Eesti uudised

Loe, kes juhivad Eesti kaitsetööstust (26)

Toimetas Kristin Aasma, 3. aprill 2014 10:02
Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees Taavi Veskimägi.Foto: Arno Saar
Eesti Kaitsetööstuse Liidu (EKTL) üldkogul valiti eileüheksaliikmelisse juhatusse  viis uut liiget ja arutleti Eesti kaitsetööstuse rolli ning väljakutsete üle Eesti kaitsevõime tugevdamisel muutunud rahvusvahelises julgeolekuolukorras.

Üldkoosolekul valiti Liidu juhatusse järgmiseks kolmeks aastaks Tõnu Vaher (Eli), Rene Arikas (BLRT), Kuldar Väärsi (SEBE), Sten Reimann (Threod Systems) ja Rene Toomse (Aburgus).

Senistest liikmetest jätkavad Taavi Veskimägi, Jüri Käo, Neinar Seli ja Jüri Ilves, edastas Eesti Kaitsetööstuse Liit pressiteates.

Üldkogu avas kaitseminister Sven Mikser, kes rõhutas rahvusliku kaitsetööstuse rolli ja tundis heameelt, et kaitsetööstusettevõtted on organiseerunud ühtseks tööstusharuliiduks, mis on riigile tõhusaks partneriks Riigikaitse arengukava 2013-2022 kaitsetööstuse arengule seatud eesmärkide saavutamisel.

Samal teemal

"Riigikaitse on kaugelt enam kui vaid sõjaline kaitse. Kaitsealane koostöö rahvusliku tööstusega aitab tagada Eesti julgeolekut. Lisaks loob ja toob ekspordivõimeline kaitsetööstus töökohti ja majandusarengut," ütles kaitseminister.

Liidu tegevust kokku võttes rääkis Eesti kaitsetööstuse ettevõtete ees seisvates väljakutsetest EKTLi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

"Eesti kaitsetööstuse arenguvõti on tegevuse senisest olulisem fokusseerimine Eesti kaitseväe vajadustelt eksporditurgudele ja ettevõtete rahvusvahelistumine. Euroopa Liidu püüdlused kaitseotstarbeliste toodete ja teenuste turgu Euroopas avada riigi piire ületavale konkurentsile peaks meie ettevõtete selle suunalisi püüdlusi toetama. Kodust kaugemal edu saavutamise eeldus on aga ettevõtete tihe koostöö riigiga alates arendustegevusest kuni katsetamiseni välja. Heameel on tõdeda, et riik on seda koostöövajadust mõistnud, sest tugev rahvuslik kaitsetööstus on oluline osa Eesti kaitsevõimest," ütles Veskimägi.

Eesti Kaitsetööstuse Liit on Tööandjate Keskliidu tööstusharuliit, mis koondab 96 kaitse- ja julgeoleku valdkonnas tegutsevat ettevõtet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee