Maailm

Vene sportliku vabavõitluse tähte kahtlustatakse jälle vägistamises (10)

Õhtuleht.ee, 2. aprill 2014 15:12
Aleksandr JemeljanenkoFoto: Kuvatõmmis / YouTube
Venemaa sportliku vabavõitluse tähte, kuulsa Fjodor Jemeljanenko venda Aleksandr Jemeljanenkot kahtlustatakse jälle vägistamises.

Jemeljanenko on tagaotsitav, sest hoiab eeluurimise eest kõrvale ja ei ilmunud ülekuulamisele, teatas uurimiskomisjoni ametlik esindaja Vladimir Markin Interfaxile. Eile algatati sportlase suhtes kriminaalasi seksuaalvägivalla ja dokumentide röövimise paragrahvi alusel.

Samal teemal

Uurimise andmetel vägistas mitmekordne Venemaa ja maailma tšempion oma Moskva korteris moskvalanna, kes töötas tema juures koristajana. Pärast vägistamist võttis sportlane naiselt passi ära. 

Aleksandr Jemeljanenkol on see juba teine vägistamissüüdistus. Eelmise aasta augustis pöördus Moskva politseisse 23-aastane neiu, kes kaebas, et sportlane ta vägistas. Tema jutu järgi oli Jemeljanenko tähistanud oma sünnipäeva ja kutsunud ta koos sõbrannaga enda juurde koju. Tüdruku väitel teda vägistati ja hoiti korteris kinni. Sportlane aga väitis, et oli kutsunud tüdruku enda juurde intiimteenuste osutamiseks, kuid tüdruk tahtis temalt vägistamissüüdistusega raha välja pressida. Lõpuks võttis tüdruk süüdistuse ja avalduse tagasi.

Kriminaalasjaga on seotud ka Jemeljanenko veelgi kuulsam vend Fjodor Jemeljanenko, kes tegeleb sama spordialaga. Eelmise aasta oktoobris osales viimane Moskvas kõrtsikakluses. Kismas sai kannata 63-aastane pensionär, kelle kaebuse peale algatati sportlase suhtes kriminaalasi. Konflikt leidis rahumeelse lahenduse: tänavu veebruaris surusid sportlane ja pensionär lepituseks käsi ajakirjanike juuresolekul ja Moskva rahukohus sulges kriminaalasja. Fjodor Jemeljanenko võitluskunsti suureks austajaks on Vene president Vladimir Putin.

Samal teemal

03.03.2015
Vägistamises süüdistatud Belgia poliitik leiti kanalist surnuna
10.03.2014
Sikorski: Putin ähvardab XX sajandi põrgut korrata
07.04.2012
NAISED PUURIS: vaata esimest Eestis toimunud naiste vabavõitluse profimatši!
24.09.2011
GALERII: Tartus peeti sportliku vabavõitluse etapp