Maailm

Soome professor: Venemaa ei võta Soomet isegi siis, kui pakutakse

Toimetas Kristin Aasma, 2. aprill 2014 11:17

68 KOMMENTAARI

t
Täitsa segane see professor/ 4. juuni 2014 00:59
Tal ajud ära pestud või pehmeks löödud.
N
.../ 4. juuni 2014 00:32
Nägin juba 10 aastat tagasi unenäos neid sündmuseid mis praegu toimuvad!!! Putin ütles selgelt,et Taastab Tsaari võimu ja suuruse hullustuses võib ta ju selle läbi viia küll. Varem ka keegi ei uskunud ja kunagi ei usutagi,et midagi juhtub. Kuid õppige ajaloost!!! Vaadake ümberringi! Igal pool kus saab,sõditakse. Kas millegi nimel või kellegi eest. Vahet pole. Kes sõdida tahab,leiab põhjuse alati!
s
saarlane/ 31. mai 2014 15:27
Putin on pisike jupats, seepärast ta tahaks igatepidi end näidata.
Mida rohkem seda uhkem. Soome Rootsi, kõik sobiksid. Kas või terve maailm.
m
mida juttu/ 17. aprill 2014 13:03
Soomes on venelasi rohkem kindlasti kui eestis
t
Tiit/ 6. aprill 2014 09:00
oo, jumal, Alaska ju müüdi Venemaa poolt, mitte ei ostetud
v
venemaa on päris ameeriklastele otsa peale teinud/ 4. aprill 2014 23:45
kus on delavaarid ja siuud ? Kus atsteegid ?Kus olmeegid?
e
ei saa aru/ 4. aprill 2014 17:54
miks peaks Venemaa siia kedagi päästma tulema.Kedagi ei peeta Eestis vägisi kinni.Venemaa ju kutsus venelasi Venemaale,ei märganud, et oleks sinna väga suurt tungi olnud.Kellele siin ei meeldi,saab siit iga kell meeldivamasse riiki minna,rahvusest olenemata.Minna ei saanud nõukaajal.Ja pole Venemaa asi klähvida, kellele tuleb anda Eesti kodakondsus.Ei saa üheski riigis,kaasa arvates venemaal kodakondsust ilma riigikeelt oskamata ja riigi ajalugu tundmata,arvan, et paljud nn halli passi omanikud pole huvitatudki Eesti kodakondsusest.Ilusti oodati olümpiamängude lõpp ära ja marsiti sõjaväega Krimmi sisse.
o
oh jumal/ 3. aprill 2014 14:51
Sama võib öelda Eestigi kohta,pole venemaal vaja hakata siinset põllumajandust japea olematut tööstust uuesti üles töötama,on ju Eesti ära lagastatud ja kõik ,mis veel on ,on välismaalaste käes,pankadest alates.Ja väide,et Venemaa tahab taastada tsaariaegsed piirid.peaks ta alustama Alaskast,mille kunagi võileiva hinnaga kätte sai.

s
soomepoiss/ 3. aprill 2014 12:01
Soome peab NATOSSE astuma ja Karjala vabastama,seal rikutakse soome vähemuse inimõigusi.
s
Soomlane/ 3. aprill 2014 10:12
ErkkiTuomioja laulab seda emapiimast opitud purupunast laulu. On selge suur-rossija kirge eeskostja!
Need " professorid ? " Tuomioja, Bäckman, Klinge, jne ovad Kremli ägedad käsilased ja muunetu histooria edastajad. Nemad teevad seda hoogsal ja süüdimatult ning roosad prillid silmade ees ja sellele kellelt tulu ja juhendamist saavad.
t
to AKV/ 3. aprill 2014 09:41
Valejutt, venelasi on seal piisavalt. Suuruselt kolmas rahvusrühm soomlaste ning rootslaste järel. Kuid 90% ulatuses on tegu viimaste aastakümnete sisserändajatega. Küllap nende hulgas ka GRU tegelasi leidub, kes vajaduse korral Putini käsu peale Venemaad appi hüüavad, korda tagama ning endi elu ning julgeolekut tagama. Nagu Krimmiski.
a
AKV/ 3. aprill 2014 09:29
puuduvad Soomes valele poole piiri jäänud rahvuskaaslased, keda venelased päästma tõttaksid.
Huvitav huvitav miks on siis soome teles venekeelsed uudised. Kas tõesti vaadatakse venemaal niipalju soomet.
r
Rix/ 3. aprill 2014 07:54
Nii rumal ei tohiks üks professor küll olla.
k
Kodanik./ 3. aprill 2014 07:15
Kuidagi väga rumal jutt tundus olema.. Balti riikidel on meeletult maavarasi ?
Aga see selleks, igatahes kogu juttu lugedes tundus see olevat algklassi õpilase õeldud.
t
to:kallikesed,miks te ometi ei võta eeskuju / 14:24, 2. apr 2014/ 3. aprill 2014 06:46
Oo, ripmunnist tiblakommentaator Lavrenti Vesipea on võtnud kasutusele uue taktika ning hakanud kasutama suuri tähti! Braavo! Kas korraldus tuli otse vene saatkonna käsuliine pidi?
d
DD/ 3. aprill 2014 06:24
Venelased mõistusega inimesed??????? Mõistusega pole siin mungit tegemist . Krimmis pole Putini aatekaaslased ohus olnud, kui nad poleks ukrainlaste tegemistesse Oma nina toppinud. Oleksid pidanud ukrainlaste poolel olema, aga Putin tahtis Krimmi ammu tagasi ja nüüd tõi põhjuseks kaasmaalaste päästmist. Et sellist loba ikka usutakse !!!!!!!

m
mõtleja / 2. aprill 2014 23:56
Kuidagi poolik pilt.....mida see lavrushka tal seal seljataga hoiab?...))))..
m
MATS/ 2. aprill 2014 23:03
Jälle on putinlased kustutamisega ametis, jälle kaovad kommentaarid. Aga võin veel kord selgitada.
Soomes on venelasi rohkem kui meid, eestlasi. Seega piisavalt. Ning Putinile piisab ka kahest-kolmest appi karjuvast rahvuskaaslasest, et väed nende "kaitseks" sisse viia. Kas või palgalise kisakõri hädahüüete peale. Küsimus on pigem selles, kas Putin soovib Soomele päkka peale panna või mitte.
Aga Venemaa on alati uusi maid igatsenud, isegi väärtusetuid tühermaid. Teise maailmasõja järel võttis Stalin Soomelt maariba NSVL ning Norra vahelt, väljapääsu Jäämerele. Sisuliselt tühja tundra.
Samas võttis ka idas Jaapanilt hõreasustusega Sahhalini saare lõunaosa ning praktiliselt tühjad Kuriili saared ning hoiab neid nagu kallisvara, terve mõistuse kiuste.
Seega, miks ei peaks Venemaa siis jõukat Soomet endale igatsema? Võrreldes eespool nimetatud tühermaadega on see ju lausa kirss tordil.
e
Enn/ 2. aprill 2014 21:57
Muist Soomet on juba peaaegu seitsekümmend aastat ikka veel Venemaa käes, aga ebaõiglaselt äravõetu tagastamist pole Putini suguste valelike käest küll loota, vastpidist küll.
p
professor Klinge ?/ 2. aprill 2014 20:24
ei tea , mis ala professor ta küll olla võiks , kui tema teadmised ajaloost on nullilähedased ja väited kubisevad faktivigadest . 1. Soomes pole maavarasid ja ta on vaene maa - aga Petsamo hõivamine , ennekõike niklikaevanduste pärast , selliseid nikli leiukohti on terve põhjala täis . 2. NSVL võitis jätkusõja , aga sellegipoolest ei okupeerinud Soomet - septembris 1944 Soome kapituleerus , ilma ,et NSVL-i väed oleksid pidanud hõivama kogu Soome territooriumi . Lepingu üheks osapooleks oli ka Suurbritannia , kelle huvisid pidi NSVL arvestama , lisaks pidi Soome oma territooriumil asetsevad Saksa väed desarmeerima ja sõjavangidena üle andma ja seda mitte brittidele . Pluss kontributsioonirahad ja Petsamo ning Karjala jäämine NSVL -i omaks ,veel lisaks Porkkala rendileping . Samal ajal käis liitlaste vaheline võidujooks Berliinile , Soomet hõivates oleks NSVL võinud selle liitlastele kaotada .
Kus see huvi puudus siin on ?
s
2. aprill 2014 19:55
soome oleks kindlasti tahtnud peale sõda natosse aga teda poleks jänkid ja britid sinna võtnud kuna n liit omas seal mingit sõjaväebaasi ja kui soome oleks avaldanud soovi sinna astuda oleks vene rüssa tal uuesti kallal olnud ja keegi poleks appi talle läinud meil muidugi oli nõukaajal hea targutada et soome poeb venelasele aga rüssa sõjalise kallaletungi korral hakatakse kindlalt vastu nagu talvesõja ajal seda tehti
s
soomes elav eestlane/ 2. aprill 2014 19:14
Soomlased on niivõrd sinisilmsed venemaa suhtes,et ei oska uskuda,kust see niisugune sinisilmsus tuleb...???? Need,kes nii arvavad nagu see professor on kas lollid või lihtsalt ebapädevad oma naabri tegevustest..Ta ütleb,et Soomest ei ole midagi maavarasid võtta..Aga Eestist,mis maavarad sealt võtta oli..Venestamise ja anastamise oht on olemas kogu aeg venemaa naabritel.Soomlased kuigi oma hinges venelasi ei mõista ,on mingi tuim rahulikkus...- meid ei rünnata .No nii totter arusaam Putinist ja kogu vene poliitikast.Kahju kohe,et me sugulased on selles suhtes nii TÜHMAD....
m
mis/ 2. aprill 2014 18:30
kuradi ajast on Venemaa Talvesõja võitnud? Mis ajast Jätkusõja? Kas keegi kontrolliks fakte, kas see proffessor on ikka adekvaatne ja soomlane?
i
2. aprill 2014 18:30
Impeeriumi ihalejatele on omane samastuda suurrahvastega, püüelda nende sekka.
Püüdlus esindada suurrahvast, ehk siis "olla venelane", ei lange kokku suurrahva enda varjatud eesmärgiga, milleks on "maa-alade kogumine".
Ka kõige meeleheitlikum tõendamine, et ollakse äraostmatud ja truud venemeelsed, ei suuda kallutada "maa-alade kogumise" eesmärkki.Hiilgus saabub koos hõivatud territooriumitega, vahet pole, kas need on asustamata, või asustatud venemeelsete elanikega.

t
täielik/ 2. aprill 2014 18:17
jura, ilmselt väga hästi kinni makstud propagandamasin. Ka Krimmis pole mingeid maavarasi. Mingi "Venemaa mõistes, tühine kogus naftat" ja kõik. Hulka rohkem miljardeid tuleb Venemaal endal sinna sisse pumbata igaaastaselt . Loomulikult võtaks Venemaa heameelega Soome, kui kandikult kätte tuuakse. Ja ärgem unustage, et Talvesõda venelased küll ei võitnud. Proffessor võiks veidikene oma lihtsalt kodumaa ajalugu õppida. See, et kui Venemaal on eesmärk vallutada terve Soome (fakt) ja liiga kõva vastupanu korral suudab hõivata vaid mingi osa territooriumist. nimetatakse sõja võiduks? Sõda peeti venelastele liiga rasketes tingimustes, hukkunuid oli mitmeid kordi rohkem, kui Soome poolel, seega polnud mõistlik enam edasi tungida.
m
MADIS/ 2. aprill 2014 18:02
Soomes on alati päris palju kommuniste olnud. Isegi valitsuse koosseisus, kõikvõimalikest intelligentidest rääkimata.
v
venelased ja rahulikud??/ 2. aprill 2014 17:44
Kas ma olen midagi maha maganud???
m
Mari/ 2. aprill 2014 17:14
Ah et Venemaa ei võta isegi siis, kui pakutakse. Aga proovige pakkuda. Kardan, et üllatute üliväga.
Kust tuleb see argus, eriti sõnades. Sest tegudes näidati Talvesõjas ju venelastele koht kätte.
Sellised mehed küll oma rahvast väärt ei ole!
h
Huvitav / 2. aprill 2014 17:10
mida Lavrov selja taga teeb
m
mõttetu artikkul/ 2. aprill 2014 16:21
pläääääääääääääääääääää
v
vh/ 2. aprill 2014 16:09
Niin arvab professor, kelle mõistus on vist selge. Arvestades putini mõistust, siis ...
v
venelasi/ 2. aprill 2014 16:04
on veavased 50 tuhat soomes,v6rdle palju väiksemas Eestis venelasi yle 300 tuhat

"
2. aprill 2014 16:03
"Ja soomlased on isemeelsed ning äkilised. Venelased on aga mõistlikud inimesed. Pole mõtet probleeme tekitada, kui pole midagi võita," mõtiskles professor.
mingi kõverpeeglimees või?
t
2. aprill 2014 16:02
tuletab meie kakadeemikuid meelde, ega mingi üheülbaline nn. teadusega tegemine veel mõistust tähenda...
r
Raatteen tie/ 2. aprill 2014 16:02
on veel meeles venelastel Talves6ja päevilt
k
khmm../ 2. aprill 2014 15:59
Venekeelne vähemus ja viies kolonn on juba Soomes olemas. Ainult see kes ei ei taha või siis päris pime ei näe seda. Nõuavad juba mitmes läänis omavalitsusse pääsemist ja Vene keele tunnustamist üheks riigikeeleks.
s
sanctus/ 2. aprill 2014 15:38
Soomes on ametlikult 66 000 "rahvuskaaslast", nii et! Et vaene ja äkiline ja niigi hää, et pole tarvis - vanade meeste nöukaajaga eksitatud arvamine.Kui vötta on ja jöud üle käib, küll vötaks!
k
käbi/ 2. aprill 2014 15:01
Muidugi ,ammu juba oma osa vötnud,mis järgi ,hea jöuluvanamaal käija
k
kallikesed,miks te ometi ei võta eeskuju/ 2. aprill 2014 14:24
dr. Goebbelsist ? See härra oskas kasutada sõnu ja mõisteid.
Või jatkub teil ajupotensiaali ainult Stalini tõe elushoidmise jaoks ?
p
Papi/ 2. aprill 2014 14:18
Venemaa sõdis omal ajal Euroopa suurriigi Rootsiga ja selle käigus vallutas Soome. Kusjuures andis talle omariikluse Vene impeeriumi koosseisus. See alus Vene-Soome suhetes annab alust et Venemaa ei hakka Soomet allutama. Iseküsimus on NATO-sse astumine. Soome kodusõda, Talvesõda, Jätkusõda ja soomestumine peaksid Vene-Soome suhted päris hästi paika loksutanud olema. Peab midagi erakordset juhtuma et Venemaa hakkaks Soomet ründama.

m
maalane/ 2. aprill 2014 14:14
Inimene juba 67 aastat vana, muidugi ei mäleta Karjalasoomest midagi ega ka sõja järgsetest maksudest venemaale. Anname andeks.
k
Küll see Venemaa on ikka hea riik/ 2. aprill 2014 14:07
k
Kokkuvõte/ 2. aprill 2014 13:53
See Tuomioja on ju purupunasest suguvõsast ning ise kah purupunane. Muidugi pole Venemaal Soomet tarvis, kui seda niigi kasulikud idioodid juhivad.
i
Ikka/ 2. aprill 2014 13:31
„Ja soomlased on isepäised ja kanged. Venelased on mõistlikud inimesed". No selle teise poolega saab nõus olla vaid põliste venelaste puhul, kes elavad kuskil Venemaa maapiirkonnas või Siberimaal. Soviettide kohta see küll ei käi.
Samas esimene pool väitest on küll tõene. Kui ikka on karta, et ka ise vastu nina võib saada (Talvesõda ja ka Jätkusõda), siis on ka soviet vähe ettevaatlikum. Kui aga asjad kulgevad nagu Krimmis...et ainult suur sõnamulin ja ei muud midagi...siis küll sovietti ei peata miski...
e
elame näeme/ 2. aprill 2014 13:28
Soomet pole vaja võtta sõjaga. Mlleks vallutada ja lõhkuda kui toimib edukalt riigi vaikne omastamine sisserännanute abil. Veel aastaid 4-5 ja venelaste kogukond on saavutanud suurusjärgu, mis tagab neile riigikeeleks oma emakeele ja nii see läheb. Juba praegu on kokku osteud suured maavaldused ja kinnisvara üle riigi, erit aga ida Soomes. Tihti paiknevad venelastele kuuluvad valdused Soomele eriti tähtsate,riigikaitset silmas pidades, objektide vahetus läheduses.
i
2. aprill 2014 12:44
Illarionov räägib õigust,küll rossijalased põhjuse leiavad,nad tahavad et kogu maailm oleks naša.Klinge ja Korpela mingu Karjalasse elama.
r
rp/ 2. aprill 2014 12:42
On tõesti nii, et Venemaa ei rünnanud läänt, kuni tal lõunas ja idas tegemist oli. Võlgneme tshetsheenidele rahuliku perioodi üheksakümnendatel ja pisut hiljemgi. Kui see probleem oli Putinil ära langenud, tuli Gruusia, nüüd Ukraina. Kui ka Venemaa peaks Ukraina piiridelt sõjaväega taanduma (loe: rahulduma vaid Krimmi äravõtmisega), võib sellele järgneda rahulikum periood lääne rahustamiseks ja siis algab sama stsenaarium kusagil taas. Venemaal on tuhandeaastane ajalugu täis sõdu ja vallutusi. Et need siis lõpevad nüüd või? Miks Stalin Soomet ära ei võtnud? Ta ei saanud Soomet kätte. Stalini jaoks oli ju II MS tulemus kaotus, sest tema vallutusplaanid teostusid vaid riikidega, kus väed sees olid. Ehk ei peagi Putin kogu Soomet ära võtma, piisaks ju lõunaosast ja Ahvenamaast. Kas see lohutab professorit?

m
Muri/ 2. aprill 2014 12:40
Oi, kui naiivne jutt - ise veel professor! Imestan, et väga paljud soomlased ei näe ohtu - endil piiritagune vene armeed täis.
a
alf/ 2. aprill 2014 12:38
Nii naiivne ja loll ei saa ometi isegi soome professor olla , sõltumata erialast. Huvitav ,kas sama juttu rääkis ka Krimmi kohta? Seal oli ka üks "spetsialist" Bäckham Soomest:)
m
mõhk/ 2. aprill 2014 12:37
VÄGA TÄHTIS kes kirjutas et venelane laseb elada kui tal lastakse elada.Muidugi laseb elada.Alles oli märtsi küüditamiste meenutused.VENELASED võtsid majad, korterid ja elasid.Praegu karjuvad et õpi vene keel ära eestlane,Muidu venkusid disrimineerirakse ja sunnitakse eestis eesti keelt õppima.Vanglas on ikka venelasi rohkem kui eestlasi.
K
;)/ 2. aprill 2014 12:36
Kas see Klinge on Bäckmani pundist?
S
;)/ 2. aprill 2014 12:34
Seda võib väita ainult haige inimene...
a
Anton/ 2. aprill 2014 12:21
Ah et professori arvates on venelased mõistlikud inimesed? Tal võib isegi ju õigus olla. Terroristid Uljanov ja Džugašvili ei olnud ju venelased ja krt seda Lilliputinitki teab, võib-olla ugri verd!
p
Püha lihtsameelsus/ 2. aprill 2014 12:20
Soome ajaloolane tõdeb: „Ja soomlased on isepäised ja kanged. Venelased on mõistlikud inimesed".
See professor Klinge on kas kahekümne aastane ja lugemisoskus puudulik, või on venemaalt omale kraadi ostnud, et ei tea sellepärast ajaloost midagi. Tõenäolisem on, et ta on nii dementne, et ei mäleta ööd ega mütsigi möödunud ajaloosündmustest. Aga i-le täpp peale on, et ta arvab venelasi olevat mõistlikud inimesed. Ma ei kahtle, et mõistlikke inimesi venemaal on küll olemas, tunnen isegi paljusid niisuguseid. Otsustaja on aga isevalitseja Putin ning tema klikk ja mõistlikkusest sellisel juhul ei ole võimalik rääkida.
a
andrus / 2. aprill 2014 12:13
miks te kõik veel välisministrid ei ole,tundute nii kuradi targad kõik.

h
hm/ 2. aprill 2014 12:07
Ei võta jah, Karjala juba sai, aitab sellestki!
p
pohvessorile/ 2. aprill 2014 11:46
Naist võetakse, Soome vallutatakse. Venemaa mõistes on peale vallutamist alati järgnenud võtmised. Venestamise eesmärgil.
e
Ehh/ 2. aprill 2014 11:40
Venemaa mõjuagendid on pandud mainekampaaniat tegema. Venemaa on tavaline paariariik, ja tema teod ka vastavad.
v
Venemaa ainult annab ja aitab!/ 2. aprill 2014 11:40
Pole Venemaa kunagi jalatäitki maad omale võtnud, nagu USA või Soome!