PRÜGIKÜLVAMINE RANDVERES: Kui Ando Randvere ja Muuga vahelisel maanteel prahti laiali loopis, peatusid autod ja juhid üritasid teda korrale kutsuda. Mees ei reageerinud.Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI
Küllike Rooväli 2. aprill 2014 07:00
Vaimselt tasakaalutu mehe sugulane on imestunud: kuidas lubatakse selline inimene autoga liiklusesse?

Vaimselt tasakaalutu mehe sugulane on imestunud: kuidas lubatakse selline inimene autoga liiklusesse?

Meeltesegaduses abita jäänud mees jõudis kolme päevaga seilata Tallinki reisilaevaga Stockholmi, loopida Viimsis laiali prügi ja rikkuda Tartu kaupluses rõivaid. Alles siis viis politsei haigushoo käes vaevleva mehe arstide hoole alla.

Viljo (nimi muudetud) helistab Õhtulehe toimetusse nädal pärast seda, kui tema tädipoeg (Ando, 33, nimi muudetud) on Tartu psühhiaatriahaiglasse arstide järelevalve alla viidud.

Tegemist on sama mehega, kes märtsis ummistas Viimsis liiklust ja autost prügi tee äärde loopis. Nüüd selgub, et vaimselt tasakaalutu Ando seiklused ei piirdunud vahejuhtumiga Viimsis, vaid ta käitus ebaadekvaatselt ka Tallinki reisilaeval, kuid ei laevafirma ega politsei teinud midagi selleks, et haige inimene arstide hoole alla jõuaks.

Viljot paneb imestama, et haige inimene lubatakse autoga liiklusesse seiklema, kuigi nii laevafirma kui ka politsei pidi märkama, et tegu pole adekvaatse autojuhiga.

"Kui ta oleks kellegi alla ajanud? Suure õnnetuse põhjustanud? Kes oleks siis vastutanud?" imestab sugulane.

Viljo sõnul algasid Ando haigushood ootamatult kaks aastat tagasi ja ta on juba kolm korda haiglaravil olnud.

Loopis pürgi tee äärde

21. märtsil pidas Ando Viimsis kitsal külavaheteel auto iga paari­kümne meetri tagant kinni, väljus, avas mahtuniversaali tagaluugi ja loopis sealt prügi tee äärde.

Oli näha, et inimene on meeltesegaduses ja vajab abi. Veerand tundi hiljem peatas kohalekutsutud politseipatrull Ando Pärnamäe kalmistu juures. Kuna politseikorrapidaja oli saanud põhjaliku kirjelduse mehe veidrast käitumisest, võis eeldada, et mehele kutsutakse kiirabi ja ta saab abi.

Hiljem selgus, et Andol mõõdeti vaid joovet ja lasti minema, sest ta jutt oli selge ja pea kaine. Pealtnägijate jutt oli politseinike kurtidele kõrvadele.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad