 12:57
ükskord selle "narkarite" vangi toppimise!! nagu näha, see lähenemine pole mitte kuhugi viinud. kui nüüd vaadata meie "vaba" majandussüsteemi pakkumist-nõudlust, siis tähendab, et kuni on nõudlus ja suured rahad, seni on ka pakkumine ning vahet pole palju neid narkodiilereid või keda iganes vangi paneme, neid tekib alati juurde. rahad on suured. ning kamoon, antud loos on tegemist kanepiga, mis tegelikult tekitab ühiskonnale palju vähem kahju, kui meie legaalne narkootikum alkohol, mis on lausa laastav!!!!
s
See pooleaastane kilo/ 5. aprill 2014 12:43
kanepit tuleks nüüd muudetud nimega Karlile korraga sisse kärsatada. Saab teada kui nunnu see kanep tegelikult on.
m
Mees/ 5. aprill 2014 12:39
Jah,sama mis ametlikult ainult riigitööl käia
e
Ei salli/ 5. aprill 2014 12:37
Silmaotsaski inimesi kes selliste asjadega tegelevad,teiste asju ei tagasta jne.
r
reaalsus/ 5. aprill 2014 12:37
Diilerid tulevad ja lähevad ,nemad on püramiidis ainult kasutajatest üleval pool ja teenivad kõige vähem ja riskivad kõige rohkem ning kinni kukkudes ei ole mõistlik oma varustajat mainida.
e
ehhh/ 5. aprill 2014 12:15
nüüd nimetatakse seda kõrvalhobiks? uskumatu...muidugi oled narkodiiler rsk kui seda pahna ostad-müüd...vanglas oleks sinusuguse koht!
v
vasja/ 5. aprill 2014 12:09
see kanep on üks mõttetu muru suitsetamine, mingi aja jooksul teeb vähe lolliks ka... oleneb muidugi inimese tervisest...
t
to Irw/ 5. aprill 2014 12:05
Vanglas istudes proovi ikka põhikool lõpetada. Õpid vähemalt kirjutama.

õ
Õhtulehe (enam mitte)lugeja/ 5. aprill 2014 12:02
Tegelikult on kopp ees nendest haledatest üritustest kanepist halba muljet jätta. Lõpeta ära, Õhtuleht.
s
selline ongi kanepikeenjus/ 5. aprill 2014 12:01
Oo-jaa, sina ei ole narkodiiler. Sina lihtsalt ostad-müüd narkootikume.
i
irw/ 5. aprill 2014 11:49
ja see jääb, läbi ajaloo nii, legaalseks kasulikum,
kui mõtetult võidelda rahvarahaga neid väike diilereid vanglas toita!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee