Eesti uudised

Kupeldajataksojuhid said lõpuks süüdistuse (2)

Mattias Tammet, 2. aprill 2014, 07:00
OTSA EI SAA: Harju maakohtu suure saali terve teine rida täitus eile tihedalt vabaduses viibivate süüalustega. Foto: TEET MALSROOS
Harju maakohus kulutas eile tunde, et kupeldamises ja organiseeritud kuritegevuses süüdistatavatele taksojuhtidele nende täpne süüdistus ette lugeda.

Kohtu ette astunud 51 inimesest oli eilseks ennelõunaks alles 17 süüdistatavat. Ühe võtmeisiku asjas lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse seoses parandamatu haigusega. 31 inimest on juba läinud kokkuleppemenetluse teed ning süüdi mõistetud. Eile hommikul avaldas veel kaks süüdistatavat sama soovi.

Samal teemal

Ent ülejäänud 17 süüalust ja nende arvukad kaitsjad teatasid, et ei võta süüd omaks. Advokaadid rõhutasid eelkõige, et esitatud tõenditest jääb süüdimõistva otsuse jaoks väheks.

Taksojuhtidele esitatud süüdistuste sisu oli peaaegu identne. Sama skeemi kasutati 2007. aastast kuni jõugu rajalt mahavõtmiseni mullu suvel. Prokurör kirjeldas, kuidas taksojuhid võtsid peaasjalikult hotellidest peale bordelli sõita soovivaid välismaalasi. Kunded sõidutati Piritale puude varjus asuvasse lõbumajja, mille pidajad Grigori Glõkin ja Aleksei Švedov maksid maja kasutamise eest selle noorele omanikule raha.

Taksojuht helistas ühele bordelli kahest dispetšerist ja kontrollis, kas kohal on piisavalt prostituute. Bordelli lähedale jõudes helistas taksojuht uuesti ning palus värava avada.

Ametlikult oli tegu baariga, mida seejuures valvas tuntud turvafirma. Iga baari toodud kliendi eest maksti taksojuhtidele heldelt.

See aga tähendas, et taksojuhid polnud tühipaljad transporditöölised, vaid prostitutsiooni vahendamises osalejad. Peale kupeldamise süüdistatakse kõiki kohtualuseid ka kuritegelikku organisatsiooni kuulumises.

Tõenditeks pakkus prokuratuur näiteks tunnistajate ütlusi ja turvakaamerate videoid, mis tõendasid, et kõik süüdistatavad taksojuhid olid kliente bordelli juurde viinud sama tegevuskava järgi. Bordellist leiti omakorda lõbutüdrukute ja taksojuhtide nimede ning telefoninumbritega märkmeid.

Nende aastatega said kriminaalset tulu taksojuhid – rääkimata korraldajatest – ekspertide arvutuste järgi tuhandetest kümnete tuhandete eurodeni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee