Eesti uudised

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Kesk-Aafrika Vabariigiga (16)

Õhtuleht.ee, 3. aprill 2014 22:42
Eesti ja Kesk-Aafrika Vabariik sõlmisid diplomaatilised suhted. Peaminister Taavi Rõivas ning Kesk-Aafrika Vabariigi välisminister Toussaint Kongo-Doudou allkirjastamas vastavasisulist kommünikeed BrüsselisFoto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Eesti sõlmis neljapäeval Brüsselis diplomaatilised suhted Kesk-Aafrika Vabariigiga. Sellekohasele kommünikeele kirjutasid alla peaminister Taavi Rõivas ning Kesk-Aafrika Vabariigi välisminister Toussaint Kongo-Doudou.

Rõivas ütles samal kohtumisel Kesk-Aafrika Vabariigi presidendi Catherine Samba-Panzaga ning teda saatvate ministritega, et Eesti jälgib arenguid Kesk-Aafrika Vabariigis tähelepanelikult.

"Me loodame, et julgeoleku- ja humanitaarolukord teie riigis paraneb," ütles Rõivas. „Eesti panustab selle eesmärgi saavutamisse oma sõjaväeüksusega. Esmatähtis on peatada vägivald ning alustada kogukondadevahelise lepitusprotsessiga."

President Samba-Panza tänas Rõivast Eesti toetuse eest ning tunnustas Eesti otsust osaleda Euroopa Liidu sõjalisel missioonil Kesk-Aafrika Vabariigis.

Täna lõppenud Euroopa Liidu ja Aafrika neljanda tippkohtumise raames oli peaminister Taavi Rõivasel ka mitmeid teisi kahepoolseid kokkusaamisi.

Samal teemal

01.08.2015
Naispresidendiga riikidel on esileedi asemel esihärra

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee