Eesti uudised

Vangis laevakaitsjad nädala lõpul vabaks? (3)

Kristiina Tilk, 2. aprill 2014 07:00
MEESKOND: Kinnipeetud Seaman Guard Ohio meeskonnaliikmed. Foto: AFP / Scanpix
Möödunud kolmapäeval otsustas India Tamul Nadi ülemkohtu Madurai kolleegium vabastada mullu oktoobris vahi alla võetud Seaman Guard Ohio meeskonnaliikmed, sealhulgas 14 eestlast. Ehkki kautsjon sai makstud, pole mehi veel priiks lastud.

Laevakaitsjate lähedased ütlevad, et kahjuks olid kohtul omad tingimused, ning kuigi ettevõte AdvanFort tasus Indias vahi all olevate laevakaitsjate 25 miljoni ruupia ehk 299 000 euro suuruse kautsjoni ja leidis neile elamiseks hotelli, seisab lõplik vabanemine nüüd hoopis 10 käendaja leidmise taga.

Välisministeeriumist teatatakse, et kohtuniku otsus kautsjoni vastu vabastamise kohta sisaldas muu hulgas ka käendajate leidmise tingimust.

"Käendaja peab olema kinnisvara omav India kodanik, kes võtab vastutuse selle eest, et kõik 33 vahi alt vabanenut ilmuksid hiljem kohtusse," ütleb välisministeeriumi pressiesindaja Minna-Liina Lind.

Ta lisab, et AdvanForti palgatud advokaat Indias on tingimuste täitmisega tegelnud ja teatavasti on vajalikud käendajad leitud: "Hetkel toimub dokumentide lõplik vormistamine ning loodetavasti vabanevad mehed käesoleva nädala lõpul."

Laev Seaman Guard Ohio sattus India vetesse mullu 11. oktoobril. Päev hiljem eskortis piirivalve laeva koos meeskonnaga Tuticorini sadamasse. Laevalt konfiskeeriti 35 relva ja 5680 padrunit.

18. oktoobril vahistas kohus laeva 33 meeskonnaliiget. Kaks inimest jäeti esialgu laevale, kuid ka nemad võeti päev hiljem vahi alla.

Samal teemal

11.09.2017
4 AASTAT INDIAS KINNI | "Poisid pole enam need, kes aasta tagasi: nad on ootamisest vihased ja närvilised!"
12.08.2014
Laevakaitsjad Indias: Kohverit päästetakse, meid aga on unustatud!
21.03.2014
India kohus hakkab arutama laevakaitsjate süüdistuses loobumist
29.02.2014
Laevafirma AdvanFort tasus laevakaitsjate kautsjoni