Eesti uudised

Krimmi-kriis ei pärsi riigikogu entusiasmi piirilepe Venemaaga kiiresti ratifitseerida

Andres Põld, 3. aprill 2014 07:00

39 KOMMENTAARI

p
Paas/ 16. aprill 2014 17:27
Mitte ainult eksitav, vaid lausa jabur pealkiri. Ei mingit entusiasmi, lihtsalt asjade loomulik käik: mida sitem naaber, seda parem, kui piirikivid ja -kraavid paigas ja kohtukulli ees mõlemalt poolt käsi alla pandud.
k
küsimus/ 8. aprill 2014 18:07
Kus on rahvas,et meeleavaldusel kaitsta piirilepingu mitteratifitseerimist! Iga esmaspäev k. 17 on igatahes Vabaduse väljakul võimalus näidata oma kodanikuaktiivsust!
Aga kui inimesed argusest ei julge tulla, siis nad ju väärivadki okupeerimist, mis on nüüd ju siililegi selge!
j
Jan/ 5. aprill 2014 22:59
Kas rahva algatusel on võimalik ministreid/riigikogulasi riigireetmises süüdi mõista? Sest selliseks tegevuseks ei ole ei valitsusel ega riigikogul volitusi, rääkimata põhiseaduse täielikust eiramisest!
Kus on kaine mõistus?!
p
pronkssödur/ 3. aprill 2014 20:15
Tore on ,et Eestimaa venelased peavad lugu meie olumpiavöitjast Kristjan Palusalust ja viivad tema järgi tehtud kujule lilli ja pärgi ! Veelkord suur-suur aitäh neile selle eest !
v
vott!/ 3. aprill 2014 20:10
Vanad piirid tagasi ! Mitte sentigi maad venemaale jätta !
t
to / 16:56, 3. apr 2014/ 3. aprill 2014 20:09
Rahvusvahelised lepingud on põhiseaduse suhtes ülimuslikud.
Pealegi ei sätesta Lissaboni leping, mis on samuti Eesti põhiseaduse suhtes ülimuslik, Vene - Eesti piiri.
n
nüanss/ 3. aprill 2014 20:06
_Sõlmitavate lepingutega muutub Tartu rahu lepinguga määratud riigipiir._
Uus piirileping ei sätesta, et muutub Tartu rahuga määratud riigipiir!
i
igal oinaol oma mihklipäev/ 3. aprill 2014 18:31
Kui Venemaal tuli natuke vaeva nähe,et Krimm omale saada,siis Eestiga läks libedamalt - Eesti postkommunistlik valitsus KINKIS Venemaale merealad ja Narva Elektrijaama lüüsid.Tegemist on riigireetmisega millega peaks tegelema KaPo.Kas sm.Pevkur pandigi seda takistama?

t
Tiit/ 3. aprill 2014 17:36
Venemaa poolt on käsk kätte antud, piirilepe kiitesti ratifitseerida.
p
3. aprill 2014 16:56
põhiseaduses on väga selgelt kirjas, et eesti piir on määratud tartu rahuga . lisatud ja teised rahvusvahelised lepingud enam ei määra, vaid võivad määratud piiri kinnitada. krdi ombekad, eesti keelest ka aru ei saa, ainult reedaks kõigi poolt vihatud okupandile edasi... aga, see on õigustühine, nagu okupantide krimmi "referendumgi" - endale tõmbavad pasalasu peale kõik reeturid igaveseks.
n
nüüd äkki/ 3. aprill 2014 16:30
sõlmitakse hoopis nii et vene piir käib vastu poola piiri ...
k
Kalju Mätik/ 3. aprill 2014 16:26
Lepinguid on mõtet sõlmida ainult nendega, kes varem sõlmitud lepinguid täidavad. Kui Vene Föderatsiooni valitsev ladvik käitub nagu hitlerliku Saksamaa juhtkond ja ei täida varem sõlmitud lepinguid, siis pole nendega mingit uut lepingut mõtet sõlmida. Kui Paet ja Mihkelson siiralt usuvad, et antud leping kindlustab Eesti julgeolekut, siis tuleks nad saata vaimuhaiglasse ravile. Venemaal on tuhanded külad inimtühjad, kaks viiendikku toidust ostetakse välismaalt sisse ja nüüd on see leping Venemaale nagu elu ja surma küsimus. See oleks umbes sama, kui Neptun tuleks merest välja ja nõuaks, et talumees oma kaevust tooks merre vett juurde. Punane nomenklatuur Venemaal tunneb, et tema aeg hakkab läbi saama ja tema koht on ajaloo prügikastis. Venemaa ei vaja seda 5,2% Eesti territooriumist, vaid seda vajab Kremli ladvik, et luua illusiooni, nagu oleks ta vene rahva huvide kaitsja. Andes selle piirilepinguga õigustuse ühele stalinism i kuriteole, muutub Eesti selle kuriteo kaassüüdlaseks ja aitab kaasa stalinismi taassünnile Venemaal.
p
pontius/ 3. aprill 2014 14:13
k
KESKERAKOND EI TAHA!/ 3. aprill 2014 13:35
AGA KESKERAKOND TAHAB ÜHINEDA VENEMAAGA! NAD ON PIIRILEPPE VASTU!
v
VEEPIIRI EI tohi mitte mingil juhul anda!/ 3. aprill 2014 13:08
aga olgu las anname petseri ja jaanilinna kunagi saame need alad ikka tagasi ja rohkemgi veel!
t
tibu/ 3. aprill 2014 11:59
kas tõesti seal riigikogus on NII ebakompetentsed inimesed koos,et praegu veel TAHAVAD ÜLDSEGI SEDA PIIRILEPINGUT RATIFITSEERIDA??? Kaigast neile vaja...

t
tundub ,et/ 3. aprill 2014 11:34
pronkssõdur on au sisse tõstetud kommarite valitsuse poolt kuna nüüd käivad kummardamas need kes ei teadnud mälesusmärgist mitte midagi. Usun et see on unsipi kokkulepe venemaaga. Väga lihtne on tiblavalitsusele viil peesse ajada kui ta ise nõuab seda.
a
alf/ 3. aprill 2014 11:22
Küik ,kes pooldavad ebaseadulikku eesti-vene piirileppe ratifitseerimist, tuleb vastutusele võtta kui riigireeturid. Nimekirjas on juba Paet, Mihkelson, Mälksoo, Parts, Ilves ,Eesma. Uskumatu ,kui rumalad inimesed on väliskomisjonis ,kes ei saa aru selle ratifitseerimise kahjulikkusest eesti riigile. Selline väliskomisjon tuleb kiiremas korras ära vahetada.
m
MADIS/ 3. aprill 2014 11:16
Väga-väga arukad ning ettenägelikud inimesed! Raudne loogika. Et andkem parem ise Putinile see, mida Putin nõuab. Muidu mine tea. Võtab kõik ise ja ei saa enne pidama kui Padaorus. Aga äkki lausa Lasnamäel. Et ärgem korrakem Ukraina vigu.
i
imelik MIDA / 3. aprill 2014 11:05
KAPO VEEL VAHIB? AEG KÕIK NEED MIHKELSONID KROSSID JA PAETID ÄRA KORISTADA
j
Jumal kaitse Eestimaad/ 3. aprill 2014 10:39
Inimesed,jätke need nimed igaljuhul meelde,kes aitavad meie Eestimaad maha parseldada,mitte midagi vastu küsimata.Oli ju kokkulepe,et vastastikuseid territoriaalseid nõudmisi ei esitata.
Oleks siis veehoidlagi vastu saadud. Venemaa teeb Eestiga mida iganes ise tahab.Tükike siit ja tükike sealt.Tundub nagu väikesed ja tähtsusetud tükikesed,aga Venemaa jaoks üliolulised.
Merd oli vaja Venemaale gaasitrassi pärast ja veehoidla sulgemisega saavad nad eesti elektritootmise
täiega ära halvata.Kes kuulas Paedi vastust küsimusele,miks piirileping sõlmiti Venemaal see sai kindlasti lõuatäie naerda.Paedi vastus oli,et see oleks võinud juhtuda 50/50 venemaal või Eestis aga
pange nüüd tähele,JUHTUS SIISKI VENEMAAL.
Jätke meelde need nimed,kes meie riiki maha parseldavad ja rääkige nendest inimestest järeltulevatele põlvedele.Las nemad on kohtumõistjateks.
e
Eh, unistajad/ 3. aprill 2014 10:15
Kas te tõesti arvate, et seda rahulepingu piiri keegi enam kunagi tunnistab. Vähe ameerika värvilistest, võtame nüüd punutäie venelasi ka tagasi, peaasi, et ei mingit piiri ja maa jäägu meitele
l
lugeja/ 3. aprill 2014 10:03
EI IGASUGUSELE LEPPELE AGRESSORIGA!
r
rahvas/ 3. aprill 2014 10:00
Kindel ei valele Eesti Vabariigi piirilepingule imperialistliku agressorriigiga.

k
kolla/ 3. aprill 2014 09:51
eks ikka hirm ole see mis mehe araks teeb.
a
agressioon/ 3. aprill 2014 09:48
Enn Eesmaa väliskomisioni esimees, ta ju keskerakondlane, loomulikult siis tuleb eesti maha müüa ja Ansip juhatab taas vägesid, kas ei saa juba eemale sellest Ansipist, kes üritab taas vanaviisi eesti asju ajada, sellisel juhul tuleb väliskomisjon laiali saata, kus reeturid tegutsevad ja Ansip ka ministeeriumitest eemale, eestil on oma piirileping, mille õigusjärglaseks on iseseisev eesti ja mingeid muid lisalepinguid ei saagi teha, sest see on vale, eestist ei tohi ära kinkida mitte sentimeetritki maad, sest see on agressiooniga ära võetud.
k
Kas selline on praeguselt EUs ja Natos lubatud?/ 3. aprill 2014 09:36
Minu arust, peaks Riigoku pärima seda Big Brotherilt läänest, mitte entuaismi ja nostalgia hoos idast.
EU, USA ja Nato ovad eemaltunud koostööst Venemaaga ika valdkonnas, kas on lubatud ratifiseerida?
p
Piir./ 3. aprill 2014 09:07
Varsti tankid näitavad piiri ja kuskohast see rivi üles seatakse ongi piir.
e
Ei MÕISTa / 3. aprill 2014 09:03
Paeti pugejaliku teguviisi ! Miks ta läks libedale teele venemaaga ja lasi ühepoolselt või siis teadlikult Tartu rahu piiri ära anuleerida ja lisaks veel kingiti suur tükk maad ja merd täiendavalt venemale Narva tagant . Miks olid riigiisad siis vait ,kui aga Krimm venelaste poolt ära võeti rõõkisid eriti Paet jubedalt koos jänkidest sõjarditega . Paetil oleks aeg erru minna ja see koht mõnele kompetentsemale inimesele anda , kes paneks õiglasema ja selgemad õigused kehtima .
g
Günter/ 3. aprill 2014 09:00
Paet tegi enne seategusid ja nüüd näeb välja ka nagu püstiaetu siga.
m
MUSKETÄR/ 3. aprill 2014 08:52
Ega mõistust pole kusagilt tulla ja kui teda varem ei olnud siis nüüd peaksid need indiviidid küll end üles pooma... Kogu maailm juba näitab näpuga meie peale ja imestavad, kui lollid on eestlased ja nad ei tea, et päris eestlased polegi nende piirilepete taga, need on müüdavad hinged...
m
MUSKETÄR/ 3. aprill 2014 08:46
Ega mõistust pole kusagilt tulla ja kui teda varem ei olnud siis nüüd peaksid need indiviidid küll end üles pooma... Kogu maailm juba näitab näpuga meie peale ja imestavad, kui lollid on eestlased ja nad ei tea, et päris eestlased polegi nende piirilepete taga, need on müüdavad hinged...

PIIRI POST PEAB OLEMA KAUGEMAL.."" KA PEIPSI TAGA / 3. aprill 2014 08:19
VENE JA EESTI PIIRI MAA --PEAB RATIFITSEERIDES OLEMA 20-KM TÜHJA MAAD -JA JÄÄB -.VENE --MAALE SISSE,, KAS VÕI JAAN--LINNA ALLA VÄLJA /KUHU SAAME PAIGUTADA RAKETID USA-ST SUUNAGA VENE MAALE.---KUS-AINULT ELAB USA- SÕJAVÄGI! ,, JA SEE KEHTIB NÜÜD KA KUULSA SETUMAA KOHTA ,,EI MINGIT JÄRGI ANDMIST,, VABA MAA ON TÄITSA OLEMAS!
ÄRGE LASKE OMALE VAENLAST LIGI 20KM.
MEIE PIIR PEAB OLEMA KINDLUSTATUD JA VÄLJA EHITATUD--
SEE ONGI VEEL MEIE VIGA JA ON VAJALIK
k
Küsimus/ 3. aprill 2014 07:48
Riigikogu loll või vene eriteenistuste mõju all.
v
viljandlane/ 3. aprill 2014 07:48
Seda lepingut ei oleks tohtinud sõlmidagi,ratifitseerimisest rääkimatagi!Riigikogulastel on teatav vastutus rahva ees ja lauskahjulikke otsuseid vastu võtnud tegelased võetakse kunagi vastutusele.Samuti pistetakse kunagi pokri sellised,kes omal ajal töötasid vastu meie kaitsevõime tugevdamisele.Kunagi oli Valve Kirsipuu hinge põhjani solvunud,et Poola tahtis meile kinkida 10 kasutamata T-55,mis ei kujuta tänapäeval küll lahingujõudu,kuid praeguseks oleks meie sõjaväel olemas tankikogemus ja kui tulevad päris tankid,pole vaja hakata jalgratast leiutama!Lauslollus ja vastutustundetu käitumine!
a
Anton/ 3. aprill 2014 07:31
On olemas lolle ja aktiivseid lolle, need viimased on ohtlikumad! Aga ega sellest Riigikogu ratifitseerimisest midagi muutu, Pütin võtab allkirja tagasi, kui tahab (tegi juba ükskord) või tunnistab lepingu kehtetuks, kui tahab (tegi Ukraina baaside lepinguga). Malet ei saa mängida sellega, kes mängib nipsu või parimal juhul tamkat.
e
Enn Oja/ 3. aprill 2014 07:25
väga õjjge ! kujj oled asund reettmise t'eele sis sellelt teeltt ej saa kõrvale asstu . ja kujj juba reetta sis k'iiresti . mujdu akkab lo.ll rahvas vel arus'aama mis tema elualaga tehakse . ja mine tea kass aasstabärast enam sellisejd reetturejd Varrgam'äälä valitakksegi, ka põhis'ääduse vastaselt .

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee