Õhtulehe pulmablogi

21 asja, mida kindlasti enne pulmi võiks teada (2. osa) (8)

Meelike Eenpuu-Villup, 6. aprill 2014, 11:22
 PantherMedia / Scanpix
12. Ära planeeri oma fotosessiooni lõunaks, kui päike on kõige eredam. 

Ma küll fotograafiast suurt ei tea, aga soovitatakse pildid teha kas hommikul või siis videviku ajal. Seda vist on targem ikka asjatundjaga enne läbi arutada, et millal.

13. Kui maksad korralikku raha fotograafile, siis veendu, et ta teaks sinu plaanidest. 

Ehk siis pane kirja poosid ja stiilid ja ideed, kes-kus-kellega ja veendu, et inimesed oleksid olemas, kui pildistamiseks läheb. Oeh, see on suure pulma puhul vist ikka paras peavalu :)

14. Lase oma sõrmus juveelipoes puhastada. 

Samal teemal

Kas teadsid, et paljud juveelipoed pakuvad seda teenust lausa tasuta? Ma ka ei teadnud. Samas, ega väga vaja ka pole. Minu sõrmus on nii tagasihoidlik, et pole vaja seda teistele "elusuuruses“ näidatagi.

15. Enne mesinädalatele minekut oota vähemalt üks päev.

Ikka selleks, et ei peaks kui zombi mööda lennujaama ja hotelle kõndima, pohmakaga võitlema või siis poole peo pealt ära minema, sest varajane lend on ootamas. Iseenesest täitsa hea mõte. Kuigi pean tunnistama, et minul oli algul küll suurepärane mõte, et juba järgmine päev võiks reisile minna. Aga üsna ruttu tuli Hollandlane jutuga, et tema ikka nii ei taha ja siis oleks stress veel suurem ja mis kõik veel... Nii et järgmine päev veel kuhugi ei sõida. Hetkel on muidugi lahtine, millal üldse.

16. Suure tõenäosusega jääd sa peale pulmi üldse haigeks. 

Kõik need kallistamised ja joogid ja magamatus ja stress, need ei tee immuunsüsteemile üldse head. Nii et pidev käte pesemine pulmade ajal ja vitamiinide manustamine enne pulmi on vägagi soovitatav. Ja jällegi üks põhjus, miks mitte kohe järgmine päev reisule põrutada. Ma jälle targem.

17. Kõige lihtsam on pulmakleidiga pissida potil tagurpidi istudes, näoga seina poole. 

18. Külalisteraamat võiks olla miskit originaalsemat, kui lihtsalt raamat. 

Selles artiklis oli soovitatud näiteks koguda kivikesi ja lasta külalistel nendele midagi kirjuada. Nii saab neid kivikesi hiljem kuskil kaunistusena kasutada, nt vaasis jne. Meil mingit külalisteraamatut või muud mälestuseset plaanis pole, seega see probleem on lahendatud. Polegi probleemi.

19. Kirjuta tänukaardid samal ajal, kui sa saad ja avad kinke. 

Teeb elu lihtsamaks, sest midagi ei lähe meelest ega sassi. Jällegi soovitatakse järge pidada Google doc failina. Iseasi, kui romantiline on seda teha kinkide saamise ajal, külaliste juuresolekul vist pole väga kena samal ajal asju üles märkida või arvutiga klõbistada. Aga ma ei tea, võibolla tänapäeval juba on. Minu arust peaks piisama ka avamise ajal konkreetsele inimesele "suured tänud, jee, just seda me tahtsimegi“ ütlemisest.

20. Korralda oma "EI TOHI UNUSTADA“ asjade kott, enne kui oma pulma lähed.

Sõrmused, taskurätid, silmatilgad- misiganes on sinu puhul SEE, ilma milleta ei saa õhtu mööduda, kõik paberile kirja ja nimekirja alusel kotti. Ja tuleb leida keegi usaldusväärne isik, kes seda kotti siis pulmas kaasas tassib. Veel soovitatakse leida keegi, kes hiljem vajalikud asjad kokku korjab: nt kõik kingitused ja ümbrikud, võibolla ülejäänud toidu või tükikese torti veel sulle järgmiseks päevaks. See nimekiri ja kott on täitsa hea idee, peaks täitsa esialgsed ideed kohe kirja panema, mida kindlasti vaja läheb ning asjad, mida igaks juhuks võiks kaasas olla.

Kahe käega poolt! Just homme lähen ma oma tulevase ämma juurde, "teed jooma“ ja nii muuseas pean ka üliviisakalt mainima, et ta jumala eest rohkem mu planeerimisse ei sekkuks. Üksjagu arusaamatusi on juba sellepärast tekkinud. Teised tahavad ju ikka aidata, aga tihti tuleb sellest rohkem jama, kui head.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee