Maailm

Gazprom tõstis Ukrainale müüdava gaasi hinda (4)

AFP/BNS/ÕL, 2. aprill 2014 07:00
Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller. Foto: AP / Scanpix
Venemaa gaasikontsern Gazprom teatas eile, et tõstis Ukrainale müüdava gaasi hinda rohkem kui kolmandiku võrra. Kui seni maksis Ukraina 1000 kuupmeetri Vene gaasi eest 268,5 dollarit, siis uus hind on 385,5 dollarit, ütles Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller.

Gazprom alandas Ukrainale müüdava gaasi hinna detsembris 268,5 dollarile 1000 kuupmeetri eest. Gaasihinna alandamine oli Vene presidendi Vladimir Putini abikäsi Ukraina tollasele presidendile Viktor Janukovõtšile, kes tihedamate sidemete nimel Moskvaga loobus assotsiatsioonileppe sõlmimisest Euroopa Liiduga.

"Soodushind Ukrainale enam ei kehti. Selle põhjuseks on Ukraina suutmatus tasuda 2013. aasta võlgu ning maksta täies mahus uute tarnete eest," ütles Miller, kelle sõnul on Ukraina võlg Gazpromile praegu 1,711 miljardit dollarit.

Konfliktides Ukrainaga on Venemaa gaasi palju korda mõjutusvahendina kasutanud, sest Kiiev sõltub gaasiga varustamisel pea täielikult naaberriigist.

Miller lisas, et alates teisest kvartalist maksab Gazprom Ukrainale Vene gaasi transiidi eest läbi tema territooriumi Euroopasse senisest 10% rohkem.

Ukraina energiakontserni Naftogaz Ukrainõ juhatuse esimees Andri Kobolev ja Vene Gazpromi juht Aleksei Miller kohtuvad täna Moskvas.

Samal teemal

05.04.2014
Gazprom nõuab Ukrainalt gaasivõlga
30.03.2014
Saksa majandusminister: Vene gaasile puudub alternatiiv

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee